MailPoet - en to sq translation catalogue (1371 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
sq: %1$s email(e) të programuara

en:  %1$s subscriber have been deleted.
sq: %1$s abonentë janë fshirë.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
sq: %1$s abonentë janë fshirë.

en: "%2$s" imported from %1$s
sq: "%2$s" të importuar nga %1$s

en: "Read more" text
sq: teksti "Lexo më shumë"

en: "View in browser"
sq: "Shiko në browser"

en: %1$s click | %1$s clicks
sq[0]: %1$s klik
sq[1]: %1$s klikime

en: %1$s day | %1$s days
sq[0]: %1$s ditë
sq[1]: %1$s ditë

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
sq: %1$s email-e ngjajnë më shumë se një në file-t tuaja : %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
sq: %1$s email-e nuk janë të vlefshme : %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
sq: %1$s email të dërguara %2$s më parë

en: %1$s emails received.
sq: %1$s email të marrura

en: %1$s hour | %1$s hours
sq[0]: %1$s orë
sq[1]: %1$s orë

en: %1$s minute | %1$s minutes
sq[0]: %1$s minutë
sq[1]: %1$s minuta

en: %1$s out of %2$s sent.
sq: %1$s në %2$s të dërguara.

en: %1$s second | %1$s seconds
sq[0]: %1$s sekondë
sq[1]: %1$s sekonda

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
sq: %1$s abonent jaë shtuar në "%2$s".

en: %1$s subscriber have been confirmed.
sq: %1$s abonent është konfirmuar.

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
sq: %1$s abonent janë levizur në "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
sq: %1$s abonent është hequr nga "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from all existing lists.
sq: %1$s abonent është fshirë nga të gjitha listat ekzistuese.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
sq: %1$s abonentë shtuar në %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
sq: %1$s abonentë janë shtuar në "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
sq: %1$s abonentë janë konfirmuar.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
sq: %1$s abonentë janë lëvizur në "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
sq: %1$s abonentë janë hequr nga "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
sq: %1$s abonentë janë fshirë nga të gjitha listat ekzistuese.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
sq: %1$s abonentë janë eksportuar. Merr file-in e eksportuar [link]këtu[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
sq[0]: %1$s javë
sq[1]: %1$s javë

en: %1$s year | %1$s years
sq[0]: %1$s vit
sq[1]: %1$s vite

en: %1$sth
sq: %1$s

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
sq: %d skedar(e) janë ngarkuar me sukses.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sq: %s tejkalon madhësinë maksimale të ngarkimit për karikuesin muliti-file kur përdoret në browserin tuaj.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sq: %s tejkalon përmasat e karikimeve për këtë faqe.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
sq: %sPër të redaktuar%s, mouse mbi butonin redakto për të treguar më poshtë.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sq: &#8220;%s&#8221; ngarkimi dështoi.

en: &lt; Prev
sq: &gt; Faqja mëparshme

en: (%1$s votes)
sq: (%1$s votime)

en: , %1$s of which were %2$s
sq: , %1$s prej të cilave ishin %2$s

en: ... or [link]setup a cron job on your server[/link] instead.
sq: ..përndryshe [link]programo një cron job në serverin tuaj[/link]

en: ... or duplicate one below to copy its design.
sq: ... ose dyfisho një më poshtë për të kopjuar dizajnin e saj.

en: 1 hour
sq: 1 orë

en: 1 line | %d lines
sq[0]: 1 linjë
sq[1]: %d linja

en: 15 minutes
sq: 15 minuta

en: 1st
sq: 1

en: 2 hours
sq: 2 orë

en: 2nd
sq: 2

en: 30 day money back
sq: Ju kthejmë paratë brënda 30 ditëve

en: 30 days happiness guarantee
sq: 30 ditë kënaqësi e garantuar

en: 30 minutes
sq: 30 minuta

en: 3rd
sq: 3

en: 5 Minute User Guide
sq: 5 minuta Udhëzime për Përdoruesin

en: 5 minute newbie guide
sq: 5 minuta udhëzime për fillestarët

en: << Back
sq: << Mbrapa

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
sq: Një MailPoet i ri fare. Le të nis argëtimi.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
sq: Një checkbox është shtuar si opsion për klientët tuaj që të regjistrohen në newsletter-in tuaj kur blejnë nga duqani juaj virtual.

