MailPoet - en to cs_CZ translation catalogue (1377 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
cs_CZ:  %1$s emailů naplánováno.

en:  %1$s subscriber have been deleted.
cs_CZ: %1$s účastník byl vymazán.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
cs_CZ:  %1$s odběratelů bylo smazáno.

en: "%2$s" imported from %1$s
cs_CZ: "%2$s" importován z %1$s

en: "Read more" text
cs_CZ: text "Přečtěte si více"

en: "View in browser"
cs_CZ: "Zobrazení v prohlížeči"

en: %1$s click | %1$s clicks
cs_CZ[0]: %1$s kliknutí
cs_CZ[1]: %1$s kliknutí
cs_CZ[2]: %1$s kliknutí

en: %1$s day | %1$s days
cs_CZ[0]: %1$s den
cs_CZ[1]: %1$s dny
cs_CZ[2]: %1$s dnů

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
cs_CZ: %1$s emailů se objeví více než jednou v souboru: %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
cs_CZ: %1$s emailů není platných : %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
cs_CZ: %1$s emailů každý %2$s

en: %1$s emails received.
cs_CZ: Přijato %1$s e-mailů.

en: %1$s hour | %1$s hours
cs_CZ[0]: %1$s hodina
cs_CZ[1]: %1$s hodiny
cs_CZ[2]: %1$s hodin

en: %1$s minute | %1$s minutes
cs_CZ[0]: %1$s minuta
cs_CZ[1]: %1$s minuty
cs_CZ[2]: %1$s minut

en: %1$s out of %2$s sent.
cs_CZ: %1$s z %2$s odesláno.

en: %1$s second | %1$s seconds
cs_CZ[0]: %1$s vteřina
cs_CZ[1]: %1$s vteřiny
cs_CZ[2]: %1$s vteřin

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
cs_CZ: %1$s účastník byl přidán "%2$s".

en: %1$s subscriber have been confirmed.
cs_CZ: %1$s účastník byl potvrzen.

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
cs_CZ: %1$s účastník byl přesunut "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
cs_CZ: %1$s účastník byl odstraněn z "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from all existing lists.
cs_CZ: %1$s odběratel byl odstraněn ze všech existujících seznamů.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
cs_CZ: %1$s odběratelé přidáni do %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
cs_CZ: %1$s účastníci byli přidáni "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
cs_CZ: %1$s účastníci byli potvrzeni.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
cs_CZ: %1$s účastníci byli přesunuti "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
cs_CZ: %1$s účastníci byli odstraněni z "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
cs_CZ: %1$s odběratelé byli odstraněni ze všech existujících seznamů.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
cs_CZ: %1$s odběratelů bylo vyexportováno. Stáhněte si výsledný soubor [link]zde[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
cs_CZ[0]: %1$s týden
cs_CZ[1]: %1$s týdny
cs_CZ[2]: %1$s týdnů

en: %1$s year | %1$s years
cs_CZ[0]: %1$s rok
cs_CZ[1]: %1$s roky
cs_CZ[2]: %1$s let

en: %1$s's import list
cs_CZ: Importovaný seznam patřící %1$s

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
cs_CZ: %d soubor(-ů) bylo v pořádku nahráno.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
cs_CZ: %s překračuje maximální velikost nahrávaných souborů pro multi-File Uploader pokud je použit ve vašem prohlížeči.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
cs_CZ: %s překračuje maximální velikost nahrávaných souborů pro tento web.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
cs_CZ: %sPro úpravu%s najeďte myší nad editační tlačítko níže.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
cs_CZ: Soubor &#8220;%s&#8221; se nepodařilo nahrát.

en: &lt; Prev
cs_CZ: &lt; Předchozí

en: (%1$s votes)
cs_CZ: (%1$s hlasů)

en: , %1$s of which were %2$s
cs_CZ: , %1$s z %2$s

en: ... or [link]setup a cron job on your server[/link] instead.
cs_CZ: ... nebo [link]nastavte práci cronu na vašem serveru[/link].

en: ... or duplicate one below to copy its design.
cs_CZ: ... nebo zkopírovat návrh jednoho ze seznamu níže.

en: 1 hour
cs_CZ: 1 hodina

en: 1 line | %d lines
cs_CZ[0]: 1 řádek
cs_CZ[1]: 2 řádky
cs_CZ[2]: %d řádků

en: 15 minutes
cs_CZ: 15 minut

en: 1st
cs_CZ: 1.

en: 2 hours
cs_CZ: dvě hodiny

en: 2nd
cs_CZ: 2.

en: 30 day money back
cs_CZ: 30 dnů na vrácení peněz

en: 30 days happiness guarantee
cs_CZ: 30 dnů záruka štěstí

en: 30 minutes
cs_CZ: 30 minut

en: 3rd
cs_CZ: 3.

en: 5 Minute User Guide
cs_CZ: Pětiminutový návod

en: 5 minute newbie guide
cs_CZ: Pětiminutový průvodce pro nováčky

en: << Back
cs_CZ: << Zpět

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
cs_CZ: Zbrusu nový MailPoet. Zábava může začít.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
cs_CZ: Zaškrtávací políčko je přidáno jako možnost pro vaše zákazníky, pro zapsání k vašim newsletterům, zatímco nakupují ve vašem digitálním obchodě.

en: A great way to try the Premium. No one should be locked in, ever.
cs_CZ: Skvělý způsob, jak vyzkoušet Premium. Nikdo by neměl být zavřený, nikdy.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
cs_CZ: Nový seznam "%1$s" byl vytvořen z této části.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
cs_CZ: Potom, co odběratel klikne na odhlašovací odkaz, na konci newsletteru, je přesměrován na stránku, kterou vyberete.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
cs_CZ: Šablona s názvem %1$s už existuje. Pro přepsání existující šablony, zaškrtněte odpovídající políčko před nahráváním.

en: A well designed plugin for a simple idea.
cs_CZ: Dobře navržený plugin pro jednoduchou myšlenkou.

en: API Key
cs_CZ: API klíč

en: Action Required
cs_CZ: Vyžadována akce

en: Actions & Notifications
cs_CZ: Akce & Upozornění

en: Actions will be executed after %1$s messages
cs_CZ: Akce bude provedena po %1$s zrávách

en: Activate
cs_CZ: Aktivní

en: Activate MailPoet Premium Version
cs_CZ: Aktivovat MailPoet Premium verzi

en: Activate bounce and check every...
cs_CZ: Aktivujte nedoručitelné zprávy a skontrolujte každou...

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
cs_CZ: Aktivujte, pokud máte zablokované porty.

en: Activate now
cs_CZ: Aktivovat nyní

en: Activated!
cs_CZ: Aktivováno!

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Add / Edit group of posts
cs_CZ: Přidat / upravit skupinu příspěvků

en: Add Images
cs_CZ: Přidat obrázky

en: Add Link & Alternative text
cs_CZ: Přidat odkaz & alternativní popisek

en: Add List
cs_CZ: Přidat seznam

en: Add New Field
cs_CZ: Přidat nové pole

en: Add Subscriber
cs_CZ: Přidat odběratele

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
cs_CZ: Přidat podpis DKIM do vašich zpravodajů ke zvýšení dosažitelnosti vašich zpravodajů. [link]Přečtěte si návod k obsluze.[/link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
cs_CZ: Přidejte zaškrtávací pole do vašeho formuláře a vyberte, na který seznam se uživatel přidá.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
cs_CZ: Přidat zaškrtávací políčko s odběrem vašich newsletterů do nákupního košíku. Vaši zákazníci se tak mohou během nákupu přihlásit k jejich odběru.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
cs_CZ: Přidat zaškrtávací políčko na registrační formulář tohoto pluginu, aby se vaši noví uživatelé připojili na seznam dle vašeho výběru.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
cs_CZ: Přidat odkaz do zápatí všech vašich zpravodajů, takže odběratelé mohou upravit svůj profil a seznamy. [link]Zobrazit stránku profilu odběratele.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
cs_CZ: Přidává nové pole do vašeho formuláře, díky kterému se mohou návštěvníci přihlásit k vašim MailPoet newsletterům.

en: Add item
cs_CZ: Přidat položku

en: Add link / Alternative text
cs_CZ: Přidat odkaz / alternativní text

en: Add list
cs_CZ: Přidat seznam

en: Add more themes
cs_CZ: Přidat více šablon

en: Add new field
cs_CZ: Přidat nové pole

en: Add to list
cs_CZ: Přidat do seznamu

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
cs_CZ: Přidejte [stars] na [link]wordpress.org[/link] a mějte plugin v podstatě zdarma.

en: Added
cs_CZ: Přidáno

en: Address:
cs_CZ: Adresa:

en: After submit...
cs_CZ: Po potvrzení...

en: Agency
cs_CZ: Agentura

en: Align center
cs_CZ: Zarovnat na střed

en: Align left
cs_CZ: Zarovnat doleva

en: Align right
cs_CZ: Zarovnat doprava

en: All
cs_CZ: Všechny

en: All %1$s subscribers are selected.
cs_CZ: Všichni %1$s odběratelé jsou vybráni.

en: All Newsletters
cs_CZ: Všechny zpravodaje

en: All Sent
cs_CZ: Vše odesláno

en: All Your Stats in a Single Dashboard
cs_CZ: Všechny vaše statistiky v jednom panelu

en: All subscribers on this page are selected.
cs_CZ: Všichni účastníci na této stránce jsou vybráni.

en: Allow HTML edits
cs_CZ: Povolit úpravy HTML

en: Allow site admins to change the sending method
cs_CZ: Povolit administrátorům webů změnit způsob odeslání

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
cs_CZ: Povolit administrátorům webů deaktivovat Potvrzení registrace

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
cs_CZ: Povolit uživatelům, kteří se zaregistrují na váš web, přihlášení na seznam vašeho výběru.

en: Allowed Files
cs_CZ: Povolené soubory

en: Alphanumerical
cs_CZ: alfanumerická

en: Already paid?
cs_CZ: Máte zaplaceno?

en: Already paid? Click here to activate
cs_CZ: Již zaplaceno? Klikněte zde pro aktivaci

en: Alternative text:
cs_CZ: Alternativní text:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
cs_CZ: Došlo k chybě při odesílání. Zkuste to prosím později.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
cs_CZ: Došlo k chybě. [link]Zobrazit podrobnosti.[/link]

en: And more...
cs_CZ: A vice...

en: And taxonomies as well...
cs_CZ: A stejně tak rubriky a štítky…

en: Apply
cs_CZ: Provést

en: April
cs_CZ: Duben

en: Archive page shortcode
cs_CZ: Archivní stránka shortcode

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
cs_CZ: Daří se vám lépe než před 3 měsíci? Vyberte časové období k odhalení změn ve vašich výsledcích.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
cs_CZ: Jste si jisti výběrem správného portu? Můžete nechat prázdné, pokud nevíte, co zadat

en: Are you sure you want to delete this custom field?
cs_CZ: Jste si jist, že chcete smazat toto vlastní pole?

en: Are you sure you want to delete this form?
cs_CZ: Opravdu chcete vymazat tento formulář?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
cs_CZ: Jste si jisti, že chcete ignorovat %1$s účastníky ze seznamu %2$s?

en: Ask for:
cs_CZ: Požádat o:

en: August
cs_CZ: Srpen

en: Authentication
cs_CZ: Ověřování

en: Author:
cs_CZ: Autor:

en: Auto Newsletters
cs_CZ: Automatický zpravodaj

en: Automate the boring stuff
cs_CZ: Automatizovat nudné věci

en: Automatic latest content
cs_CZ: Automatický nejnovější obsah

en: Automatic newsletter
cs_CZ: Automatický zpravodaj

en: Automatically add paragraphs
cs_CZ: Automaticky přidat odstavce

en: Automatically sent...
cs_CZ: Automaticky posláno...

en: Average rating: %1$s
cs_CZ: Průměrné hodnocení: %1$s

en: Back
cs_CZ: Zpět

en: Back to "Settings" page
cs_CZ: Zpátky ke stránce "Nastavení"

en: Back to lists
cs_CZ: Zpět na seznamy

en: Back to selection
cs_CZ: Zpět na výběr

en: Background
cs_CZ: Pozadí

en: Background color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Background color with alternate
cs_CZ: Barvy pozadí se střídají

en: Batch insert options
cs_CZ: Možnosti dávkového vkládaní

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
cs_CZ: Buďte kreativní! Je to první věc, kterou vaši odběratelé uvidí. Nalákejte je, aby otevřeli váš e-mail.

en: Be productive thanks to Premium!
cs_CZ: Buďte produktivní díky Premium verzi!

en: Blocked IP
cs_CZ: Blokovaná IP

en: Blogger
cs_CZ: Bloger

en: Bookmarks Selection
cs_CZ: Výběr záložek

en: Bounce
cs_CZ: Odskočit

en: Bounce Email
cs_CZ: Adresa pro nedoručitelné emaily

en: Bounce Handling
cs_CZ: Odchytávání nedoručitelných emailů

en: Bounce handling
cs_CZ: Práce při odskočení

en: Bounce handling connection test
cs_CZ: Testování připojení pro zpracovávání nedoručitelných zpráv.

en: Bounce handling processing
cs_CZ: Zpracovávání nedoručitelných zpráv

en: Bounce handling routine starts in:
cs_CZ: Rutina pro manipulaci s odskočenými emaily začíná v:

en: Bounced
cs_CZ: Nedoručeno

en: Bulk Actions
cs_CZ: Hromadné akce

en: Button label:
cs_CZ: Popisek tlačítka:

en: Buy Now
cs_CZ: Koupit teď

en: CSV file
cs_CZ: CSV soubor

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
cs_CZ: Můžete potvrdit, že je tento sloupec odpovídající této oblasti?

