bwg - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: Reset
nl: Herstellen

en: Item Succesfully Saved.
nl: Item succesvol opgeslagen.

en: Random
nl: Willekeurig

en: Name
nl: Naam

en: Search
nl: Zoeken

en: of
nl: van

en: Email
nl: e-mail

en: Comment
nl: Commentaar

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Size
nl: Grootte

en: Default
nl: Standaard

en: First
nl: Eerste

en: Last
nl: Laatste

en: Back
nl: Terug

en: The item is successfully set as default.
nl: Het item is succesvol als standaard ingesteld.

en: Items Succesfully Unpublished.
nl: Items zijn niet meer gepubliceerd.

en: Ordering Succesfully Saved.
nl: Sorteervolgorde is succesvol opgeslagen.

en: A term with the name provided already exists.
nl: Er bestaat reeds een item met dezelfde naam.

en: Name field is required.
nl: Veld 'Naam' is verplicht.

en: The slug must be unique.
nl: Systeem slug moet uniek zijn.

en: Changes must be saved.
nl: Veranderingen moeten worden opgeslagen.

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Go to the first page
nl: Ga naar de eerste pagina

en: Go to the previous page
nl: Ga naar de vorige pagina

en: Go to the next page
nl: Ga naar de volgende pagina

en: Go to the last page
nl: Ga naar de laatste pagina

en: Load More...
nl: Meer Laden...

en: Order by:
nl: Sorteer op:

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
nl: Er is geen thema geselecteerd of het thema is verwijderd.

en: There is no album selected or the album was deleted.
nl: Er is geen album geselecteerd of het album is verwijderd.

en: There are no images in this gallery.
nl: Er staan geen afbeeldingen in deze galerie

en: Album is empty.
nl: Album is leeg

en: There are no images matching your search.
nl: Er zijn geen afbeeldingen gevonden die voldoen aan uw zoekopdracht.

en: Gallery is empty.
nl: Galerie is leeg

en: Play
nl: Afspelen

en: More
nl: Meer

en: Hide
nl: Verbergen

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
nl: Er is geen galerie geselecteerd of de galerie is verwijderd.

en: Show comments
nl: Toon reacties

en: Share on Facebook
nl: Delen op Facebook

en: Share on Twitter
nl: Delen op Twitter

en: Share on Google+
nl: Delen op Google+

en: Share on Pinterest
nl: Delen op Pinterest

en: Share on Tumblr
nl: Delen op Tumblr

en: Pause
nl: Pauze

en: The image has been deleted.
nl: De afbeelding is verwijderd

en: Maximize
nl: Maximaliseren

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Show info
nl: Info weergeven

en: Show rating
nl: Beoordeling weergeven

en: Open image in original size.
nl: Open afbeelding in oorspronkelijk formaat

en: Download original image
nl: Download originele afbeelding

en: Hits:
nl: Klikken:

en: Rated.
nl: Beoordeeld.

en: Not rated yet.
nl: Nog niet beoordeeld

en: Votes:
nl: Stemmen:

en: Cancel your rating.
nl: Annuleer uw beoordeling.

en: You have already rated.
nl: U heeft al een beoordeling gegeven.

en: Error. Incorrect Verification Code.
nl: Fout. Onjuiste Verificatie Code.

en: This is not a valid email address.
nl: Dit is geen geldig e-mailadres.

en: Hide Comments
nl: Verberg reacties

en: Verification Code
nl: Verificatie code

en: Submit
nl: Indienen

en: Your comment is awaiting moderation
nl: Uw reactie wacht op goedkeuring

en: Delete Comment
nl: Reactie verwijderen

en: Show Comments
nl: Toon reacties

en: Hide info
nl: Info verbergen

en: Hide rating
nl: Beoordeling verbergen

en: Restore
nl: Herstellen

en: Exit Fullscreen
nl: Volledig scherm afsluiten

en: You must select at least one item.
nl: U dient minimaal 1 item te selecteren.

en: Item Succesfully Published.
nl: Item is succesvol gepubliceerd.

en: Item Succesfully Unpublished.
nl: Item is niet meer gepubliceerd.

en: Item Succesfully Deleted.
nl: Item succesvol verwijderd.

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
nl: Fotogalerij plugin autoupdate interval.