en: A great way to try the Premium. No one should be locked in, ever.
sq: Një mënyrë shumë e mirë të provosh Premium. Asnjë nuk duhet të bllokohet, kurr.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
sq: Një list e re "%1$s" është krijuar nga ky segment.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
sq: Abonenti është i drejtuar në një faqe të përzgjedhur nga ty pas klikimit të link-ut të çregjistrimit, në fund të newsletter-it.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
sq: Një temë e quajtur %1$s ekziston tashmë. Për ta mbishkruajtur, shënoni kutinë përkatëse para ngarkimit.

en: A well designed plugin for a simple idea.
sq: Një shtojcë e vizatuar shumë mirë me një ide të thjeshtë.

en: API Key
sq: Çelsi API

en: Action Required
sq: Veprimi i Kërkuar

en: Actions & Notifications
sq: Aksione dhe Lajmërime

en: Actions will be executed after %1$s messages
sq: Veprimet do të ekzekutohet pas %1$s mesazhesh

en: Activate
sq: Aktivizuar

en: Activate MailPoet Premium Version
sq: Aktivizo Versionin Premium të MailPoet

en: Activate bounce and check every...
sq: Aktivizo refuzimet dhe kontrollo çdo...

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
sq: Aktivizo nëse portat tuaja SMTP janë të bllokuara.

en: Activate now
sq: Aktivizo tani

en: Activated!
sq: U aktivizua!

en: Add
sq: Shto

en: Add / Edit group of posts
sq: Shto / Redakto grupe postimesh

en: Add Images
sq: Shto imazh

en: Add Link & Alternative text
sq: Shto Link dhe tekst alternativ

en: Add List
sq: Shto List

en: Add New Field
sq: Shto një Fushë të Re

en: Add Subscriber
sq: Shto Abonent

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
sq: Shto një firmë DKIM në newsletter-in tuaj të shtoni mundësitë e marrjeve. [link]Lexo udhëzimin e instalimit.[/link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
sq: Shto një checkbox në formularët tuaj, dhe zgjidh në cilat lista do të shtohet përdoruesi.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
sq: Shto një checkbox në faqen tuaj të arkës për klientët që të abonohen në newsletter-in e MailPoet-it tuaj.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
sq: Shto një checkbox në formularin e regjistrimit për këtë shtojcë që përdoruesit e ri të zgjedhin një listë sipas dëshirës tënde.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
sq: Shto një link në fund-faqe të të gjitha newsletter-ave  që abonentët mund të redaktojnë profilin dhe listat e tyre. [link]Shiko faqen tënde të profilit abonim.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
sq: Shto një fushë të re formularëve tuaj në mënyrë që vizitorët mund të abonohen në newsletter-at e tua të MailPoet.

en: Add item
sq: Shto element

en: Add link / Alternative text
sq: Shto link / Tekst alternativ

en: Add list
sq: Shto listën

en: Add more themes
sq: Shto më shumë tema

en: Add new field
sq: Shto një fushë të re

en: Add to list
sq: Shto në listë

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
sq: Shto [stars] tuaj në [link]wordpress.org[/link] për të mbajtur këtë shtojcë thelb pa pagesë.

en: Added
sq: Shtuar

en: Address:
sq: Adresa:

en: After submit...
sq: Pas nënshkrimit...

en: Agency
sq: Agjensi

en: Align center
sq: Vendose në qëndër

en: Align left
sq: Vendose në të majtë

en: Align right
sq: Vendose në të djathtë

en: All
sq: Të gjitha

en: All %1$s subscribers are selected.
sq: Të gjithë %1$s abonentët janë zgjedhur.

en: All Newsletters
sq: Të gjitha newsletter-at

en: All Sent
sq: Të dërguarat

en: All Your Stats in a Single Dashboard
sq: Të gjitha Statistikat tuaja në një Pult të vetëm

en: All subscribers on this page are selected.
sq: Të gjithë abonentët në këtë faqe janë zgjedhur.

en: Allow HTML edits
sq: Lejo redaktime HTML

en: Allow site admins to change the sending method
sq: Lejo administratorët e faqeve te ndërrojnë metodën e dërgimit

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
sq: Lejo administratorët e faqeve të çaktivizojnë Vërtetimin e Abonimit

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
sq: Lejo përdoruesit që regjistrohen në faqen tuaj të abonohen në një listë të zgjedhur nga ju.

en: Allowed Files
sq: File të lejuara

en: Alphanumerical
sq: Alphanumerike

en: Already paid?
sq: Keni paguar tashmë?

en: Already paid? Click here to activate
sq: Keni paguar? Kliko këtu për të aktivuar

en: Alternative text:
sq: Text alternativ:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
sq: Gabim në karikim. Provoni më vonë.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
sq: Një gabim ka ndodhur. [link]Trego më shumë detaje.[/link]

en: And more...
sq: Dhe më shumë...