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Cancel Upload
cs_CZ: Zrušit nahrávání

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
cs_CZ: CSV soubor není přístupný. Zkontrolujte přístupoví práva pro tento adresář "%1$s"

en: Categories and tags
cs_CZ: Rubriky a štítky

en: Categories:
cs_CZ: Kategorie:

en: Change log
cs_CZ: Změnit přihlášení

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
cs_CZ: Změňte obsah zápatí v MailPoet  %1$sNastavení%2$s stránek.

en: Charset
cs_CZ: Znaková sada

en: Check again what you're trying to import.
cs_CZ: Zkontrolujte znova, co zkoušíte importovat.

en: Check now.
cs_CZ: Zkontrolovat nyní.

en: Check out [link]our guide[/link] on how to fill out the form.
cs_CZ: Koukněte na [link]našeho průvodce[/link] jak na vyplnění formuláře.

en: Check this box if you want transparency
cs_CZ: Zaškrtněte tento box pro průhlednost

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
cs_CZ: Teď si zkontrolujte Vaši emailovou schránku

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
cs_CZ: Zkontrolujte teď svoji schránku, nebo složku pro spam, pro potvrzení vašeho přihlášení.

en: Checkbox
cs_CZ: Zaškrtávací políčko

en: Checking license
cs_CZ: Kontrola licence

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
cs_CZ: Zdravíme, váš doplněk MailPoet zpravodaj

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
cs_CZ: Vyberte jméno ODESÍLATELE a emailovou adresu pro zasílání oznamovacích emailů.

en: Choose a list
cs_CZ: Vyberte seznam

en: Choose files to upload
cs_CZ: Vyberte soubory k nahrání

en: Clean automatically your mailing list
cs_CZ: Vyčistěte automaticky váš emailový seznam

en: Clear selection
cs_CZ: Zrušit výběr

en: Click here to add a title or text.
cs_CZ: Klikněte zde pro přidání nadpisu nebo textu.

en: Click here to subscribe
cs_CZ: Klikněte zde pro přihlášení k odběrům

en: Click here to unsubscribe
cs_CZ: Klikněte zde pro odhlášení

en: Click here to view media.
cs_CZ: Klikněte pro zhlédnutí media.

en: Click rate (based on opened newsletters)
cs_CZ: Klikněte na rychlost (na základě otevřených newsletterů)

en: Clicked
cs_CZ: Kliknuto

en: Clicked on
cs_CZ: Klepnutí na

en: Clicks
cs_CZ: Kliknutí

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Compare past & present
cs_CZ: Porovnejte minulost & současnost

en: Configuration and Permissions
cs_CZ: Konfigurace a Oprávnění

en: Configure
cs_CZ: konfigurace

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
cs_CZ: Konfigurace SPF a DKIM nezávisle pro každý web.

en: Configure each site manually
cs_CZ: Konfigurovat každou stránku ručně

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
cs_CZ: Konfigurace vašeho DNS záznamu přidáním klíče/hodnoty do TXT zobrazeného níže.

en: Confirm Reinstallation
cs_CZ: Potvrzení přeinstalace

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
cs_CZ: Potvrdit aktivaci MailPoet Premium Pluginu?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
cs_CZ: Potvrdit instalaci MailPoet Premium Pluginu?

en: Confirm unconfirmed subscribers
cs_CZ: Potvrzení nepotvrzených odběratelů

en: Confirm your subscription to %1$s
cs_CZ: Potvrďte Vaše odběry pro web %1$s

en: Confirmation page
cs_CZ: Potvrzovací stránka

en: Conflict
cs_CZ: Konflikt

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
cs_CZ: Gratulujeme, vaše Prémium licence je aktivní. Jeden poslední krok...

en: Connection method
cs_CZ: Metoda připojení

en: Contact Support
cs_CZ: Kontaktovat podporu

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
cs_CZ: Pro změnu kontaktujte administrátora, mělo by to být nastavitelné.

en: Content
cs_CZ: Obsah

en: Copy
cs_CZ: Kopírovat

en: Copy of
cs_CZ: Kopie

en: Copy paste in a text box
cs_CZ: Zkopírovat a vložit do textového pole

en: Coupons
cs_CZ: Kupóny

en: Create a new email
cs_CZ: Vytvořit nový email

en: Create a new form
cs_CZ: Vytvořit nový formulář

en: Create a new list
cs_CZ: Vytvořit nový seznam

en: Create an email account dedicated solely to bounce handling.
cs_CZ: Vytvořte emailový účet, který se bude věnovat výhradně zpracování nedoručitelných zpráv.

en: Create and send newsletters or automated emails. Capture subscribers with a widget. Import and manage your lists. MailPoet is a sweet plugin maintained and supported with love by <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">a team of a dozen</a>.
cs_CZ: Vytvářejte a posílejte newslettery nebo automatické emaily. Získejte nové odběratele použitím widgetu. Naimportujte a řiďte vaše seznamy emailů. MailPoet je plugin, který je udržovaný a podporovaný s láskou týmu, <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">který čítá na tucet členů</a>.

en: Created on
cs_CZ: Vytvořeno

en: Crunching&hellip;
cs_CZ: Křupavý ...

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
cs_CZ: Aktuální den v měsíci v pořadí, tzn. 2., 3., atd.

en: Current day of the month number
cs_CZ: Aktuální den v měsíci číslo

en: Current month number
cs_CZ: Číslo aktuálního měsíce

en: Currently viewing
cs_CZ: V současnosti prohlížejících

en: Custom Fields
cs_CZ: Vlastní pole

en: Custom dates
cs_CZ: Vlastní data

en: Custom horizontal line
cs_CZ: Vlastní horizontální čára

en: DKIM signature
cs_CZ: Podpis DKIM

en: Daily
cs_CZ: Denně

en: Daily routine starts in:
cs_CZ: Denní ritina začíná v:

en: Daily summary of emails sent
cs_CZ: Denní souhrn odeslaných emailů

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Date created
cs_CZ: Datum vytvoření

en: Date sent
cs_CZ: Datum odeslání

en: Day
cs_CZ: denně

en: Debug mode
cs_CZ: Režim ladění

en: December
cs_CZ: Prosinec

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
cs_CZ: Rozhodněte, které e-maily nový zákazník dostane, na základě výrobku, který právě koupil. Toto je placené rozšíření pro WooCommerce.

en: Default style saved.
cs_CZ: Výchozí styl uložen.

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Delete field
cs_CZ: Smazat pole

en: Delete image for all newsletters?
cs_CZ: Smazat obrázek ze všech zpravodajů?

en: Delete subscribers
cs_CZ: Smazat odběratele

en: Delete the user
cs_CZ: Smazat uživatele

en: Delete these newsletters for ever?
cs_CZ: Smazat tyto zpravodaje navždy?

en: Delete these subscribers forever?
cs_CZ: Smazat tyto odběratele navždy?

en: Delete this newsletter for ever?
cs_CZ: Smazat tento zpravodaj navždy?

en: Delete this subscriber forever?
cs_CZ: Smazat tohoto odběratele navždy?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
cs_CZ: Smazání seznamu nevymaže žádné odběratele.

en: Delivery method
cs_CZ: Způsob doručení

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Detailed stats for each subscriber
cs_CZ: Detailní statistiky pro každého odběratele

en: Details & PSD
cs_CZ: Detaily a PSD

en: Device
cs_CZ: Zařízení

en: Did these subscribers ask to be in your list?
cs_CZ: Chcete tyto účastníky požádat, aby jste je přidal do vašeho seznamu?

en: Did you know? It's better to send fewer emails at higher frequencies. Become Premium and we'll ping your site each 15 minutes making sure your emails are sent smoothly at this frequency. [link]Send better with Premium.[/link]
cs_CZ: Věděli jste, že? Je lepší posílat méně e-mailů na vyšších frekvencích. Staňte se Premium členem a my zkontrolujeme vaše stránky každých 15 minut, abychom se ujistili,že se vaše e-maily budou odesílat na této frekvenci. [link]Odeslat lépe s Premium účtem.[/link]

en: Did you renew already?
cs_CZ: Už jste obnovil svoji licenci?

en: Disable it.
cs_CZ: Zakázat to.

en: Discover which links are the top hits in each newsletter. Find out which subscribers are your number one fans and get advanced details about them. [link]Get more data with Premium.[/link]
cs_CZ: Objevte, které odkazy jsou top hity v každém zpravodaji. Zjistěte, kteří odběratelé jsou vašimi největšími fanoušky a získejte o nich detailnější informace. [link] Získejte více dat s Premium verzí. [/link]

en: Dismiss
cs_CZ: Zamítnuto

en: Display and insert options
cs_CZ: Zobrazení a vložení nastavení

en: Display label within input:
cs_CZ: Zobrazit popisek přímo ve vstupu:

en: Display labels in inputs
cs_CZ: Zobrazit popisky políček

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
cs_CZ: Nezobrazuje se vám e-mail korektně? [link]Otevřete si ho v prohlížeči.[/link]

en: Display...
cs_CZ: Zobrazení...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
cs_CZ: Zobrazí se v horní části vašich zpravodajů. Nezapomeňte vložit tag odkazu, např.: [link]Odkaz[/link]

en: Divider
cs_CZ: Oddělovač

en: Divider Selection
cs_CZ: Výběr oddělovače

en: Dividers Selection
cs_CZ: Výběr oddělovačů

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
cs_CZ: Neodpovídejte jako "datové pole", pokud většina řádků pro tento sloupec vrací stejnou chybu.

en: Do nothing
cs_CZ: Nedělej nic

en: Do or do not. There is no try.
cs_CZ: Dělat, nebo ne. Neexistuje žádné zkoušení.

en: Do you want to install that version?
cs_CZ: Chcete nainstalovat tuto verzi?

en: Does it work? Try to connect.
cs_CZ: Funguje to? Zkus se připojit.

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
cs_CZ: Získává můj formulář na boku webu více odběratelů, než formulář v zápatí stránky? Je na čase to zjistit.

en: Domain
cs_CZ: Doména

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
cs_CZ: Nezapomeňte zahrnout: <br><br> [activation_link]Potvrďte vaše předplatné.[/activation_link]. <br><br>Volitelné: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
cs_CZ: Nevidíte dodatek, který hledáte? <a href="%s">Předložte to</a> v nášem kontaktním formuláři.

en: Don't send late
cs_CZ: Neposílat později

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
cs_CZ: Neposílejte stávajícím účastníkům, jen těm budoucím.

en: Don't wait & send right now.
cs_CZ: Nečekat & odeslat ihned.

en: Done
cs_CZ: Hotovo

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Download as .zip
cs_CZ: Stáhnout jako ZIP archiv

en: Download original Photoshop file
cs_CZ: Stáhnout originální soubory Photoshopu

en: Download the Premium plugin.
cs_CZ: Stáhněte si Premium plugin.

en: Downloads: %1$s
cs_CZ: Staženo: %1$s

en: Draft
cs_CZ: Koncept

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
cs_CZ: Přetáhněte %1$stext, příspěvky, oddělovače.%2$s Podívejte se doprava!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
cs_CZ: Přetáhněte widgety níže do vašeho zpravodaje.

en: Drop files here
cs_CZ: Přetáhněte soubory sem

en: Drop your footer image here.
cs_CZ: Přetáhněte sem obrázek patičky.

en: Drop your logo in this header.
cs_CZ: Přetáhněte logo do této hlavičky.

en: Duplicate
cs_CZ: Duplikovat

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
cs_CZ: Pokaždé, když jeden z našich uživatelů zapomene napsat recenzi, kotě zemře. Je to smutné a láme to naše srdce. [link]Přidej vlastní recenzi[/link] a kotě dnes ušetřete.

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Automatic latest content
cs_CZ: Upravit Automatický nejnovější obsah

en: Edit Lists
cs_CZ: Upravit seznamy

en: Edit custom field
cs_CZ: Upravit vlastní pole

en: Edit display
cs_CZ: Upravit zobrazení

en: Edit field
cs_CZ: Editovat pole

en: Edit form
cs_CZ: Upravit formulář

en: Edit lists
cs_CZ: Upravit seznamy

en: Edit name
cs_CZ: Upravit jméno

en: Edit subscription page link
cs_CZ: Odkaz Upravit stránku předplatného

en: Edit text
cs_CZ: Upravit text

en: Edit your subscriber profile: %1$s
cs_CZ: Upravte svůj profil odběratele: %1$s

en: Edit your subscription
cs_CZ: Upravit své odběry

en: Editing list %1$s
cs_CZ: Upravujete seznam %1$s

en: Element has been deleted.
cs_CZ: Položka byla smazána.

en: Elements deleted
cs_CZ: Položky byly smazány

en: Email %1$s already exists.
cs_CZ: Email %1$s již existuje.

en: Email Address
cs_CZ: Emailová adresa

en: Email Status
cs_CZ: Stav emailu

en: Email content
cs_CZ: Obsah emailu

en: Email notifications
cs_CZ: Oznámení emailu

en: Email subject
cs_CZ: Předmět emailu

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
cs_CZ: Email bude odeslán na %1$s a %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
cs_CZ: Povolit MailPoet  Cron

en: Enable signup confirmation
cs_CZ: Povolit potvrzení registrace

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
cs_CZ: Povolte toto k zobrazení chyb MailPoet. Naše podpora vás může požádat, abyste toto povolili, pokud budete hledat naši pomoc.

en: Enabled
cs_CZ: Povoleno

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
cs_CZ: Vynutit všechny stránky k odeslání s unikátní FROM e-mailovou adresou. Potřebujete pouze jednou nastavit automatické zpracování nedoručitelných zpráv (Premium), SPF a DKIM.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
cs_CZ: Zadejte e-mailové adresy, na které bude zasláno oznámení (oddělené čárkou).

en: Error Saving newsletter...
cs_CZ: Chyba při ukládání zpravodaje...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
cs_CZ: Chyba při odesílání zprávy <b><i>%s</i></b> pro  <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
cs_CZ: Špatně vyplněná pole

en: Error matching date.
cs_CZ: Špatné odpovídající datum.

en: Error when inserting emails.
cs_CZ: Chyba při vkádání emailů.

en: Error when inserting list.
cs_CZ: Chyba při vkádání sezanmu.

en: Excel for Windows
cs_CZ: Excel pro Windows

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
cs_CZ: Exitové vyskakovací okno se zobrazí, když váš kurzor opustí určený prostor ma webu.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
cs_CZ: Exitové popup okna nejsou jen módní záležitostí, ale prokazatelně zvyšují konverze a proto zlepší marketing, registrace a prodeje. wBounce zobrazuje vyskakovací okna před tím, než uživatel opustí vaše stránky.

en: Export Subscribers
cs_CZ: Export odběratelů

en: Export confirmed subscribers only
cs_CZ: Exportovat pouze potvrzené odběratele

en: Export to CSV
cs_CZ: Exportovat do CSV

en: Exporting %1$s subscribers
cs_CZ: Exportuji %1$s odběratelů

en: FROM email address for sites using this method
cs_CZ: Z e-mailové adresy pro weby pomocí této metody

en: Failed Permanently
cs_CZ: Trvale selhalo

en: Failed Send
cs_CZ: Chybné odesílání

en: February
cs_CZ: Únor

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
cs_CZ: Políčko "%1$s" musí být v tabulce "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
cs_CZ: Políčko "%1$s" musí být platný email.

en: Field's name:
cs_CZ: Název pole:

en: File canceled.
cs_CZ: Soubor stornován.

en: Fill out the form below so we can connect to it.
cs_CZ: Vyplňte níže uvedený formulář, abychom to mohli k němu připojit.