en: And taxonomies as well...
sq: Gjithahtu dhe taksonomitë...

en: Apply
sq: Apliko

en: April
sq: Prill

en: Archive page shortcode
sq: Shortcode i faqes arkiv

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
sq: Po bën tani më mirë se sa 3 muaj më parë? Zgjidh një varg date për të zbuluar ndryshimet në rezultatet tuaja.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
sq: Je i sigurt që ke zgjedhur derën e duhur? Mund ta lësh bosh nëqoftë se nuk dini çfar të zgjidhni

en: Are you sure you want to delete this custom field?
sq: Je i sigurtë që dëshiron të shuash këtë fushë të personalizuar?

en: Are you sure you want to delete this form?
sq: Je i sigurt që dëshiron të fshish këtë formular?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të injoroni %1$s abonues të listës %2$s?

en: Ask for:
sq: Pyet për:

en: August
sq: Gusht

en: Authentication
sq: Autentikim

en: Author:
sq: Autori:

en: Auto Newsletters
sq: Newsletter automatike

en: Automate the boring stuff
sq: Automatizoni gjërat e mërzitshme

en: Automatic latest content
sq: Përmbajtjet e fundit automatike

en: Automatic newsletter
sq: Newsletter automatike

en: Automatically add paragraphs
sq: Shto paragrafe automatikisht

en: Automatically sent...
sq: Automatikisht e dërguar...

en: Average rating: %1$s
sq: Votat mesatare: %1$s

en: Back
sq: Mbrapa

en: Back to "Settings" page
sq: Kthehu në faqen e "Cilësimeve"

en: Back to lists
sq: Mbrapa tek listat

en: Back to selection
sq: Kthehu tek opsionet

en: Background
sq: Sfond

en: Background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Background color with alternate
sq: Ngjyra e sfondit me alternativa

en: Batch insert options
sq: Opsionete e vendosjes në masë

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
sq: Ji kreativ! Është gjëja e parë që abonentët tuaj do shikojnë. Tento ata të hapin email-in tuaj.

en: Be productive thanks to Premium!
sq: Bëhu më prodhues fal versionit Premium!

en: Blocked IP
sq: IP të bllokuara

en: Bookmarks Selection
sq: Përzgjedhja e shënimeve

en: Bounce
sq: Refuzuar

en: Bounce Email
sq: Email të refuzuara

en: Bounce Handling
sq: Menaxhimi i email-eve të refuzuara

en: Bounce handling
sq: Trajtim i përplasjeve

en: Bounce handling connection test
sq: Test lidhjeje trajtimi përsëritës

en: Bounce handling processing
sq: Përpunim sistemi përsëritës

en: Bounce handling routine starts in:
sq: Trajtimi i përplasjeve rutinë nis më:

en: Bounced
sq: Refuzuar

en: Bulk Actions
sq: Aksione grup

en: Button label:
sq: Etiketa butonit:

en: Buy Now
sq: Bli Tani

en: CSV file
sq: file CSV

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
sq: Mund të konfirmoni që kjo kolonë korrespondon me këtë fushë?

en: Cancel
sq: Fshi

en: Cancel Upload
sq: Anullo Karikimin

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
sq: Nuk është e mundur të lexohet file CSV. Verifiko të drejta për hyrje në këtë directory \"%1$s\"

en: Categories and tags
sq: Kategori dhe tagime

en: Categories:
sq: Kategoritë:

en: Change log
sq: Lista e ndryshimeve

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
sq: Ndrysho përmbajtjen e fund-faqes të %1$sKonfigurimeve%2$s të MailPoet.

en: Charset
sq: Bashkësi karakteresh

en: Check again what you're trying to import.
sq: Verifiko dhe një herë çfarë je duke importuar.

en: Check now.
sq: Kontrollo tani.

en: Check out [link]our guide[/link] on how to fill out the form.
sq: Lexo [link]udhëzimet tona[/link] për të mësuar si të plotësosh formularin.

en: Check this box if you want transparency
sq: Përzgjidhni këtë kuti nëse dëshironi transparencë

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
sq: Kontrollo email-in për të konfirmuar abonimin tuaj.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
sq: Kontrollo email-in tuaj në hyrje ose në dosjen e spam-it për të konfirmuar abonimin tuaj.

en: Checkbox
sq: Chekbox

en: Checking license
sq: Duke verifikuar liçencen

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
sq: Përshëndetje, shtojca juaj MailPoet Newsletter

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
sq: Zgjidh një emër Dërguesi dhe adresë email për njoftimet e email-eve.

en: Choose a list
sq: Zgjidh një listë

en: Choose files to upload
sq: Zgjidh file-t për të karikuar

en: Clean automatically your mailing list
sq: Pastro në mënyrë autmatike listat e email-eve

en: Clear selection
sq: Pastro zgjedhjen

en: Click here to add a title or text.
sq: Kliko këtu të shtoni një titull apo tekst.

en: Click here to subscribe
sq: Kliko këtu për tu abonuar

en: Click here to unsubscribe
sq: Kliko këtu për t'u çregjistruar

en: Click here to view media.
sq: Kliko të shohësh në media.

en: Click rate (based on opened newsletters)
sq: Frekuenca e klikimeve (bazuar nga newsletter-at e hapura)

en: Clicked
sq: E klikuar

en: Clicked on
sq: Klikuar mbi

en: Clicks
sq: Klikime

en: Close
sq: Mbyll

en: Compare past & present
sq: Krahaso të kaluarën dhe të tashmen

en: Configuration and Permissions
sq: Konfigurime dhe Leje

en: Configure
sq: Konfiguro

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
sq: Konfiguro SPF dhe DKIM në mënyrë të pa varur për çdo faqe.

en: Configure each site manually
sq: Konfiguro çdo faqe në mënyrë manuale

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
sq: Konfiguro DNS tuaj duke shtuar një kombinim çelës/vlerë në TXT si tregohet më poshtë.

en: Confirm Reinstallation
sq: Konfirmo Riinstalimin

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
sq: Konfirmon aktivizimin e shtojcës Premium MailPoet?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
sq: Konfiromon instalimin e Shtojcës Premium të MailPoet?

en: Confirm unconfirmed subscribers
sq: Vërteto abonentët e pa vërtetuar

en: Confirm your subscription to %1$s
sq: Vërteto abonimin ruaj në %1$s

en: Confirmation page
sq: Faqja e konfirmimit

en: Conflict
sq: Konflikt

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
sq: Përgëzime, liçenca Premium është aktive. Hapi i fundit...

en: Connection method
sq: Metoda e lidhjes

en: Contact Support
sq: Kontakto Suportin

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
sq: Kontakto administratorin tuaj të modifikoj këtë, duhet të jetë i konfigurueshëm.

en: Content
sq: Përmbajtje

en: Copy
sq: Kopje

en: Copy of
sq: Kopje e

en: Copy paste in a text box
sq: Kopjo dhe kalo në një hapsirë teksti

en: Coupons
sq: Kupone

en: Create a new email
sq: Krijo një email të re

en: Create a new form
sq: Krijo një formular të ri

en: Create a new list
sq: Krijo një listë të re

en: Create an email account dedicated solely to bounce handling.
sq: Krijo një email të përshtatur vetëm për përpunimin e email-eve të refuzuara.

en: Create and send newsletters or automated emails. Capture subscribers with a widget. Import and manage your lists. MailPoet is a sweet plugin maintained and supported with love by <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">a team of a dozen</a>.
sq: Krijo dhe dërgo newsletter ose email të automatizuar. Tërhiq abonues me një widget. Importo dhe menaxho listat e tua. MailPoet është një plugin i ëmbël i mirmbajtur dhe mbështetur me dashuri nga <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">një grup i një duzine personash</a>.

en: Created on
sq: Krijuar më

en: Crunching&hellip;
sq: Duke u përtypur&hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
sq: Numri korrekt i ditës së muajit në rendor, anglisht ie. 2nd, 3rd, etj.

en: Current day of the month number
sq: Numri korrekt i ditës së muajit

en: Current month number
sq: Numri i muajit në vijim

en: Currently viewing
sq: Po shikon

en: Custom Fields
sq: Fushë e personalizuar

en: Custom dates
sq: Data të personalizuara

en: Custom horizontal line
sq: Linjë horizontale e personalizuar

en: DKIM signature
sq: firma DKIM

en: Daily
sq: Ditore

en: Daily routine starts in:
sq: Rutina ditore nis më:

en: Daily summary of emails sent
sq: Përmbledhja ditore e email-eve të dërguara

en: Date
sq: Data

en: Date created
sq: Data e krijimit

en: Date sent
sq: Data e dërguar

en: Day
sq: Ditë

en: December
sq: Dhjetor

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
sq: Vendos çfarë email-ësh të japësh në mënyrë automatike klientëve të ri në bazë të produktit të sapo blerë. Kjo shtojcë është premium për WooCommerce.

en: Default style saved.
sq: Stili i parapërcaktuar u shpëtua.