en: Filter
cs_CZ: Filtr

en: Filter by status
cs_CZ: Filtr podle stavu

en: Filter by type
cs_CZ: Filtrovat podle typu

en: Final step: last details
cs_CZ: Finální krok: poslední detaily

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
cs_CZ: Zjistěte, co se stane s vašimi odběrately, jakmile jednou dorazí na vaše stránky, díky Google Analytics sledování kampaně

en: First Name
cs_CZ: Křestní jméno

en: First Time? See it in Action
cs_CZ: Poprvé? Sledujte to v akci

en: First name
cs_CZ: Křestní jméno

en: First step: main details
cs_CZ: První krok: hlavní detaily

en: First, set up a command on your server to visit our scheduled routines URL:
cs_CZ: Nejprve nastavte příkaz na vašem serveru, k návštěvě našich naplánovaných rutin URL:

en: Follow us and don't miss anything!
cs_CZ: Sledujte nás a nic vám nebude chybět!

en: Footer
cs_CZ: Patička

en: Footer background
cs_CZ: Pozadí patičky

en: Footer text
cs_CZ: Text patičky

en: For %s per year, get 1 site covered with Premium.
cs_CZ: Za %s ročně, dostanete Premium verzi pro 1 webové stránky.

en: For %s per year, get 4 of your sites covered with Premium.
cs_CZ: Za %s ročně, dostanete Premium verzi pro 4 webové stránky.

en: For %s per year, get all of your sites covered with Premium.
cs_CZ: Za %s ročně, dostanete Premium verzi pro neomezený počet webových stránek.

en: For better control, you can set one cron job per routine
cs_CZ: Pro lepší kontrolu můžete nastavit jednu práci cronu během rutiny

en: For example, "Spring email". [link]Read the guide.[/link]
cs_CZ: Například "Jarní email". [link]Zobrazit průvodce.[/link]

en: For other commands examples, check [link]this article[/link].
cs_CZ: Pro další příklady příkazů, se podívejte [link]na tento článek[/link].

en: For your own use and never shown to your subscribers.
cs_CZ: Pouze pro vaši potřebu, popis nebude zobrazen odběratelům.

en: Forget about limits
cs_CZ: Zapomeňte na limity

en: Format
cs_CZ: Formát

en: Four Sites
cs_CZ: Čtyři stránky

en: Free
cs_CZ: Zdarma

en: Freelance
cs_CZ: Na volné noze

en: Freelancer
cs_CZ: Na volné noze

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: From
cs_CZ: Z

en: Full name of current day
cs_CZ: Celý název současného dne

en: Full name of current month
cs_CZ: Celý název současného měsíce

en: Geeky Options
cs_CZ: Pokročilé nastavení

en: Get Help!
cs_CZ: Získat pomoc!

en: Get Premium now
cs_CZ: Získat prémiovou licenci ihned

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
cs_CZ: Získejte[link]MailPoet Premium[/link],abyste viděli odkaz.

en: Get all MS users
cs_CZ: Získat všechny MS uživatele

en: Get faster support
cs_CZ: Získejte rychlejší podporu

en: Get it now!
cs_CZ: Získat nyní!

en: Get more themes
cs_CZ: Získejte více šablon

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
cs_CZ: Získejte své spam skóre 1 kliknutím, zatímco navrhujete svůj zpravodaj díky [link] mail-tester [/link], náš vlastní populární nástroj.

en: Go Premium!
cs_CZ: Získejte Prémium!

en: Go premium, you cannot send anymore!
cs_CZ: Zakupte premiovou verzi, už nemůžete rozesílat zprávy!

en: Google Analytics Campaign
cs_CZ: Kampaň Google Analytics

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
cs_CZ: Máte obchodní dotaz? [link]Buďte v kontaktu[/link].

en: Great, you'll never hear from us again!
cs_CZ: Super, už o nás nikdy neuslyšíte!

en: HTTP error.
cs_CZ: Chyba HTTP.

en: Have fun improving
cs_CZ: Mějte zábavné zlepšování

en: Header
cs_CZ: Hlavička

en: Header background
cs_CZ: Pozadí záhlaví

en: Heading 1
cs_CZ: Nadpis 1

en: Heading 2
cs_CZ: Nadpis 2

en: Heading 3
cs_CZ: Nadpis 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
cs_CZ: Zdravíme!
    
    Výborně! Stali jste se odběratelem novinek našeho webu.
    Potřebujeme, abyste aktivovali vaše zařazení do seznamu odběratelů:
     [lists_to_confirm] kliknutím na:
     [activation_link]Klikněte zde pro potvrzení vašeho odběru.[/activation_link]
    
    Děkujeme,
    
    Váš Tým!

en: Help yourself. Or let us help you.
cs_CZ: Pomůžete si sami. Nebo nechte pomoc na nás.

en: Here is an example of a command to setup on your server:
cs_CZ: Zde je příklad příkazu k nastavení na serveru:

en: Here is the list of bounced emails.
cs_CZ: Zde je seznam vrácených emailů.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
cs_CZ: Hey! %1$s máte aktualizaci (version %2$s), <a href="%3$s">pro aktualizaci klikněte zde</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
cs_CZ: Hey! Máme pro vás rychlý dotaz:

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: Hide display options
cs_CZ: Skrýt možnosti zobrazení

en: Hide this message
cs_CZ: Skrýt tuto zprávu.

en: Hide!
cs_CZ: Skrýt!

en: Horizontal line
cs_CZ: Horizontální čára

en: Hostname
cs_CZ: Adresa serveru

en: Hover your mouse over the bars to discover the forms' names.
cs_CZ: Najeďte myší nad mřížky, k objevení názvu formulářů.

en: How about a new list?
cs_CZ: Co takhle nový seznam?

en: How do you want to import?
cs_CZ: Jak chcete importovat?

en: How does it work?
cs_CZ: Jak to funguje?

en: How spammy is this newsletter?
cs_CZ: Jak spamový je tento newsletter?

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
cs_CZ: Ahoj,
    
     Odběratel %1$s se zrovna přihlásil do vašeho seznamu '%2$s' 
    
    Skvěle,
    
     MailPoet Plugin

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
cs_CZ: Ahoj,
    
    Odběratel %1$s se právě odhlásil z vašeho seznamu '%2$s' 
    
     MailPoet Plugin

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
cs_CZ: Nastavím práci cronu na mém serveru, aby to prováděl tak často, jak chci. Přečtěte si o [link]nastavení práce cronu sám[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
cs_CZ: Jsem premium uživatel, MailPoet.com se bude ujišťovat, že moje e-maily budou zasílány včas.

en: IO error.
cs_CZ: Chyba IO.

en: IP address
cs_CZ: IP adresa

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
cs_CZ: Pokud chci, mohu [link]vytvořit další cron[/link] na mém konci, ke zvýšení frekvence.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
cs_CZ: Pokud chci, mohu [link]vytvořit další cron [/link] na svém konci, ke zvýšení frekvence odesílání.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
cs_CZ: Pokud existuje šablona se stejným jménem, chci ji přepsat.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
cs_CZ: Jestliže odpověď je  "no", zvažte sami, zda nejste spammer.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
cs_CZ: Pokud potvrdíte přepnutí šablony, přepíše se vaše záhlaví, zápatí, oddělovače a styly

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
cs_CZ: Jestliže toto potvrdíte, všechna vaše aktuální MailPoet data budou smazány (newslettery, šablony, statistiky, seznamy, účastnící, atd.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
cs_CZ: Pokud máte tento problém, pak je to vaše řešení. Také zcela zdarma.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
cs_CZ: Pokud necháte tato oblast prázdnou, nezobrazí se po odeslání e-mailu

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
cs_CZ: Pokud jste nedávno, úspěšně, odeslali hodně emailů, můžou být tyto chyby způsobeny limity serveru.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
cs_CZ: Chcete-li použít adresu služby Gmail, budete muset poslat s Gmailem. Zkontrolujte <a id="tip-send-with" href="%s"> nastavení odesílání</a>.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
cs_CZ: Pokud chcete využívat všechny možnosti nahrávače jako je nahrávání více souborů naráz, prosím, aktualizujte na lighttpd 1.5.

en: Ignore column...
cs_CZ: Ignorovat sloupec...

en: Ignore current subscribers
cs_CZ: Ignorovat stávající účastníky

en: Image
cs_CZ: Obrázek

en: Image Parameters
cs_CZ: Parametry obrázku

en: Image alignment
cs_CZ: Zarovnání obrázku

en: Image has been deleted.
cs_CZ: Obrázek byl vymazán.

en: Image selection has been saved.
cs_CZ: Výřez obrázku byl uložen.

en: Image selection has not been saved.
cs_CZ: Výřez nebyl uložen.

en: Image width
cs_CZ: Šířka obrázku

en: Images
cs_CZ: Obrázky

en: Import "%1$s" as date field
cs_CZ: Importovat "%1$s" jako datové pole

en: Import Subscribers
cs_CZ: Import Odběratelů

en: Import as "%1$s"
cs_CZ: Importovat jako "%1$s"

en: Import from %1$s
cs_CZ: Nahrát z %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
cs_CZ: Import ze zásuvného modulu %1$s byl přerušen.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
cs_CZ: Import ze zásovného modulu %1$s byl dokončen.

en: Import subscribers from plugins
cs_CZ: Importovat odběratele ze zásuvného modulu

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
cs_CZ: Načíst %1$s odběratele ze zásuvného modulu: %2$s

en: Important plugin updates
cs_CZ: Důležitá aktualizace doplňku

en: Improve your spam score. Mailpoet can sign all your emails with DKIM. [link]Read more.[/link]
cs_CZ: Zlepšete své spamové skóre. Mailpoet umí podepsat všechny vaše e-maily s DKIM. [link]Přečtěte si více.[/link]

en: In Queue
cs_CZ: Ve frontě

en: In a few minutes, you'll see the time of our last visit here.
cs_CZ: Za pár minut, uvidíte čas naší poslední návštěvy zde.

en: In queue
cs_CZ: Ve frontě

en: Include author
cs_CZ: Zahrnout autora

en: Include categories
cs_CZ: Zahrnout kategorie

en: Includes: %1$s
cs_CZ: Zahrnuto: %1$s

en: Increase your subscribers
cs_CZ: Zvyšte počet vašich odběratelů

en: Industry
cs_CZ: průmysl

en: Information is missing.
cs_CZ: Chybí informace.

en: Insert Subscription Form
cs_CZ: Vložit přihlašovací formulář

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
cs_CZ: Pro zobrazení počtu příspěvků vložte [newsletter:total], pro zobrazení názvu posledního příspěvku vložte [newsletter:post_title] a pro zobrazení čísla vydání vložte [newsletter:number].

en: Insert block here
cs_CZ: Vložení bloku zde

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
cs_CZ: Vložte dynamická data o vašich odběratelech, zpravodaji, dnešním datu, atd ...

en: Insert form
cs_CZ: Vložit formulář

en: Insert selected
cs_CZ: Vložte vybrané

en: Inserting selected articles...
cs_CZ: Vložení vybraných článků ...

en: Install Themes
cs_CZ: Instalovat šablony

en: Install from WordPress.org
cs_CZ: Instalovat z Wordpress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
cs_CZ: Instalace MailPoet Newsletter Premium pluginu

en: Installing MailPoet Premium Version
cs_CZ: Instalace MailPoet Premium verze

en: Investigate your top subscribers
cs_CZ: Zkoumejte své top odběratele

en: Is this field mandatory?
cs_CZ: Je toto pole povinné?

en: Issue number
cs_CZ: Číslo vydání

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
cs_CZ: Ne vždy to pracuje, jak chcete? Máme pro Vás [link]stránky s podporou[/link], dokumentací a dotazovacím systémem.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
cs_CZ: Zdá se, že váš widget, byl odstraněn z [link]oddílu pro widgety[/link] WordPressu.

en: It's free, and has proven popular with our users.
cs_CZ: Je to zdarma a ukázalo se, že je to populární pro naše uživatele.

en: January
cs_CZ: Leden

en: July
cs_CZ: Červenec

en: June
cs_CZ: Červen

en: Keep this plugin essentially free
cs_CZ: Mějte tento plugin v podstatě zdarma

en: Key
cs_CZ: Klíč

en: Label:
cs_CZ: Popisek vstupu:

en: Last
cs_CZ: Poslední

en: Last 180 days
cs_CZ: Posledních 180 dnů

en: Last 30 days
cs_CZ: Posledních 30 dní

en: Last 365 days
cs_CZ: Posledních 365 dnů

en: Last 7 days
cs_CZ: Posledních 7 dní

en: Last 90 days
cs_CZ: Posledních 90 dní

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Last click
cs_CZ: Poslední kliknutí

en: Last month
cs_CZ: Minulý měsíc

en: Last name
cs_CZ: Příjmení

en: Last open
cs_CZ: Poslední otevření

en: Last updated: %1$s
cs_CZ: Naposledy upraveno: %1$s

en: Last visit was %1$s minute ago.
cs_CZ: Poslední návštěva byla před %1$s minutami.

en: Last visit was %1$s minutes ago.
cs_CZ: Poslední návštěva byla před %1$s minutami.

en: Last visit was a few seconds ago.
cs_CZ: Poslední návštěva byla před pár sekundami.

en: Latest batch was sent %1$s ago.
cs_CZ: Poslední várka byla poslána před %1$s.

en: Latest content already sent.
cs_CZ: Poslední obsah byl již odeslán.

en: Latest post title
cs_CZ: Název posledního příspěvku

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
cs_CZ: Leaky Paywall je prémiový plugin, aby bylo možné zpoplatnit váš obsah. Tento přídavek řídí přihlašování vašich zákazníků.

en: Learn more.
cs_CZ: Zjistit více.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
cs_CZ: Tuto volbu nechte nastavenou na Ano. Pouze malá skupina SMTP služeb požaduje vypnutí ověřování.

en: Let subscribers select their lists:
cs_CZ: Nechat předplatitele vybrat své seznamy:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
cs_CZ: Nechte plugin odstranit <strong>odražené a neplatné adresy</strong> automaticky. [link] viz. průvodce.[/link]

en: Let us configure it
cs_CZ: Nechte nás to nakonfigurovat

en: Letters only
cs_CZ: Pouze písmena

en: Line is empty
cs_CZ: Řádek je prázdný

en: Link
cs_CZ: Odkaz

en: Link to browser version
cs_CZ: Odkaz na verzi prohlížeče

en: Links
cs_CZ: Odkazy

en: List "%1$s" has been deleted.
cs_CZ: Seznam "%1$s" byl smazán.

en: List "%1$s" has been duplicated.
cs_CZ: Seznam "%1$s" byl zkopírován.

en: List "%1$s" has been synchronised.
cs_CZ: Seznam "%1$s" byl synchronizován.

en: List created based on a newsletter segment.
cs_CZ: Seznam vytvořen na základě části zpravodaje.