en: Delete
sq: Fshi

en: Delete field
sq: Fshini fushën

en: Delete image for all newsletters?
sq: Fshi imazhin për të gjitha Newsletter-at?

en: Delete subscribers
sq: Shuaj abonentët

en: Delete the user
sq: Fshi përdoruesin

en: Delete these newsletters for ever?
sq: Fshi këto newsltter-a për gjithnjë?

en: Delete these subscribers forever?
sq: Fshi këta abonentë përgjithmonë?

en: Delete this newsletter for ever?
sq: Dëshironi ta fshini përfundimisht këtë Newsletter?

en: Delete this subscriber forever?
sq: Fshije këtë abonent përgjithmonë?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
sq: Duke fshirë një listë nuk do të fshini asnjë abonentë

en: Delivery method
sq: Metoda shpërndarëse

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Detailed stats for each subscriber
sq: Statistika të detajuara për çdo abonent

en: Details & PSD
sq: Detaje dhe PSD

en: Device
sq: Disposzitiv

en: Did these subscribers ask to be in your list?
sq: Këta abonentë kanë kërkuar të jenë në listën tuaj?

en: Did you know? It's better to send fewer emails at higher frequencies. Become Premium and we'll ping your site each 15 minutes making sure your emails are sent smoothly at this frequency. [link]Send better with Premium.[/link]
sq: A e dini? Është më mirë të dërgoni pak email-e me frekuencë të lartë. Kalo në Premium dhe ne do të bejmë ping çdo 15 miunta faqes tuaj për t'u siguruar që email-et tuaja do të dërgohen me këtë frekuencë rregullisht. [link]Dërgo më mirë me Premium.[/link]

en: Did you renew already?
sq: E keni rinovuar tashmë?

en: Disable it.
sq: Çaktivizojeni.

en: Discover which links are the top hits in each newsletter. Find out which subscribers are your number one fans and get advanced details about them. [link]Get more data with Premium.[/link]
sq: Zbulo cilët link-e janë më të klikuarat në cilat newsletter. Zbuloni se cilët janë abonentët tuaj më besnik dhe merrni detaje të avancuara rreth tyre. [link]Merr më shumë të dhëna me Premium.[/link]

en: Dismiss
sq: Prapso

en: Display and insert options
sq: Afisho dhe vendos opsionet

en: Display label within input:
sq: Trego etiketën brënda input:

en: Display labels in inputs
sq: Trego etiketat në hapsira

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
sq: Keni probleme në shikim? [link]Shiko këtë Newsletter në Browserin tuaj.[/link]

en: Display...
sq: Trego...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
sq: Shihet në krye të faqe së newsletter-it. Mos harro të përfshini tag-un link p.sh.: [link]Link-u[/link]

en: Divider
sq: Ndarës

en: Divider Selection
sq: Përzgjedhës i ndarjes

en: Dividers Selection
sq: Përzgjedhja e ndarësave

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
sq: Nuk përputhen, si një "fushë datë" në qoftë se shumica e rreshtave për atë kolonë të kthejnë të njëjtin gabim.

en: Do nothing
sq: Mos bëj asgjë

en: Do or do not. There is no try.
sq: O bëje o mos e bëj. Nuk ka 'ta provoj'.

en: Do you want to install that version?
sq: Dëshironi të instaloni këtë version?

en: Does it work? Try to connect.
sq: Punon? Provo të lidhesh.

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
sq: Formulari në sidebar merr më shumë abonentë se sa ai në fund të faqes? Është koha ta pravojmë.

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
sq: Mos harroni të përfshini: <br><br>[activation_link]Konfirmoni abonimin tuaj [/activation_link]. <br><br> Fakultativ: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
sq: Nuk e shihni shtesën që po kërkoni? <a href="%s">Paraqit atë</a> në formularin tonë të kontaktit.

en: Don't send late
sq: Mos dërgo vonë

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
sq: Mos dërgo abonentëve ekzistues, vetëm të ardhëshmëve.

en: Don't wait & send right now.
sq: Mos prit por dërgo tani.

en: Done
sq: Përfunduar

en: Download
sq: Shkarko

en: Download as .zip
sq: Shkarko si .zip

en: Download original Photoshop file
sq: Shkarko file-in origjinal Photoshop

en: Download the Premium plugin.
sq: Shkarko shtojcën Premium.

en: Downloads: %1$s
sq: Shkarkimet: %1$s

en: Draft
sq: Skicë

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
sq: Terhiq dhe lësho %1$stekst, mesazhet, ndarësat.%2$s Shikoni në të djathtë!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
sq: Tërhiqni widget-in poshtë në newsletter-in tuaj.