en: List has been updated.
cs_CZ: Seznam byl upraven.

en: List of fields to export
cs_CZ: Seznam položek pro export

en: List of forms
cs_CZ: Seznam formulářů

en: List selection
cs_CZ: Výběr seznamu

en: Lists
cs_CZ: Seznamy

en: Lists and Subscribers
cs_CZ: Seznamy a odběratelé

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
cs_CZ: Seznamy, do kterých byl odběratel zapsán.

en: Loading more Results...
cs_CZ: Načítání dalších výsledků ...

en: Loading results...
cs_CZ: Hledám výsledek ...

en: Loading...
cs_CZ: Načítám...

en: Local time is <code>%1$s</code>
cs_CZ: Místní čas je <code>%1$s</code>

en: Login
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
cs_CZ: Hledáte rychlejší způsob odesílánít? [link]Přečtěte si více[/link] o odesílání přes profesionální SMTP.

en: Looking for answers? Why such and such campaign worked so well? Which is your most efficient subscription form? Get a clear picture with our brand new stats dashboard! [link]Get the stats dashboard in Premium.[/link]
cs_CZ: Hledáte odpovědi? Proč ty a ty kampaně pracují tak dobře? Jaký je váš nejúčinnější formulář? Získejte čistý obraz s našimi zbrusu novými statistikami! [link]Získejte Statistiky v Premium verzi.[/link]

en: Love kittens?
cs_CZ: Mijulete koťata?

en: MailPoet Subscription Form
cs_CZ: MailPoet Přihlašovací formulář

en: MailPoet Version
cs_CZ: MailPoet verze:

en: MailPoet Version:
cs_CZ: MailPoet verze:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
cs_CZ: MailPoet nelze přeinstalovat, protože vaše složka <em>wp-content/uploads/wysija</em> musí být zapisovatelná. Změňte oprávnění a přeinstalujte.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
cs_CZ: MailPoet byl přeinstalován úspěšně a používá stejnou verzi. Nastavení a data byla vymazána.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
cs_CZ: MailPoet byl odinstalován. Váš web je zbaven MailPoet.

en: MailPoet page
cs_CZ: MailPoet stránka

en: MailPoet says:
cs_CZ: MailPoet říká:

en: MailPoet.com can visit your site every 15 minutes, just like a "cron job", to make sure your emails are being sent on time.
cs_CZ: MailPoet.com může navštívit vaše stránky každých 15 minut, stejně jako "cron", aby se ujistil, že vaše e-maily jsou odesílány včas.

en: Mailbox Full
cs_CZ: Emailová schránka je plná

en: Mailbox not available
cs_CZ: Emailová schránka není dostupná

en: March
cs_CZ: Březen

en: Match data
cs_CZ: Zápas údajů

en: Maximum of posts to show
cs_CZ: Maximální počet zobrazených příspěvků

en: Maximum upload file size: %d%s
cs_CZ: Maximální velikost nahrávaného souboru: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
cs_CZ: Maximální velikost nahráváněho souboru: %d%s.

en: May
cs_CZ: Květen

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
cs_CZ: Překročení paměti. Zkuste prosím menší soubor.

en: Message delayed
cs_CZ: Zpoždění zprávy

en: Method set by the network admin.
cs_CZ: Metodu nastavuje administrátor sítě.

en: Modified On
cs_CZ: Upraveno

en: Modify
cs_CZ: Upravit

en: Module
cs_CZ: Modul

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Monitor everything with more stats
cs_CZ: Sledujte vše s více statistikami

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Month (January, February,...)
cs_CZ: Měsíc (Leden, Únor,...)

en: Monthly
cs_CZ: Měsíčně

en: Monthly routine starts in:
cs_CZ: Měsíční rutina začíná v:

en: Moreover, MailPoet checks every 15 minutes your site, <strong>just like a "cron" job</strong>, to make sure your emails are being sent on time. No setup involved!
cs_CZ: Navíc, MailPoet kontroluje každých 15 minut vaše stránky, <strong>, stejně jako "cron" job</strong>, aby se ujistil, že vaše e-maily jsou odesílány včas. Bez jakéhokoli nastavení!

en: Move to list
cs_CZ: Přesunout do seznamu

en: Multisite ready.
cs_CZ: Vícestránkové připraveno.

en: My first list
cs_CZ: Můj první seznam

en: My rating: %1$s
cs_CZ: Mé hodnocení: %1$s

en: N/A
cs_CZ: N / A

en: Name
cs_CZ: Název

en: Name & email of yourself or your company.
cs_CZ: Jméno a email vaší společnosti, nebo vaše.

en: Need help?
cs_CZ: Potřebujete pomoci?

en: Network's Default Sending Method
cs_CZ: Standardní síťová metoda odesílání

en: Network's Method
cs_CZ: Síťová metoda

en: Never opened or clicked
cs_CZ: nikdy otevřeno nebo kliknuto

en: New Form
cs_CZ: Nový formulář

en: New form
cs_CZ: Nový formulář

en: New list
cs_CZ: Nový seznam

en: New subscriber to %1$s
cs_CZ: Nový uživatel pro %1$s

en: News from us, the team
cs_CZ: Novinky od našeho týmu

en: Newsletter
cs_CZ: Zpravodaj

en: Newsletter Images
cs_CZ: Obrázky zpravodaje

en: Newsletter Pro (by Satollo)
cs_CZ: Zpravodaje Pro (od Satolla)

en: Newsletter Subject
cs_CZ: Předmět zpravodaje

en: Newsletter can't be deleted.
cs_CZ: Zpravodaj se nepodařilo smazat.

en: Newsletter deleted.
cs_CZ: Zpravodaj smazán.

en: Newsletter has been saved as a draft.
cs_CZ: Zpravodaj byl uložen jako koncept.

en: Newsletter has been saved.
cs_CZ: Zpravodaj byl uložen.

en: Newsletter has been scheduled.
cs_CZ: Zpravodaj byl naplánován.

en: Newsletter profile has been updated.
cs_CZ: Zpravodajský profil byl upraven.

en: Newsletter successfully created.
cs_CZ: Zpravodaj úspěšně vytvořen.

en: Newsletters
cs_CZ: Zpravodaje

en: Newsletters (by Tribulant)
cs_CZ: Zpravodaje (od Tribulanta)

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
cs_CZ: Zpravodaje se právě odesílají. Váš nejnovější zpravodaj ubde odeslán hned poté.

en: Next &gt;
cs_CZ: Další &gt;

en: Next send out in %1$s
cs_CZ: Příští odeslání v %1$s

en: Next send out on %1$s
cs_CZ: Další vyslat na %1$s

en: Next step
cs_CZ: Další krok

en: Next try in %s minutes.
cs_CZ: Další pokus za %s minut.

en: No
cs_CZ: Ne

en: No Results were found
cs_CZ: Žádné výsledky nebyly nalezeny

en: No email sent.
cs_CZ: Žádné odeslané e-maily.

en: No list specified
cs_CZ: Seznam neurčen

en: No more limits of 2000 subscribers
cs_CZ: Už žádné limity 2000 odběratelů

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
cs_CZ: Žádný odběratel nenalezen, nejspíše proto, že byl smazán.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
cs_CZ: Ne, díky! Mám dost návštěvníků na mých stránkách. Jejich návštěvy spustí MailPoet  cron automaticky.

en: No, thanks!
cs_CZ: Ne, díky!

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
cs_CZ: Žádný z vašich emailů ve frontě nebyl odeslán? Pak aktivujte tuto volbu.

en: Not Configured!
cs_CZ: Nanastaven!

en: Not active.
cs_CZ: Není aktivní.

en: Not good at matching colors? Don't worry, we work with top notch designers to provide you plenty of themes, the newest are Premium exclusives. [link]Get more themes in Premium.[/link]
cs_CZ: Nejsou dobré barvy? Nebojte se, pracujeme s nejlepšími designéry, abychom vám poskytly spousty témat, nejnovější jsou exkluzivně pro Premium verzi.[link]Získejte více témat s Premium verzí.[/link]

en: Not sent
cs_CZ: Neposláno

en: Not sent yet.
cs_CZ: Ještě neodesláno.

en: Note:
cs_CZ: Poznámka:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
cs_CZ: Poznámka:. Zjistěte, co tento účastník otevřel a na co kliknul, s naší[LINK]Premium verzí.[/link]

en: Nothing
cs_CZ: Nic

en: November
cs_CZ: Listopad

en: Number of lines:
cs_CZ: Počet řádků:

en: Numbers only
cs_CZ: Pouze čísla

en: October
cs_CZ: Říjen

en: Ok, I've set it up
cs_CZ: Ok, nastavil jsem to

en: Once a week
cs_CZ: Jednou týdně

en: Once every 28 days
cs_CZ: Každých 28 dní

en: Once every fifteen minutes
cs_CZ: Každých 15 minut

en: Once every five minutes
cs_CZ: Každých pět minut

en: Once every minute
cs_CZ: Jednou za minutu

en: Once every ten minutes
cs_CZ: Každých deset minut

en: Once every thirty minutes
cs_CZ: Každých 30 minut

en: Once every two hours
cs_CZ: Každé 2 hodiny

en: Once every two minutes
cs_CZ: Každé dvě minuty

en: One configuration for all sites
cs_CZ: Jedna konfigurace pro všechny weby

en: One email has been sent. | %d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
cs_CZ[0]: Jeden email byl odeslán.
cs_CZ[1]: %d Emaily byly odeslány.
cs_CZ[2]: %d Emailů bylo odesláno nepotvrzeným odběratelům.

en: One less subscriber to %1$s
cs_CZ: O jednoho odběratele %1$s méně

en: One quick question...
cs_CZ: Jedna rychlá otázka...

en: Oops! There are no newsletters to display.
cs_CZ: Ups. Zde není žádný newsletter k zobrazení.

en: Oops! We can't connect to MailPoet's server right now. We might be down or you're behind a proxy or firewall.
cs_CZ: Oops! Nemůžeme se připojit k serveru MailPoet právě teď. Mohli bychom být dole, nebo jste za proxy nebo firewall.

en: Oops! We could not add you!
cs_CZ: Oops! Nemohli jsme vás přidat!

en: Oops! You're already subscribed.
cs_CZ: Ale! Vždyť už jste přihlášeni.

en: Open rate (based on received newsletters)
cs_CZ: Otevřená rychlost (na základě přijatých newsletterů)

en: Open, clicks, unsubscribed
cs_CZ: Otevřeno, kliknuto, odhlášeno

en: Opened
cs_CZ: Otevřené

en: Opened & Clicked
cs_CZ: Otevřeno a kliknuto

en: Opened & Unsubscribed
cs_CZ: Otevřeno & Odhlášeno

en: Opened date
cs_CZ: Otevřeno data

en: Opened newsletters
cs_CZ: Otevřené newslettery

en: Opened only
cs_CZ: Pouze otevřeno

en: Opens
cs_CZ: Otevře

en: Opps! Something goes wrong while activating Mailpoet cron.
cs_CZ: Opps! Během aktivace MailPoet cronu se něco pokazilo.

en: Opps! Something goes wrong while deactivating Mailpoet cron.
cs_CZ: Opps! Během deaktivace MailPoet cronu se něco pokazilo.

en: Opps, something goes wrong.
cs_CZ: Opps, něco se pokazilo.

en: Or ask your webmaster for help!
cs_CZ: Nebo se zeptejte vašeho správce na pomoc!

en: Order:
cs_CZ: Objednávka

en: Ordering
cs_CZ: Řazení

en: Our international and friendly team will help you optimize your settings in details, and make sure you're all good to go. We answer questions under 10h on average. Pretty fast!
cs_CZ: Náš mezinárodní a přátelský tým vám pomůže optimalizovat vaše nastavení v detailech, a ujistí se, že jste v pohodě. Odpovídáme na dotazy v rámci 10 hodin v průměru. Docela rychle!

en: Our toolbar doesn't load?
cs_CZ: Náš panel nástrojů se nenačte?

en: POP3 without imap extension
cs_CZ: POP3 bez imap rozšíření

en: Page %1$s
cs_CZ: Stránka %1$s

en: Page does not exist.
cs_CZ: Stránka neexistuje.

en: Page is not accessible.
cs_CZ: Stránka není dostupná.

en: Pages
cs_CZ: Stránky

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
cs_CZ: Vložit tento shortcode do stránky k zobrazení seznamu minulých zpravodajů.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
cs_CZ: Vložte tento shortcode k zobrazení počtu potvrzených odběratelů v příspěvku nebo na stránce.

en: Pause
cs_CZ: Pauza

en: Paused
cs_CZ: Pozastaveno

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
cs_CZ: Telefonní číslo, (+,-,#,(,) a mezery povoleny)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
cs_CZ: Soubor Photoshopu je dostupný jako součást [link]Prémiových funkcí[/link].

en: Pick a date
cs_CZ: Vyberte datum

en: Pick a list
cs_CZ: Vybrat seznam

en: Pick one or many lists
cs_CZ: Vyberte jeden nebo více seznamů

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
cs_CZ: Vyberte seznamy, které chcete importovat odběratelům.

en: Pick your prefered configuration?
cs_CZ: Vybrali jste si svou preferovanou konfiguraci?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
cs_CZ: Prosím, kontaktujte svého hostitele nebo správce serveru, aby to opravil.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
cs_CZ: Prosím smažte <%= chars %> znak<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
cs_CZ: Prosím vložte <%= chars %> více znaků<%= plural %>

en: Please enter first name
cs_CZ: Prosím, vložte křestní jméno

en: Please enter last name
cs_CZ: Prosím, vložte příjmení

en: Please make a selection first!
cs_CZ: Prosím nejdříve učiňte výběr!

en: Please select a newsletter.
cs_CZ: Prosím, vyberte zpravodaj.

en: Please select an article.
cs_CZ: Prosím, vyberte článek.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
cs_CZ: Zkuste prosím nahrát tento soubor pomocí %1$sprohlížeče%2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
cs_CZ: Aktualizujte prosím WordPress na poslední verzi, pro nejnovější režim nahrávání.

en: Please verify your link to this page.
cs_CZ: Prosím, zkontrolujte si odkaz na tuto stránku.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
cs_CZ: Prosím, ověřte si Váš konfigurační email abyste si mohli posílat testovací emaily.

en: Position your mouse over the image to the left.
cs_CZ: Umístěte kurzor myši na obrázek vlevo.

en: Post Notifications
cs_CZ: Oznámení příspěvku

en: Post Selection
cs_CZ: Výběr příspěvku

en: Post type
cs_CZ: Typ Post

en: Posts
cs_CZ: Příspěvky

en: Preceded by:
cs_CZ: Předchůdce:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
cs_CZ: Pro váš web neexistuje Premium licence. Získejte ji [link]zde[/link].

en: Premium users get visited every 5 minutes.
cs_CZ: Premium uživatelé budou navštěvováni každých 5 minut.