en: Drop files here
sq: Hidh file-t këtu

en: Drop your footer image here.
sq: Hidhni imazhin e këmbës së faqes këtu.

en: Drop your logo in this header.
sq: Hidhni logon tuaj në këtë krye faqe.

en: Duplicate
sq: Dyfishuar

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
sq: Çdo herë që një nga përdoruesit tanë harron për të shkruar një përmbledhje, një kotele vdes. Është e trishtueshme dhe thyen zemrat tona. [link]Shto komentin tuaj[/link] dhe shpëto një kotele sot.

en: Edit
sq: Redakto

en: Edit Automatic latest content
sq: Redakto në mënyrë automatike përmbajtjet e fundit

en: Edit Lists
sq: Redakto Listat

en: Edit custom field
sq: Redakto fushat e personalizuara

en: Edit display
sq: Redakto çfar shikon

en: Edit field
sq: Redakto fushën

en: Edit form
sq: Redakto formularin

en: Edit lists
sq: Redakto listën

en: Edit name
sq: Redakto Emrin

en: Edit subscription page link
sq: Link i faqes së modifikimit të abonimit

en: Edit text
sq: Redakto tekstin

en: Edit your subscriber profile: %1$s
sq: Redakto profilin tuaj të abonimit: %1$s

en: Edit your subscription
sq: Redaktoni abonimin tuaj

en: Editing list %1$s
sq: Redakto listën %1$s

en: Element has been deleted.
sq: Elementi është fshirë

en: Elements deleted
sq: Elemtente të fshira

en: Email %1$s already exists.
sq: Email %1$s ekziston.

en: Email Address
sq: Adresa Email

en: Email Status
sq: Gjëndja e Email-it

en: Email content
sq: Përmbajtja e email-it

en: Email notifications
sq: Njoftimet Email

en: Email subject
sq: Subjekti Email-it

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
sq: Email-i do ti dërgohet %1$s në %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
sq: Aktivizo Cron-in e MailPoet

en: Enable signup confirmation
sq: Aktivizo vërtetimin e regjistrimit

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
sq: Akqtivizo këtë të trgosh gabimet e MailPoet. Suporti ynë mund të ju pyes për të mundësuar këtë, nëse ju kërkoni ndihmë nga ata.

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
sq: Detyro të gjtha faqet të dërgojnë me një adres dërguese. Duhet konfigurosh vetëm një herë Menaxhimin e Email-eve Të Refuzuara (Premium), SPF dhe DKIM.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
sq: Shkruani adresat email të cilat do të marrin njoftimet (të ndara me presje ).

en: Error Saving newsletter...
sq: Gabim duke shpëtuar newsletter-in...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
sq: Gabim në dërgimin e Mesazhit  <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
sq: Gabim në vleresimin e fushave

en: Error matching date.
sq: Gabim përputhje date.

en: Error when inserting emails.
sq: Gabim në vendosjen e email-ve

en: Error when inserting list.
sq: Gabim në vendosjen e listës

en: Excel for Windows
sq: Excel për Windows

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
sq: Popup-i i daljes do të shfaqet kur kursori juaj do të lër dritaren.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
sq: Popup-et e daljeve nuk janë thjeshtë "në modë", ato janë duke shtuar në mënyrë të provuar shëndrrimet e kërkuara dhe shpeshë herë marketingun, abonimet dhe uljet e çmimeve. wBounce do të tregojë një popup në linjë përpara se përdoruesi të lër faqen tuaj.

en: Export
sq: Eksporto

en: Export Subscribers
sq: Eksporto Abonentë

en: Export confirmed subscribers only
sq: Eksporto vetëm abonentët e vërtetuar

en: Export to CSV
sq: Eksporto në CSV

en: Exporting %1$s subscribers
sq: Duke eksportuar %1$s abonentë

en: FROM email address for sites using this method
sq: Adresa email DËRGESË për faqet që përdorin këtë mënyrë

en: Failed Permanently
sq: Dështoi Përgjithmonë

en: Failed Send
sq: Dërgimi dështoi

en: February
sq: Shkurt

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
sq: Fusha "%1$s" është e kërkuar në tabelën "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
sq: Fusha "%1$s" kërkon të jetë Email i vlefshëm.

en: Field's name:
sq: Emri fushës:

en: File canceled.
sq: File i anulluar.

en: Fill out the form below so we can connect to it.
sq: Plotëso formularin më poshtë në mënyrë që të lidhemi me të.