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
cs_CZ: Premium uživatelé ušetří 20% tímto kupónem: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
cs_CZ: Premium uživatelé ušetří 20% tímto kupónem: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
cs_CZ: Premium uživatelé ušetřit 25% tímto kupónem: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
cs_CZ: Premiová verze je platná pro váš web.

en: Preselect today's date:
cs_CZ: Předvybrat dnešní datum:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
cs_CZ: Zabraňuje lidem, aby se neochotně zapsali do vašeho seznamu. Tato volba vám zajišťuje udržení vašeho seznamu čistého.

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Preview in new tab
cs_CZ: Náhled v nové tabulce

en: Preview page
cs_CZ: Náhled stránky

en: Preview without images
cs_CZ: Náhled bez obrázků

en: Process bounce handling now!
cs_CZ: Právě se zpracovávají nedoručitelné zprávy.

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
cs_CZ: Proces byl znovu načten aby se zabránilo případnému ukončení spojení.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
cs_CZ: Proces byl znovu načten aby se zabránilo vypršení časového limitu.

en: Purchase
cs_CZ: Nákup

en: Purchase the premium version.
cs_CZ: Zakoupit prémiovou verzi.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
cs_CZ: Umístěte formulář nahoru, nebo dospod vaši webové stránky, nebo do boxu ve vašich příspěvcích s pomocí pluginu GetConversation's, který je zdarma. Připojte je k MailPoet s tímto doplňkem. <br/></br>Získejte 30% o slevu z Premium verze jejich doplňku kliknutím <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">zde</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
cs_CZ: Dejte přihlašovací formulář do vyskakovacího okna, zápatí, nebo do slideru s tímto Premium pluginem.

en: Queue is empty!
cs_CZ: Fronta je prázdná!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
cs_CZ: Rychle vytvářet registrační formuláře pro odběr novinek pro vaše MailPoet mailingové seznamy, použitím síly a flexibility, kterou Ninja Forms poskytují.

en: Radio buttons
cs_CZ: Přepínače

en: Random text or HTML
cs_CZ: Náhodný text nebo HTML

en: Random text or instructions
cs_CZ: Náhodný text nebo pokyny

en: Rate
cs_CZ: Sazba

en: Rates
cs_CZ: Ceny

en: Reach their inboxes
cs_CZ: Dosáhnout jejich schránek

en: Read More
cs_CZ: Čtěte více

en: Read documentation
cs_CZ: Číst dokumentaci

en: Read more
cs_CZ: Přečtěte si více

en: Read more.
cs_CZ: Přečtěte si více.

en: Read online.
cs_CZ: Číst online.

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
cs_CZ: Přečtě si naše jednoduché [link]podmínky používání[/link].

en: Refresh the page you current are!
cs_CZ: Obnovte svou aktuální stránku!

en: Registration is disabled on this site.
cs_CZ: Na těchto stránkách je zákázána registrace.

en: Reinstall
cs_CZ: Přeinstalovat

en: Reinstall MailPoet?
cs_CZ: Reinstalovat MailPoet?

en: Reinstall from scratch
cs_CZ: Kompletně přeinstalovat

en: Reinstall now...
cs_CZ: Přeinstalovat hned...

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Remove from all lists
cs_CZ: Odebrat ze všech seznamů

en: Remove from list
cs_CZ: Odebrat ze seznamu

en: Remove from the queue
cs_CZ: Odstranit z fronty

en: Remove image
cs_CZ: Odstranit obrázek

en: Remove link
cs_CZ: Odstranit odkaz

en: Remove text
cs_CZ: Odstranit text

en: Remove the 2000 subscribers limit of the free version, and send to as many subscribers as you wish. [link]Get rid of that limit![/link]
cs_CZ: Odstraňte limit 2000 odběratelů z neplacené verze a posílejte tolika odběratelům, kolika chcete. [link]Zbavte se tohoto limitu![/link]

en: Renew my license now.
cs_CZ: Obnovit moji licenci teď.

en: Renew now.
cs_CZ: Obnovit teď

en: Reply-to
cs_CZ: Odpovědět na

en: Reply-to name & email
cs_CZ: Jméno a email pro odpověď

en: Request successful
cs_CZ: Požadavek úspěšný

en: Resend confirmation email
cs_CZ: Přeposlat potvrzovací e-mail

en: Resume
cs_CZ: Obnovit

en: Return to MailPoet
cs_CZ: Návrat k newsletterům

en: Roles and permissions
cs_CZ: Role a povolení

en: SMTP Hostname
cs_CZ: Adresa SMTP serveru

en: SPF and DKIM
cs_CZ: SPF a DKIM

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save & close
cs_CZ: Uložit & a skončit

en: Save and reactivate
cs_CZ: Uložit a znovu načíst

en: Save as draft and close
cs_CZ: Uložit jako koncept a zavřít

en: Save changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Save settings
cs_CZ: Uložit nastavení

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
cs_CZ: Uloženo! Přinejte tento formulář do [link_widget]widgetu[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
cs_CZ: Uloženo! Tyto změny jsou již aktivní na widgetu.

en: Saved.
cs_CZ: Uloženo.

en: Saving default style...
cs_CZ: Ukládání výchozího stylu ...

en: Saving form...
cs_CZ: Ukládání formuláře...

en: Saving newsletter...
cs_CZ: Ukládám zpravodaj...

en: Schedule
cs_CZ: Naplánovat

en: Schedule it
cs_CZ: Naplánovat na

en: Scheduled
cs_CZ: Plánované

en: Scheduled to be sent in %1$s
cs_CZ: Naplánovat odeslání na %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
cs_CZ: Odeslání naplánova na %1$s

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Search newsletters
cs_CZ: Prohledat zpravodaje

en: Search recipients
cs_CZ: Prohledat příjemce

en: Search subscribers
cs_CZ: Prohledat odběratele

en: Searching...
cs_CZ: Vyhledávání

en: Second step:  "%1$s"
cs_CZ: Druhý krok: "%1$s"

en: Secure connection
cs_CZ: Zabezpečené připojení

en: Secure connection(SSL)
cs_CZ: zabezpečené připojení (SSL)

en: Security Problem
cs_CZ: Bezpečnostní problém

en: Security error.
cs_CZ: Chyba zabezpečení.

en: Security failure during request
cs_CZ: Selhání bezpečnosti při požadavku

en: See detailed stats
cs_CZ: Viz detailní statistiky

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
cs_CZ: Vidět váše top zpravodaje, top odběratele, top odkazy, top seznamy a top domény na jedné obrazovce. Dokážete porazit své minulé zpravodaje?

en: Segment of %1$s
cs_CZ: Část z %1$s

en: Select
cs_CZ: Vybrat

en: Select Files
cs_CZ: Vyberte soubory

en: Select a field type:
cs_CZ: Vyberte typ pole:

en: Select a form:
cs_CZ: Výběr formuláře:

en: Select all %1$s subscribers.
cs_CZ: Vybrat všechny %1$s odběratele.

en: Select at least 1 subscriber!
cs_CZ: Vyberte alespoň 1 odběratele!

en: Select list(s):
cs_CZ: Vyberte seznam(y):

en: Select the list you want to add:
cs_CZ: Vyberte seznam, pro přidání:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
cs_CZ: Vyberte stránku pro zobrazení odběratelova účtu

en: Select your industry.
cs_CZ: Vyberte si odvětví.

en: Select...
cs_CZ: Vybrat…

en: Selection options
cs_CZ: Možnosti nastavení

en: Self-signed certificates
cs_CZ: Certifikáty podepsané samy sebou.

en: Send
cs_CZ: Odeslat

en: Send Process
cs_CZ: Proces odesílánní

en: Send a test mail
cs_CZ: Odeslat zkušební email

en: Send at a higher frequency
cs_CZ: Posílejte vyšší frekvencí

en: Send immediately.
cs_CZ: Odeslat okamžitě.

en: Send later
cs_CZ: Odeslat později

en: Send like a PRO and keep your server's sending reputation HIGH. Thanks to our advanced list cleaning tool, you can finally avoid sending to old or invalid email addresses. [link]Keep your list clean with Premium.[/link]
cs_CZ: Posílejte jako PROFESIONÁL a udržujte reputaci vašich odesílacích serverů VYSOKO. Díky našemu pokročilému nástroji pro čištění seznamu, se konečně můžete vyhnout odesílání na staré, nebo neplatné e-mailové adresy. [link]Udržujte svůj seznam čistý s Premium verzí.[/link]

en: Send preview
cs_CZ: Odeslat náhled

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
cs_CZ: Odesílat přes profesionálního poskytovatele SMTP, skvělá volba pro velké i malé seznamy. Máme pro vás dohodu o propagačních nabídkách s několika poskytovateli.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
cs_CZ: Pošlete si několik zkušebních emailů, abyste potvrdili, jaký způsob doručení funguje na vašem serveru.

en: Send...
cs_CZ: Odeslat...

en: Sender
cs_CZ: Odesílatel

en: Sender of notifications
cs_CZ: Odesílatel oznámení

en: Sending
cs_CZ: Odesílám

en: Sending a test email
cs_CZ: Odesílám testovací email

en: Sending batch of emails...
cs_CZ: Rozesílám dávku emailů...

en: Sending has resumed.
cs_CZ: Rozesílání pokračuje.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
cs_CZ: Odeslat ihned, jakmile se přidá odběratel do seznamu %1$s

en: Sending is now paused.
cs_CZ: Rozesílání je pozastaveno.

en: Sending per event
cs_CZ: Odeslání na událost

en: Sending preview...
cs_CZ: Odesílání náhledu...

en: Sending routine starts in:
cs_CZ: Odeslání rutiny se spouští v:

en: Sending suspended.
cs_CZ: Odeslání pozastaveno.

en: Sendmail path
cs_CZ: Cesta k programu sendmail

en: Sent
cs_CZ: Odesláno

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
cs_CZ: Odeslat %2$s poté, co je nový uživatel přidán jako %1$s na váš web.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
cs_CZ: Odeslat %2$s poté, co se někdo přihlásil do seznamu %1$s

en: Sent On
cs_CZ: Odesláno na

en: Sent daily at %1$s.
cs_CZ: Odeslat denně v %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
cs_CZ: Odeslat okamžitě poté co je nový uživatel přidán jako %1$s na váš web.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
cs_CZ: Odesílat měsíčně v %1$s %2$s v %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
cs_CZ: Odesílat měsíčně v %1$s v %2$s

en: Sent on
cs_CZ: Odesláno

en: Sent to %1$s out of %2$s
cs_CZ: Odesláno %1$s z %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
cs_CZ: Odesláno %1$s odběratelům.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
cs_CZ: Zasílat každý týden na %1$s na %2$s

en: September
cs_CZ: Září

en: Server side cron setup
cs_CZ: Cron na serveru nastaven

en: Set as default style.
cs_CZ: Nastavit jako výchozí styl.

en: Set up [link]your own cron job[/link] instead.
cs_CZ: Nastavte [link]váš vlastní cron job[/link].

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Share anonymous data
cs_CZ: Sdílet anonymní data

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
cs_CZ: Sdílet anonymní data a pomoci nám vyvíjet plugin. [link]Přečtěte si více[/link].

en: Share your data
cs_CZ: Sdílejte svá data

en: Shortcode to display total number of subscribers
cs_CZ: Shortcode k zobrazení celkového počtu účastníků

en: Show
cs_CZ: Ukázat

en: Show all months
cs_CZ: Zobrazit všechny měsíce

en: Show all themes
cs_CZ: Zobrazit všechny šablony

en: Show display options
cs_CZ: Zobrazit možnosti zobrazení

en: Show divider between posts
cs_CZ: Zobrazit oddělovat mezi dvěma příspěvky

en: Single Site
cs_CZ: Samotná stránka

en: Size:
cs_CZ: Velikost:

en: Skip the queue, go straight to our priority inbox. [link]Get faster support with Premium.[/link]
cs_CZ: Přeskočte frontu, jděte přímo do naši schránky. [link]Získejte rychlejší podporu s Premium verzí.[/link]

en: Social Bookmark Selection
cs_CZ: Výběr ikon sociálních sítí

en: Social bookmarks
cs_CZ: Ikony sociálních sítí

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
cs_CZ: Vaše úložiště je bohužel zcela zaplněné (%s MB).

en: Sort by
cs_CZ: Seřadit podle

en: Spam filters love DKIM
cs_CZ: Spam filtry milují DKIM

en: Spam test results
cs_CZ: Výsledky testů Spamu

en: Split subscribers into %1$s pages.
cs_CZ: Rozdělit odběratele do %1$s stránek.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
cs_CZ: Zobrazují se Vám v emailu čtverečky nebo divné znaky? Vyberte kódování pro Váš jazyk.

en: Standard Newsletters
cs_CZ: Standardní zpravodaje

en: Standard newsletter
cs_CZ: Standardní zpravodaj

en: Statistics
cs_CZ: Statistiky

en: Stats
cs_CZ: Statistiky

en: Stats : %1$s
cs_CZ: Statistiky : %1$s

en: Stats dashboard
cs_CZ: Deska statistik

en: Stats of clicked links for each newsletter
cs_CZ: Statistiky prokliknutých odkazů pro každý zpravodaj

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Stay up to date! Subscribe to our newsletters
cs_CZ: Zůstaňte v obraze! Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

en: Step %1$s
cs_CZ: Krok %1$s

en: Step 1:
cs_CZ: Krok 1:

en: Step 2:
cs_CZ: Krok 2:

en: Step 3:
cs_CZ: Krok 3:

en: Step 4:
cs_CZ: Krok 4:

en: Still having doubts about our product and our team of 9? No stress, we're confident enough to give you 30 days to try it out. We'll refund you in an instant if you are not happy. [link]Become Premium now without stress.[/link]
cs_CZ: Stále máte pochybnosti o našem produktu a o našem týmu 9? Žádný stres, jsme tolik sebevědomí, abychom vám dali 30 dnů  na vyzkoušení. Vrátíme vám okamžitě peníze, pokud nejste spokojeni. [link]Staňte se Premium členem nyní bez stresu.[/link]

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
cs_CZ: Zastaví falešné registrace robotů pomocí služby WanGuard a jejím zdarma dostupným pluginem.

en: Styles
cs_CZ: Styly

en: Styles could not be saved
cs_CZ: Styly se nepodařilo uložit

en: Styles have been saved
cs_CZ: Styly byly uloženy

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Subject line
cs_CZ: Předmět emailu

en: Submit
cs_CZ: Potvrzování

en: Subscribe in comments
cs_CZ: Přihlásit se v komentářích

en: Subscribe in registration form
cs_CZ: Přihlášení se v registračním formuláři

en: Subscribe to our Newsletter
cs_CZ: Přihlášení se do zpravodaje

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
cs_CZ: Přihlašte se k našemu zpravodaji a připojte se k našim [total_subscribers] odběratelům.

en: Subscribe to our newsletters
cs_CZ: Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

en: Subscribe!
cs_CZ: Přihlásit k odběru!

en: Subscribed
cs_CZ: Přihlášeno k odběru

en: Subscribed on
cs_CZ: Přihlášen od

en: Subscribed since
cs_CZ: Přihlášeno od

en: Subscriber
cs_CZ: Odběratel

en: Subscriber Status
cs_CZ: Stav odběratele

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
cs_CZ: Odběratel již existuje. [link]Klikněte pro úpravu[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
cs_CZ: Odběratel byl upraven. [link]Upravit znovu[/link].

en: Subscriber has been saved.
cs_CZ: Odběratel byl uložen.

en: Subscriber has not been modified.
cs_CZ: Odběratele se nepodařilo upravit.

en: Subscriber has not been saved.
cs_CZ: Odběratele se nepodařilo uložit.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
cs_CZ: Odběratel nenalezen: %s

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
cs_CZ: Odběratel otevřel %1$s z %2$s e-mailu

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
cs_CZ: Odběratel otevřel %1$s z %2$s e-mailů

en: Subscriber profile page
cs_CZ: Profilová stránka odběratele

en: Subscriber stats
cs_CZ: Statistiky odběratele

en: Subscribers
cs_CZ: Odběratelé

en: Subscribers can choose from these lists :
cs_CZ: Odběratelé mohou vybírat z těchto seznamů:

en: Subscribers can edit their profile
cs_CZ: Odběratelé mohou upravovat vlastní profil

en: Subscribers in no list
cs_CZ: Odběratelé mimo seznam

en: Subscribers per page:
cs_CZ: Odběratelů na stránku:

en: Subscribers to show per page:
cs_CZ: Zobrazit odběratelů na stránku:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
cs_CZ: Odběratelé nyní budou muset aktivovat jejich odběry emailem pro dostávání zpravodajů. Toto je doporučené nastavení.

en: Subscription MailPoet
cs_CZ: Odebírání MailPoet

en: Subscription confirmation
cs_CZ: Potvrzení přihlášení k odběrům

en: Subscription date
cs_CZ: Datum přihlášení k odběrům

en: Subscription form for your newsletters.
cs_CZ: Odběrový formulář pro zpravodaje.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
cs_CZ: Předplatné bez JavaScriptu je zakázáno.

en: Subscriptions by form
cs_CZ: Odběry podle formy

en: Subscriptions by list
cs_CZ: Odběry podle seznamu

en: Success message:
cs_CZ: Zpráva úspěchu:

en: Successfully connected to %1$s
cs_CZ: Úspěšně připojeno k %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
cs_CZ: Úspěšně odesláno na <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Tags: %1$s
cs_CZ: Štítky %1$s

en: Take it easy, the plugin does the rest.
cs_CZ: A pak už klídek, plugin udělá vše ostatní.

en: Test email successfully sent to %s
cs_CZ: Testovací email úspěšně odeslán na %s

en: Test method
cs_CZ: Zkušební metoda

en: Test the statistics page.
cs_CZ: Vyzkoušejte stránku statistik.

en: Text Area
cs_CZ: Textové pole

en: Text Input
cs_CZ: Vložení textu

en: Text of "Unsubscribe" link
cs_CZ: Text odkazu pro Odhlášení odběrů

en: Thanks!
cs_CZ: Díky!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
cs_CZ: Díky! Nyní mě vezměte do MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
cs_CZ: Nastavený <strong>email</strong>, ze kterého se má odesílat  (%1$s) není platný.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
cs_CZ: Zadaný obsah pole <strong>Odpovědět</strong>, kterou jste zadali (%1$s) není platná e-mailová adresa.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
cs_CZ: Uživatel MySQL, kterého jste nastavili na vašem WordPress webu (wp-config.php) nemá dostatečná oprávnění k vytvoření MySQL tabulek. Prosím, změňte tohoto uživatele sami, nebo se obraťte na správce vašeho webu, aby bylo možné dokončit instalaci MailPoet je. mysql chyby:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
cs_CZ: PHP rozšíření openssl není povoleno na vašem serveru. Požádejte svého provozovatele webhostingu, pokud chcete SSL používat.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
cs_CZ: Proces odesílání byl ukončen protože v něm nastalo příliš mnoho chyb.

en: The Sweeter Experience of our Premium
cs_CZ: Sladší zkušenosti našeho Premium

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
cs_CZ: Adresa bude přidána do zápatí vašeho zpravodaje. To pomáhá vyhnout se spamovým filtrům.

en: The authors have done a pretty awesome job.
cs_CZ: Autoři udělali docela úžasnou práci.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
cs_CZ: Nedoručitelný email "%1$s" mohl způsobit problém. Zkuste nechat políčko volné a zkuste to znovu.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
cs_CZ: Data, která se snažíte importovat, se nezdají být ve formátu CSV (hodnoty oddělené středníkem).

en: The email ID %s is not published
cs_CZ: Email ID %s není veřejné

en: The email is not valid!
cs_CZ: E-mail není platný!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
cs_CZ: První řádka CSV souboru by měla obsahovat názvy sloupečků: "email","příjmení","křestní jméno".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
cs_CZ: První věc, kterou vaši příjemci uvidí. Buďte kreativní a zvyšte četnost otevření!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
cs_CZ: Složka &quot;%1$s&quot; není zapisovatelná. Prosím, změnit přístupová práva k této složce, tak aby se MailPoet mohl nastavit sám správně.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
cs_CZ: Složka "%1$s" není zapisovatelná, prosím, změňte přístupová práva k této složce, tak aby se Mailpoet mohl nastavit správně.

en: The form named "%1$s" has been created.
cs_CZ: Formulář s názvem "%1$s" byl vytvořen.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
cs_CZ: Formulář s názvem "%1$s" již byl vymazán.

en: The free version blocks the sending of your newsletters when you have 2000 confirmed subscribers. The Premium removes this limit.
cs_CZ: Bezplatná verze blokuje odesílání vašich zpravodajů, když máte 2000 potvrzených odběratelů. Premium tento limit odstraňuje.

en: The kitten is just to fill the blank space. He looks hungry, no? We love kittens.
cs_CZ: Kotě je jen vyplnit prázdné místo. Vypadá hladově, ne? Milujeme koťata.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
cs_CZ: Poslední várka e-mailů by měla začít automaticky odesílat v několika příštích minutách.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
cs_CZ: Seznam vytvořený automaticky při importu ze zásuvného modulu: %1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
cs_CZ: Seznam vytvořen automaticky při instalaci MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
cs_CZ: Seznam neexistuje nebo nemůže být smazán.

en: The list does not exists or cannot be synched.
cs_CZ: Seznam neexistuje nebo nemůže být synchronizován.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
cs_CZ: Seznam existoval "%1$s" a byl nahrán automaticky.

en: The list has been deleted.
cs_CZ: Seznam byl smazán.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
cs_CZ: Seznam, který jste vložili je příliš velký pro prohlížeš. Nahrajte ho raději jako soubor.

en: The magic is happening...
cs_CZ: Kouzlo se děje ...

en: The newsletter doesn't exist.
cs_CZ: Zpravodaj neexistuje.

en: The newsletter has been duplicated.
cs_CZ: Zpravodaj byl duplikován.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
cs_CZ: Zpravodaj bude deaktivován, budete jej muset znovu aktivovat, pokud ho upravíte. Chcete pokračovat?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
cs_CZ: Příspěvky níže byly přidány s widgetem %sAutomatický nejnovější obsah%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
cs_CZ: Druhá řádka CSV souboru by měla obsahovat hodnoty: "pepiprum@example.com","Průměrný","Pepík"

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
cs_CZ: Segment nemůže být odhlášen ze [IMPORT] seznamu.

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
cs_CZ: Tato část byla odebrána z fronty tohoto zpravodaje.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
cs_CZ: Segment byl odhlášen ze všech seznamů.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
cs_CZ: Segment byl odhlášen ze seznamu "%1$s".

en: The selected value is already matched to another column.
cs_CZ: Zvolená hodnota odpovídá jinému sloupci.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
cs_CZ: Nejjednoduší řešení pro malé seznamy. Web vašeho hostitele nastaví denní omezení emailů.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
cs_CZ: Seznam odběratelů použitých pro tuto kampaň.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
cs_CZ: Šablona %1$s byla nainstalována do vašich stránek.

en: The theme is available in Premium version only. [link]12 good reasons to upgrade.[/link]
cs_CZ: Šablona je k dispozici pouze v Premium verzi. [link]12 dobrých důvodů k upgradu. [/link]

en: The theme you selected could not be loaded.
cs_CZ: Šablonu, kterou jste vybrali, se nepodařilo načíst.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
cs_CZ: První dva řádky souboru, který jste nahráli, jsou následující:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
cs_CZ: Prohlížeč na vašem přístroji nemůže být použit k nahrání souborů. Místo něj můžete použít <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">aplikaci pro váš přístroj</a>.

en: Theme %1$s could not be deleted.
cs_CZ: Šablona %1$s nemůže být odtraněna.

en: Theme %1$s has been deleted.
cs_CZ: Šablona %1$s byla odstraněna.

en: Themes
cs_CZ: Šablony

en: Then paste your list here
cs_CZ: Pak vložte váš seznam sem

en: There are %1$s messages in your mailbox
cs_CZ: Máte %1$s zpráv(-u) ve vaší schránce

en: There are %1$s pending email(s)
cs_CZ: Je zde %1$s čekajících emailů

en: There are no bounced messages to process right now!
cs_CZ: Nyní nejsou žádné nedoručitelné zprávy ke zpracování.

en: There are no list to send to.
cs_CZ: Zde není žádný seznam.

en: There are no messages
cs_CZ: Žádné zprávy

en: There are no newsletters.
cs_CZ: Nejsou žádné zpravodaje.

en: There are no posts corresponding to that search.
cs_CZ: K vašemu hledání nebyly nebyly nalezeny žádné příspěvky.

en: There are plenty of reasons for bounces. Configure what to do in each scenario.
cs_CZ: Existuje moho důvodu proč nemohou být emaily doručeny. Nastavte co se má provést v jednotlivých případech.

en: There is a problem! Mailpoet.com couldn't visit your site, because:
cs_CZ: Je tu problém! Mailpoet.com nemohl navštívit vaše stránky, protože:

en: There is no plugin to import from.
cs_CZ: Není zde žádný zásuvný modul pro import.

en: There is no subject or body in this email
cs_CZ: Chybí předmět nebo zpráva emailu

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
cs_CZ: Musí být aktivní 3. strana pluginu nebo téma prolomení našeho rozhraní. [link]Čtěte více.[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
cs_CZ: Mohl by tu být problém se seznamem, který se snažíte naimportovat.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
cs_CZ: Byla tam chyba konfigurace. Obraťte se prosím na správce serveru.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
cs_CZ: Neexistuje žádná licence pro "%1$s". Pokud máte Premium, přidejte tuto doménu ve svém [link]správci účtu[/link].

en: There's no stats to load!
cs_CZ: Nejsou zde žádné statistiky k načtení!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
cs_CZ: Tyto tabulky se při instalaci nepovedlo vytvořit: %1$s

en: Third party
cs_CZ: Třetí strana

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
cs_CZ: Tento Premium plugin vám umožní přidat formuláře MailPoet na mnoha místech a na Facebook.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
cs_CZ: Tento Premium plugin vám umožní přidat MailPoet formulář do vyskakovacího okna.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
cs_CZ: Tento Premium plugin vám umožňuje umístit přímo pod hlavičkou pěkný formulář. Nic víc, nic míň.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
cs_CZ: Toto vám umožní upravit HTML kód textových bloků ve vizuálním editoru.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
cs_CZ: Toto změní popisek odkazu pro odhlášení odběrů v patičce Vašich zpravodajů.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
cs_CZ: Tento emailový program pracuje na 95&#37; serverech

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
cs_CZ: Tato funkce nemůže pracovat, protože je použita funkce "Komentáře" pluginu JetPack.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
cs_CZ: Tato funkce vyžaduje podporu pro iframe. Buď je máte zakázané nebo je váš prohlížeč nepodporuje.

en: This field contains no values
cs_CZ: Toto pole neobsahuje žádné hodnoty

en: This field does not exist
cs_CZ: Toto pole neexistuje

en: This file is empty. Please try another.
cs_CZ: Tento soubor je prázdný. Prosím zkuste jiný.

en: This file is not an image. Please try another.
cs_CZ: Tento soubor není obrázek. Zkuste prosím jiný.

en: This file type is not allowed. Please try another.
cs_CZ: Tento typ souboru není povolen. Zkuste prosím jiný.

en: This form adds subscribers to these lists:
cs_CZ: Tento formulář přidá odběratele do tohoto seznamu:

en: This form does not exist
cs_CZ: Tento formulář neexistuje

en: This form does not exist.
cs_CZ: Tento formulář neexistuje

en: This form has already been deleted.
cs_CZ: Tento formulář již byl vymazán.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
cs_CZ: Tento bezplatný plugin vám umožňuje navrhnout a umístit formulář na začátku nebo ve spodní části příspěvku.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
cs_CZ: Tento bezplatný plugin umožňuje umístit formulář ve vyskakovacím okně, to je vše.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
cs_CZ: Tento obrázek může být v nějakém článku. Přesto smazat?

en: This is fast!
cs_CZ: To je rychlé!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
cs_CZ: Toto je větší než maximální velikost. Zkuste prosím jiný.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
cs_CZ: Toto je bezplatná verze mnohem propracovanější Premium verze.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
cs_CZ: Toto je předmět emailu. Buďte kreativní, protože je to první věc, kterou vaši odběratelé uvidí.

en: This method works on 5&#37; of servers
cs_CZ: Tato metoda běží na 5&#37; serverech

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
cs_CZ: Toto musí být v CSV formátu nebo jednoduše zkopírováno z Gmailu, Hotmalu nebo Yahoo. Koukněte se na [link]příklady na našich stránkách[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
cs_CZ: Toto musí být v CSV formátu. Koukněte se na [link]příklady na našich stránkách[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
cs_CZ: Tato karta bude naplněna obrázky z vašich WordPress příspěvků.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
cs_CZ: Tato záložka bude vyplněna obrázky z aktuálního i dřívějších zpravodajů.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
cs_CZ: Tento text se zobrazuje, pokud emailový klient blokuje obrázky, což je téměř vždy.