en: Filter
sq: Filtër

en: Filter by status
sq: Filtro sipas statistikave

en: Filter by type
sq: Filtër sipas tipit

en: Final step: last details
sq: Hapi i fundit: detajet e fundit

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
sq: Shih çfar ndodh abonentëve tuaj kur arrinë në daqen tuaj, fal ndekjes së fushatës së Google Analytics

en: First Name
sq: Emër

en: First Time? See it in Action
sq: Hera e parë? Shikoje në aksion

en: First name
sq: Emër

en: First step: main details
sq: Hapi i parë: detajet kryesore

en: First, set up a command on your server to visit our scheduled routines URL:
sq: Së pari, konfiguroni një komandë nga serveri juaj për të vizituar programimin tonë URL:

en: Follow us and don't miss anything!
sq: Na ndiq dhe mos humb asgjë!

en: Footer
sq: Fund Faqe

en: Footer background
sq: Sfondi i fund faqes

en: Footer text
sq: Teksti i fund faqes

en: For %s per year, get 1 site covered with Premium.
sq: Për %s në vit, mbulo 1 faqe tënden me Premium.

en: For %s per year, get 4 of your sites covered with Premium.
sq: Për %s në vit, mbulo 4 faqe me Premium.

en: For %s per year, get all of your sites covered with Premium.
sq: Për %s në vit, mbulo të gjitha faqet tuaja me Premium.

en: For better control, you can set one cron job per routine
sq: Për një kontroll më të mirë, mund të konfiguroni një cron job per çdo procedurë.

en: For example, "Spring email". [link]Read the guide.[/link]
sq: Për shembull, "email Pranverore".[link]Lexo udhëzimet.[/link]

en: For other commands examples, check [link]this article[/link].
sq: Për shembuj të tjerë komandash, lexoni [link]këtë artikull[/link].

en: For your own use and never shown to your subscribers.
sq: Vetëm për përdorimin tënd dhe nuk do tregohet kurr abonentëve.

en: Forget about limits
sq: Harro kufijtë

en: Format
sq: Formati

en: Four Sites
sq: Katër Faqe

en: Free
sq: Gratis

en: Friday
sq: E Premte

en: From
sq: Nga

en: Full name of current day
sq: Emri i plotë i ditës në vijim

en: Full name of current month
sq: Emri i plotë i muajit aktual

en: Geeky Options
sq: Opsione për Ekspertët

en: Get Help!
sq: Kërkoni Ndihmë!

en: Get Premium now
sq: Kalo në Premium tani

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
sq: Merr [link]MailPoet Premium[/link] të shohësh link-un.

en: Get all MS users
sq: Merr të gjithë përdoruesit MS

en: Get faster support
sq: Merrni ndihmë të shpejtë

en: Get it now!
sq: Merre tani!

en: Get more themes
sq: Merr më shumë tema

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
sq: Mer vlerësimin tuaj të spam-it në 1 klik kur je duke dizenjuar newsletter-in tuaj fal [link]mail-tester[/link], mjeti ynë popullor.

en: Go Premium!
sq: Kalo në Premium!

en: Go premium, you cannot send anymore!
sq: Kalo në premium, nuk mund të dërgosh më!

en: Google Analytics Campaign
sq: Fushata e Google Analytics

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
sq: Keni pyetje mbi blerjen tuaj? [link]Na kontakto[/link].

en: Great, you'll never hear from us again!
sq: Mirë, nuk do t'ju shkruajmë më!

en: HTTP error.
sq: Gabim HTTP.

en: Have fun improving
sq: Dëfrehu duke përmirësuar

en: Header
sq: Krye Faqe

en: Header background
sq: Sfondi i kreut të faqes

en: Heading 1
sq: Titulli 1

en: Heading 2
sq: Titulli 2

en: Heading 3
sq: Titulli 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
sq: Përshëndetje!
    
    Përgezime! Je abonuar në faqen tonë.
    Kemi nevoj të aktivosh abonimin në listën(at): [lists_to_confirm] duke klikuar në link-un më poshtë:
    
    [activation_link]Kliko këtu për të konfirmuar abonimin tuaj.[/activation_link]
    
    Faleminderit,
    
    Ekipi

en: Help yourself. Or let us help you.
sq: Ndihmo veten. Përndryshe na lejo të të ndihmojm

en: Here is an example of a command to setup on your server:
sq: Shembull i një komande për konfigurimin në serverin tuaj:

en: Here is the list of bounced emails.
sq: Lista e emeal-eve të refuaura.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
sq: Hej!  %1$s ka një përditsim (versioni %2$s), <a href="%3$s">kliko këtu të përditësosh</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
sq: Ej! Kemi një pyetje të shpejtë për ty:

en: Hide
sq: Fshih

en: Hide display options
sq: Fsheh opsionet e shikimit

en: Hide this message
sq: Fshih këtë mesazh

en: Hide!
sq: Fshih!