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Time remaining: %1$s
cs_CZ: Zbývající čas: %1$s

en: Tips for you, or your customers
cs_CZ: Tipy pro vás, nebo vaše zákazníky

en: Title alignment
cs_CZ: Název zarovnání

en: Title format
cs_CZ: Název formátu

en: Title position
cs_CZ: Umístění nadpisu

en: Title:
cs_CZ: Titulek:

en: Titles & text
cs_CZ: Tituly a text

en: To
cs_CZ: K

en: To edit, simply click on this block of text.
cs_CZ: Pro úpravu jednoduše klikněte na tento text.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
cs_CZ: Pro pokračování odesílání [link]Přejít na prémiovou verzi![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
cs_CZ: Pro přihlášení do našeho zpravodaje jednoduše zadejte email. Bude Vám zaslán potvrzující email!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
cs_CZ: Na kterou adresu mají přijít všechny nedoručitelné emaily? Získejte [link]prémiovou licenci[/link], která tohle umí řešit automaticky.

en: Today you have sent %1$s emails
cs_CZ: Dnes jste odeslali %1$s emailů

en: Today's statistics
cs_CZ: Dnešní statistiky

en: Toggle Geeky Options
cs_CZ: Přepnout podivná nastavení

en: Top auto-responders
cs_CZ: Nejčastější automatické odpovědi

en: Top domains
cs_CZ: Top domény

en: Top links
cs_CZ: Top odkazy

en: Top newsletters
cs_CZ: Top newslettery

en: Top subscribers
cs_CZ: Top odběratelé

en: Total clicks
cs_CZ: Kliknutí celkem

en: Total number of posts or pages
cs_CZ: Celkový počet příspěvků, nebo stránek

en: Total of %1$s clicks:
cs_CZ: Celkem z %1$s kliknutí:

en: Total of batch
cs_CZ: Celkový počet dávek

en: Total of subscribers
cs_CZ: Celkem účastníků

en: Track your readers within Google Analytics
cs_CZ: Sledujte své čtenáře v rámci služby Google Analytics

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
cs_CZ: Zkuste si to sami, byli jsme ohromeni verzí zdarma.

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Twice daily
cs_CZ: dvakrát denně

en: Type name of your new list
cs_CZ: Zadejte název vašeho nového seznamu

en: Type of date:
cs_CZ: Typ data:

en: Un-clicked
cs_CZ: Nekliknuto

en: Unconfirmed
cs_CZ: Nepotvrzeno

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
cs_CZ: Nepotvrzení odběratelé obdrží vaše zpravodaje od nynějška bez nutnosti aktivovat své odběry.

en: Unique clicks
cs_CZ: Unikátní kliknutí

en: Unlimited Sites
cs_CZ: Neomezeně stránek

en: Unlisted
cs_CZ: Nezařazen

en: Unopened
cs_CZ: Neotevřené

en: Unsubscribe
cs_CZ: Odhlásit odběr

en: Unsubscribe from all lists
cs_CZ: Odhlásit ze všech seznamů

en: Unsubscribe from list: %1$s
cs_CZ: Odhlásit ze seznamu: %1$s

en: Unsubscribe link
cs_CZ: Odkaz pro Odhlášení

en: Unsubscribe page
cs_CZ: Odhlašovací stránka

en: Unsubscribe the user
cs_CZ: Odhlásit uživatele z odběru

en: Unsubscribe the user and add him to the list "%1$s"
cs_CZ: Odhlásit uživatele a přidat ho do seznamu "%1$s"

en: Unsubscribed
cs_CZ: Odhlášen odběr

en: Unsubscribed on %1$s
cs_CZ: Odhlášeni na %1$s

en: Unsubscribes
cs_CZ: Odhlásí

en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

en: Update Plugin
cs_CZ: Aktualizace pluginu

en: Update list
cs_CZ: Aktualizovat seznam

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
cs_CZ: Postup aktualizace na verzi MailPoet &quot;%1$s&quot; selhal!

en: Upgrade DKIM key
cs_CZ: Aktualizovat klíč DKIM

en: Upload
cs_CZ: Nahrát

en: Upload Theme (.zip)
cs_CZ: Nahrát Šablonu (.zip)

en: Upload a file
cs_CZ: Nahrajte soubor

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
cs_CZ: Chyba nahrávání, soubor %1$s je příliš velký! (Maximum: %2$s)

en: Upload failed.
cs_CZ: Chyba nahrávání.

en: Upload stopped.
cs_CZ: Nahrávání zastaveno.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
cs_CZ: nebo

en: Use `view_in_browser_link` instead.
cs_CZ: Raději použijte `view_in_browser_link`.

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
cs_CZ: Použijte e-mail z vaší domény, například <strong>info@%s</strong>, abyste se vyhnuli spam složce, nebo dokonce zablokování.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
cs_CZ: Použít stejnou metodu, jaká byla použita pro vaši WP stránku.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
cs_CZ: Použíjte tuto URL v práci cronu: [cron_url]

en: User choice: %s
cs_CZ: Volba uživatele: %s

en: User has been inserted.
cs_CZ: Uživatel byl vložen.

en: User has been updated.
cs_CZ: Uživatel byl aktualizován.

en: User has not been inserted.
cs_CZ: Uživatel nebyl vložen.

en: User has not been updated.
cs_CZ: Uživatel nebyl aktualizován.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
cs_CZ: Uživatelé mohou nadále měnit svou adresu pro odpověď na jejich zpravodaje. Síťoví admini mohou nadále upravovat metodu odeslání pro každou lokalitu.

en: Valid until %s
cs_CZ: Platnost do %s

en: Validate for:
cs_CZ: Ověření pro:

en: Value
cs_CZ: Hodnota

en: Verify that the date in blue matches the original one.
cs_CZ: Ověřte, zda modré datum odpovídá tomu původnímu.

en: Verify what your subscribers do once you drove them onto your site and improve your retention rate. [link]Track your readers with GA in Premium.[/link]
cs_CZ: Ověřte, co vaši odběratelé dělají, jakmile je jednou přivedete na vaše stránky a zlepšete míru jejich udržení na vašich stránkách. [link]Sledujte své čtenáře s Google Analytics v Premium verzi.[/link]

en: Verify your license again.
cs_CZ: Ověřte znovu svoji licenci.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
cs_CZ: Velmi silné, ne-li podivné uživatelské rozhraní.

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: View all
cs_CZ: Zobrazit všechny

en: View all lists
cs_CZ: Zobrazit všechny seznamy

en: View all themes by %1$s
cs_CZ: Zobrazit všechny šablony od %1$s

en: View author's website
cs_CZ: Zobrazit stránky autora

en: View by lists
cs_CZ: Zobrazit po seznamech

en: View details.
cs_CZ: Zobrazit detaily.

en: View full screenshot
cs_CZ: Prohlédnout celý snímek obrazovky

en: View in browser link
cs_CZ: Odkaz Zobrazit v prohlížeči

en: View newsletter
cs_CZ: Náhled zpravodaje

en: View setup instructions
cs_CZ: Zobrazit pokyny nastavení

en: View stats & edit
cs_CZ: Zobrazit statistiky a upravit

en: View stats or edit
cs_CZ: Zobrazit statistiky nebo editovat

en: View subscribers
cs_CZ: Zobrazit odběratele

en: View your score
cs_CZ: Zobrazit vaše skóre

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
cs_CZ: Návštěvníci, kteří přidají komentář k příspěvku můžou kliknout na políčko pro přihlášení.

en: Visual
cs_CZ: Graficky

en: Waiting for the first visit of your cron job!
cs_CZ: Počkejte na první návštěvu vašeho cronu.

en: Waiting for the first visit!
cs_CZ: Čekání na první návštěvu!

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
cs_CZ: Chcete začít znovu? To odinstaluje MailPoet a znovu ho nainstaluje od začátku.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
cs_CZ: Dejte si pozor! Pokud reinstalujete tuto šablonu, budou přepsány všechny soubory uložené ve složce: /wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s. Opravdu ji chcete reinstalovat?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
cs_CZ: Nemůžeme nainstalovat vaši šablonu. Zdá se, že není ve správném formátu.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
cs_CZ: Nenašli jsme žádné platné adresy v prvních 10 řádcích.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
cs_CZ: Máme dokumentaci a systém podpory na [link]support.mailpoet.com[/link]. Odpovíme do 24 hodin.

en: We have 3 different licences available to fit your needs:
cs_CZ: Máme k dispozici 3 různé licence, abychom vyhověli vašim potřebám.

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
cs_CZ: Udržujeme všechny nedoručené emaily ve frontě, takže máte možnost pokračovat v odesílání později.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
cs_CZ: Moc toho nevíme o našich uživatelích. Hledáme [link]anonymní data[/link], abychom doplněk mohli vylepšovat. Děkujeme, že už se na tom podílíte.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
cs_CZ: Moc toho nevíme o našich uživatelích. Pro další zlepšení doplňku hledáme [link]anonymní údaje[/link]. [ajaxlink]Ano, počítejte se mnou![/ajaxlink]

en: We love stars...
cs_CZ: My milujeme hvězdy...

en: We received %1$s messages from the user %2$s
cs_CZ: Obdrželi jsme %1$s zpráv od uživatele %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
cs_CZ: Doporučujeme tento plugin jako dobrou alternativu k WPML pro vícejazyčné weby. Je to štíhlý, jednoduchý plugin a ponechá jádro vašich stránek do značné míry nedotčené. Každý jazyk má svou vlastní stránku ve vaší WordPress vícemístné instalaci. Funguje skvěle s MailPoet.

en: We send a monthly newsletter with the following:
cs_CZ: Posíláme měsíční zpravodaj s tímto obsahem:

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
cs_CZ: Doporučujeme vám nastavit cron. [link]Přečtěte si více [/link] na support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
cs_CZ: Nepovedlo se nám spojit s API, stránka zřejmě nefunguje. Prosím, zkuste to znovu.

en: Website
cs_CZ: Webová stránka

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Weekly
cs_CZ: Týdně

en: Weekly routine starts in:
cs_CZ: Týdenní rutina začíná v:

en: Welcome Page!
cs_CZ: Uvítací stránka!

en: Welcome to %1$s
cs_CZ: Vítejte do %1$s

en: What You Can Do
cs_CZ: Co můžete dělat

en: What type of newsletter is this?
cs_CZ: Co je to za typ zpravodaje?

en: What we’re working on
cs_CZ: Na čem pracujeme

en: What's new?
cs_CZ: Co je nového?

en: When a new WordPress user is added to your site...
cs_CZ: Je-li je nový uživatel WordPress přidán do vašich stránek ...

en: When failed permanently
cs_CZ: Při trvalém selhání

en: When mailbox is full
cs_CZ: Když je emailová schránka plná

en: When mailbox is not available
cs_CZ: Když emailová schránka není dostupná

en: When message is delayed
cs_CZ: Když je zpráva zpožděna

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
cs_CZ: Když nastavujete systém pro odchytávání nedoručitelných emailů, musíte mít různé adresy pro odesílání a odchytávání

en: When someone subscribes
cs_CZ: Když se někdo přihlásí k odběrům

en: When someone subscribes to the list...
cs_CZ: Když se někdo přihlásí do seznamu ...

en: When someone unsubscribes
cs_CZ: Když se někdo odhlásí z odběrů

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
cs_CZ: Když účastníci kliknou na aktivační odkaz, jsou přesměrováni na stránku dle vašeho výběru.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
cs_CZ: Vrátí-li se nedoručitelný email nestandardně a není jasné co s ním udělat, přepošli ho na:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
cs_CZ: Když odběratelé budou chtít poslat "odpověď", bude odeslána na zde uvedenou emailovou adresu.

en: When there's new content...
cs_CZ: Když je tu nový obsah ...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
cs_CZ: Když jste označeni jako "spammer" (rozesílači nevyžádané pošty), odeslat zprávu na

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
cs_CZ: Když je potřeba potvrdit, že jste lidská bytost, přeposlat na:

en: When...
cs_CZ: Když...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
cs_CZ: Který výpis bude použit? [link]Přečtěte si více[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
cs_CZ: Kdo může změnit nastavení MailPoet?

en: Who can create newsletters?
cs_CZ: Kdo může vytvořit zpravodaj?

en: Who can manage subscribers?
cs_CZ: Kdo může upravovat odběratele?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
cs_CZ: Kdo může vidět kartu styly ve vizuálním editoru?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
cs_CZ: Kdo může vidět kartu šablony ve vizuálním editoru?

en: Who can view the statistics page?
cs_CZ: Kdo může zobrazit stránku se statistikami?

en: Widget Settings
cs_CZ: Nastavení Widgetu

en: With this segment
cs_CZ: S touto částí

en: WordPress Posts' Images
cs_CZ: Obrázky příspěvků WordPressu

en: WordPress Users
cs_CZ: Uživatelé WordPressu

en: WordPress post
cs_CZ: Příspěvek Wordpressu

en: WordPress user display name
cs_CZ: Zobrazované jméno WordPress uživatele

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
cs_CZ: Wow! Děkujeme, že jste součástí naší komunity tak dlouho.

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Year, month
cs_CZ: Rok, měsíc

en: Year, month, day
cs_CZ: Rok, měsíc, den

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Yes, add me to your mailing list.
cs_CZ: Ano, přidat mě do seznamu.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
cs_CZ: Jejda! Nelze najít žádného předplatitele.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
cs_CZ: Jejda! Chcete-li upravit formulář, musíte mít alespoň 1 seznam.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
cs_CZ: Jejda! Jste blízko limitu %1$s účastníků pro bezplatnou verzi MailPoet. Upgradujte na [link]Premium[/link], abyste mohli posílat bez omezení a mnohem více.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
cs_CZ: Jejda! Váš prohlížeč možná není podporován. Získejte poslední verzi [linkchrome]Chromu[/linkchrome], [linkff]Firefoxu[/linkff], [linkie]Internet Exploreru[/linkie] nebo [linksafari]Safari[/linksafari]. Vypadá to jako práce?[link_ignore]Odmítnout[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
cs_CZ: Jejda. Jste přes limit 2000 účastníků pro free verzi MailPoet (%1$s celkem). Odeslání je zakázáno nyní. Prosím, upgradujte svoji verzi na [odkaz]premium[/link], abyste mohli posílat bez omezení.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
cs_CZ: Chystáte se vymazat šablonu: %1$s. Opravdu to chcete udělat?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
cs_CZ: Chystáte se odeslat zpravodaj. Prosím potvrďte.

en: You are already subscribed to : %1$s
cs_CZ: Již jste přihlášen k odběru : %1$s

en: You are already subscribed.
cs_CZ: Už jste přihlášen k odběru.

en: You are already unsubscribed.
cs_CZ: Už jste odhlášen z odběrů.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
cs_CZ: Můžete přidat tuto doménu do [link]Správce účtů[/link].

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
cs_CZ: Můžete upravit základní jméno a email pro odpovědi na zpravodaje. Tato nastavení jsou také používána pro aktivační emaily a upozornění administrátorům (v základním nastavení).

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
cs_CZ: Můžete snadno přidat tento formulář do vaší šablony vzhledu [link]Oblasti widgetů[/link].

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
cs_CZ: Můžete vložit dokonce i tyto %1$ssociální záložky%2$s:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
cs_CZ: Můžete přidat pouze jeden widget, když navrhujete pozdní oznámení, odeslané ihned po zveřejnění článku

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
cs_CZ: Můžete vybrat pouze <%= chars %> položku<%= plural %>

en: You can start by watching this video by one of our users.
cs_CZ: Můžete začít sledováním videa od jednoho z našich uživatelů.

en: You cannot use the DKIM signature option...
cs_CZ: Nemůžete použít nastavení DKIM podpisu ...

en: You have attempted to queue too many files.
cs_CZ: Přidali jste do fronty příliš mnoho souborů.

en: You have been a MailPoet user for %s.
cs_CZ: Byl jste uživatel MailPoet %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
cs_CZ: Máte zpětnou vazbu o těchto statistikách? [link]Kontaktujte nás[/link] a dejte nám vědět.

en: You have to select at least 1 list
cs_CZ: Musíte vybrat alespoň 1 seznam

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
cs_CZ: Udělali jste chybu? [link]Zpět odhlásit [/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
cs_CZ: Možná budete muset zapnout volbu <i>Self-signed certificates</i>

en: You may only upload 1 file.
cs_CZ: Můžete nahrát pouze 1 soubor.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
cs_CZ: Musíte aktivovat MailPoet Premium plugin.

en: You need to select a type for this field
cs_CZ: Musíte vybrat typ tohoto pole

en: You need to select at least one list.
cs_CZ: Musíte vybrat alespoň jeden seznam.

en: You need to specify a name for this field
cs_CZ: Musíte zadat jméno pro toto pole

en: You need to specify a value for your checkbox
cs_CZ: Musíte zadat hodnotu pro vaše políčko

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
cs_CZ: Zadali jste heslo SMTP, ale nevyžadujete ověření, možná budete chtít zapnout ověřování SMTP.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
cs_CZ: Máte aktualizováno! Je to jako mít další miniaplikaci, ale lepší.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
cs_CZ: Pokud umíte psát CSS, můžete si to navrhnout podle vaší chuti.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
cs_CZ: Budete muset aktualizovat své záznamy DNS, pokud inovujete.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
cs_CZ: Vše nastaveno! Úspěšně odesláno Gmailem.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
cs_CZ: Už jste skoro tam. klikněte na tento [link]odkaz[/link] pro aktivaci licence, kterou jste právě zakoupili.

en: You're import file is not valid.
cs_CZ: Váš importovaný soubor není platný.

en: You're on an intranet. You'll need to set your own cron job.
cs_CZ: Jste na intranetu. Budete muset nastavit vlastní cron.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
cs_CZ: Používáte starý klíč DKIM, který není Gmailem podporován.

en: You've been subscribed!
cs_CZ: Byli jste zapsáni!

en: You've subscribed to: %1$s
cs_CZ: Jste přihlášeni k odběru: %1$s

en: You've successfully subscribed.
cs_CZ: Byl jste úspěšně přidán.

en: You've unsubscribed!
cs_CZ: Byl jste odhlášen!

en: You've updated to %1$s
cs_CZ: Aktualizovali jste na %1$s

en: Your .htaccess, firewall or server is blocking our IP (%1$s).
cs_CZ: Vaše .htaccess, firewall nebo server blokuje naše IP (%1$s).

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
cs_CZ: Vaše Google kampaň může obsahovat pouze znaky v latince, čísla, mezery a spojovníky!

en: Your MailPoet Premium license has expired.
cs_CZ: Vaše MailPoet Premium licence vypršela.

en: Your MailPoet Premium license is expiring in %s day(s).
cs_CZ: Vaše MailPoet Premium licence vyprší za %s den(dny).

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
cs_CZ: Váš MailPoet přichází s příkladem newsletteru. Uvidíte to, když zavřete tuto úvodní stránku. Upravte ji a začněte si s ní hrát.

en: Your Premium is activated.
cs_CZ: Váše Premium verze je aktivována.

en: Your Premium licence has expired.
cs_CZ: Vaše prémium licence vypršela!

en: Your SPF record
cs_CZ: Váš SPF záznam

en: Your auto newsletter has been activated.
cs_CZ: Váš automatický zpravodaj byl aktivován.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
cs_CZ: Váš zbrusu nový seznam čeká na svého první odběratele.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
cs_CZ: Váš prohlížeč má některá omezení odesílání velkých souborů s multi-File Uploader. Prosím využijte prohlížeč, který umí odesílat soubory o velikosti přes 100 MB

en: Your company's address
cs_CZ: Adresa vaší společnosti

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
cs_CZ: Platnost potvrzovacího kódu vypršela, prosím zažádejte si o nový.

en: Your cron job is working!
cs_CZ: Váš cron job funguje!

en: Your daily newsletter stats
cs_CZ: Denní statistiky zpravodajů

en: Your email could not be saved
cs_CZ: Váš email se nepodařilo uložit

en: Your email has been saved
cs_CZ: Váš email byl uložen

en: Your email preview has been sent to %1$s
cs_CZ: Náhled Vašeho emailu byl zaslán na adresu <strong>%1$s</strong>

en: Your form could not be saved.
cs_CZ: Vás formulář nemohl být uložen.

en: Your form has been saved.
cs_CZ: Váš formulář byl uložen.

en: Your latest newsletter is being sent.
cs_CZ: Vaše poslední zpravodaje budou rozeslány.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
cs_CZ: Vaše licence nepovoluje více domén. Aktivujte to ze [link]Správce účtů[/link].

en: Your lists
cs_CZ: Vaše seznamy

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
cs_CZ: Váš localhost asi nemá funkční mail server. Pro ověření se prosím odhlašte a klikněte na odkaz "Ztratili jste heslo?" na přihlašovací stránce. Dostali jste email pro změnu hesla od WordPressu?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
cs_CZ: Váš nový web není ještě spuštěn? Umístěte stránku "Již brzy" s formulářem pro zachycení e-mailů s tímto Premium pluginem.

en: Your own website
cs_CZ: Vaše webová stránka

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
cs_CZ: Váš výběr neobsahuje žádné odběratele. Změnte kriteria!

en: Your request has failed
cs_CZ: Váš požadavek se nezdařil

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
cs_CZ: Vaše nastavení odesílání ([settings]), nelze odeslat tak rychle [number] odběratelům. Očekávejte zpoždění fronty. [link]Čtěte více[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
cs_CZ: Váš server evidentně odmítá odeslat více emailů.

en: Your server cannot run MailPoet.
cs_CZ: Váš server nemůže spustit MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
cs_CZ: Váš server nepodporuje vzdálené výměny.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
cs_CZ: Vašemu serveru chybí jedna nebo více důležitých PHP funkcí, aby pracoval správně: %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
cs_CZ: Vaše konfigurace serveru nám neumožňuje dokončit instalaci MailPoet!

en: Your settings are saved.
cs_CZ: Vaše nastavení bylo uloženo.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
cs_CZ: Váš odběratel potřebuje alespoň dvě možnosti, ze kterých si může vybrat

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
cs_CZ: Vaše verze PHP je zastaralá. Pokud ji brzy neaktualizujete, nebude vám nová verze MailPoetu fungovat.

en: Your vote could not be recorded.
cs_CZ: Váš hlas se nepodařilo zaznamenat.

en: Your vote has been recorded.
cs_CZ: Váš hlas byl zaznamenán.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
cs_CZ: Váš hostitelský web má limit. Navrhujeme nastavit 70 emailů za hodinu, to by mělo být bezpečné. [link]Zjistit více[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
cs_CZ: Zdá se, že vaše webové stránky nemají licenci! Přihlaste se do svého [link]správce účtu[/link] pro  přidání licence pro tyto webové stránky.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
cs_CZ: Jasně, funguje to. Můžete začít posílat emaily až na Měsíc.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
cs_CZ: Ano, přidali jsme Vás do seznamu. Brzy o nás uslyšíte!

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
cs_CZ: [link]Zrušit[/link] toto oznámení.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
cs_CZ: [link]příručka [/link] pro vytvoření své vlastní šablony.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
cs_CZ: [link]Přečtěte si, jak aktualizovat verzi PHP.[/link]

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
cs_CZ: [link]Přečtěte si více na support.mailpoet.com [/link].

en: [link]Show more details.[/link]
cs_CZ: [link]Ukázat více detailů.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
cs_CZ: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] a [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] verze jsou také k dispozici.

en: [send_method] works with MailPoet
cs_CZ: [Send_method] práce s MailPoet

en: above content
cs_CZ: nad obsahem

en: above text block and image
cs_CZ: nad blok textu a obrazu

en: after %1$s try | after %1$s tries
cs_CZ[0]: po %1$s zkusit
cs_CZ[1]: po %1$s zkusit
cs_CZ[2]: po %1$s zkusit

en: alternate left & right
cs_CZ: alternativně vlevo a vpravo

en: and the footer?
cs_CZ: a co patička?

en: any role
cs_CZ: žádná role

en: art
cs_CZ: umění

en: below content
cs_CZ: Pod obsahem

en: bounced
cs_CZ: nedoručeno

en: business
cs_CZ: obchod

en: center
cs_CZ: na střed

en: clicked
cs_CZ: odkliknuto

en: day(s)
cs_CZ: dní

en: day(s) after.
cs_CZ: po dni.

en: drop content here
cs_CZ: přetáhněte obsah sem

en: e-commerce
cs_CZ: obchodování

en: e.g.:smtp.mydomain.com
cs_CZ: např.:smtp.mojedoména.cz

en: education
cs_CZ: vzdělávání

en: emails
cs_CZ: emailů

en: empty
cs_CZ: prázdné

en: every 10 minutes
cs_CZ: každých 10 minut

en: every 15 minutes
cs_CZ: každých 15 minut

en: every 2 hours
cs_CZ: každé 2 hodiny

en: every 2 minutes
cs_CZ: každé 2 minuty

en: every 30 minutes
cs_CZ: každých 30 minut

en: every 5 minutes
cs_CZ: každých 5 minut

en: every hour
cs_CZ: každou hodinu

en: every minute
cs_CZ: každou minutu

en: excerpt
cs_CZ: výpis

en: food
cs_CZ: jídlo

en: full post
cs_CZ: celý příspěvek

en: go back to Step 1
cs_CZ: zpět na Krok 1

en: go to page
cs_CZ: jít na stránku

en: government
cs_CZ: vláda

en: has been activated.
cs_CZ: Bylo aktivováno.

en: has been de-activated.
cs_CZ: Bylo deaktivováno.

en: heading 1
cs_CZ: Nadpis 1

en: heading 2
cs_CZ: Nadpis 2

en: heading 3
cs_CZ: Nadpis 3

en: health and sports
cs_CZ: zdraví a sport

en: hey, click on this text!
cs_CZ: hej, klikněte na tento text!

en: hour(s)
cs_CZ: hodin

en: hour(s) after.
cs_CZ: po hodině.

en: if there's new content
cs_CZ: v případě, nového obsahu

en: iframe version
cs_CZ: Rámová verze

en: immediately
cs_CZ: ihned

en: immediately.
cs_CZ: ihned.

en: in any WordPress role
cs_CZ: v každé Wordpress roli

en: in text block
cs_CZ: v textovém bloku

en: insurance
cs_CZ: pojištění

en: left
cs_CZ: vlevo

en: manufacturing
cs_CZ: výroba

en: marketing and media
cs_CZ: marketing and média

en: medium
cs_CZ: střední

en: monthly every...
cs_CZ: měsíčně každý...

en: monthly on the...
cs_CZ: měsíčně, vždy...

en: moved to the trash.
cs_CZ: přesunut do koše.

en: new subscriber
cs_CZ: nový příjemce

en: new subscribers
cs_CZ: nový příjemci

en: newest
cs_CZ: Nejnovější

en: no
cs_CZ: ne

en: no image
cs_CZ: není obrázek

en: non profit
cs_CZ: neziskové

en: of
cs_CZ: z

en: of %1$s
cs_CZ: z %1$s

en: oldest
cs_CZ: Nejstarší

en: once a day at...
cs_CZ: jednou denně v...

en: opened
cs_CZ: otevřeno

en: or simply [link]go back to design[/link].
cs_CZ: nebo prostě [link]jděte zpět na vzhled[/link].

en: other
cs_CZ: další

en: per year
cs_CZ: ročně

en: photography
cs_CZ: fotografické

en: play with this image
cs_CZ: přehrát s tímto obrázkem

en: real estate
cs_CZ: realitní

en: religious
cs_CZ: náboženské

en: right
cs_CZ: vpravo

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
cs_CZ: vidět odkazy s [link]Premium licencí[/link].

en: selected
cs_CZ: vybraný

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
cs_CZ: Doplňky

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
cs_CZ: Pokročilé

[ctx: settings tab title]
en: Basics
cs_CZ: Základní

[ctx: settings tab title]
en: Forms
cs_CZ: Formuláře

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
cs_CZ: Odeslat pomocí...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
cs_CZ: Potvrzení registrace

en: show as list
cs_CZ: zobrazit jako seznam

en: show message
cs_CZ: zobrazit zprávu

en: small
cs_CZ: malé

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
cs_CZ: odběretelé budou odesláni "%1$s" po importu.

en: technology
cs_CZ: technologie

en: title only
cs_CZ: pouze nadpis

en: total max upload file size : %1$s
cs_CZ: Maximální celková velikost nahrávaných souborů: %1$s

en: travel
cs_CZ: cestování

en: undelivered
cs_CZ: nedoručený

en: underline
cs_CZ: podtrhnout

en: unopened
cs_CZ: neotevřeno

en: unsubscribed
cs_CZ: odhlášen odběr

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
cs_CZ: nebylo aktivováno, jak je požadováno <strong><a href="%s">%s</a></strong>, nejdříve nainstalovat a aktivovat.

en: week(s)
cs_CZ: týdnů

en: week(s) after.
cs_CZ: po týdnu.

en: weekly on...
cs_CZ: každý víken v...

en: which you have pasted
cs_CZ: který jste vložili

en: yes
cs_CZ: ano

en: you can send as fast as every 15 minutes since Mailpoet guarantees Premium users can send this fast.
cs_CZ: Mailpoet svým Premium uživatelům garantuje, že mohou posílat rychle a to každých 15 minut.