en: Horizontal line
sq: Linjë horizontale

en: Hostname
sq: Emri i Hostit

en: Hover your mouse over the bars to discover the forms' names.
sq: Kalo me mouse sipër moduleve për të zbuluar emrat e formularëve.

en: How about a new list?
sq: Su mendon për një list të re?

en: How do you want to import?
sq: Si dëshiron të importosh?

en: How does it work?
sq: Si funksionon?

en: How spammy is this newsletter?
sq: çfar niveli spam është kjo newsletter?

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
sq: Përshëndetje,
    
    Abonenti %1$s sapo është regjistruar në listën '%2$s'
    
    Përgëzime,
    
    MailPoet Plugin

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
sq: Përshëndetje,
    
    Abonenti %1$s sapo u ç'regjistrua nga lista '%2$s'
    
    Përgëzime,
    
    MailPoet Plugin

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
sq: Do të konfiguroj një Cron Job në serverin tim për ta ekzekututar me frekuencën që dëshioroj. Lexo përreth [link]si mund të krijoj vet një Cron Job[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
sq: Un jam oërdorues premium, MailPoet.com do të sigurohet që email-et e mia të dërgohen në kohë.

en: IO error.
sq: Gabim IO.

en: IP address
sq: Adresa IP

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
sq: Nëse dua unë mundem të [link]krijojë një Cron Job shtesë[/link] në anën time për të rritur frekuencën.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
sq: Nëse dua mundem [link]të krijojë nj Cron Job shtesë[/link] në interesin tim të shpeshtojë dërgimet.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
sq: Nëse një temë me të njëjtin emër ekziston, mbishkruaje.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
sq: Nëse përgjigjia është "jo", konsideroje veten si spammer.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
sq: Nëse konfirmoni ndrrimin e temës tuaj, ajo do të mbishkruaj kreun e faqes, fundin e faqes, ndarësit dhe stilin.

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
sq: Nëse konfirmon këtë, të gjitha të dhënat e MailPoet-it tënd dotë shuhen (newsletter, tema, statistika, lista, abonentë, etj.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
sq: Nëse ke një problem dhe kjo është zgjidhja juaj. Ëshë edhe pa pagesë.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
sq: Nëse e lini këtë hapsirë bosh, ajo nuk do tregohet njëher që dërgoni email

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
sq: Nëse kohët e fundit, me sukses, dërguat shumë e-mail-e, këto gabime mund të jenë për shkak të kufizimeve të serverit tuaj.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
sq: Nëse dëshironi të përdorni një adres Gmail, duhet të dërgoni me Gmail. Kontrollo <a id="tip-send-with" href="%s">cilësimet e dërgimit</a>.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
sq: Nëse dëshironi të përdorni të gjitha mundësitë e karikuesit, përshembull duke karikuar shum file përnjëherë, përditësoni në lighttpd 1.5.

en: Ignore column...
sq: Injoro colonën...

en: Ignore current subscribers
sq: Injoro abonentët e tanishëm

en: Image
sq: Imazh

en: Image Parameters
sq: Parametrat e imazheve

en: Image alignment
sq: Drejtimi imazhit

en: Image has been deleted.
sq: Imazhi është fshirë

en: Image selection has been saved.
sq: Zgjedhja imazh është ruajtur

en: Image selection has not been saved.
sq: Zgjedhja imazh nuk është ruajtur

en: Image width
sq: Gjërsia imazhit

en: Images
sq: Imazhe

en: Import
sq: Importo

en: Import "%1$s" as date field
sq: Importo "%1$s" si fushë date

en: Import Subscribers
sq: Importo Abonentë

en: Import as "%1$s"
sq: Importo si "%1$s"

en: Import from %1$s
sq: Importo nga %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
sq: Importimi nga plugin %1$s ështe fshirë

en: Import from plugin %1$s has been completed.
sq: Importimi nga plugin %1$s është kompletuar.

en: Import subscribers from plugins
sq: Importo abonentë nga plugin-ët

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
sq: importo %1$s abonentë nga shtojca: %2$s

en: Important plugin updates
sq: Përditësime të rëndësishme të shtojcës

en: Improve your spam score. Mailpoet can sign all your emails with DKIM. [link]Read more.[/link]
sq: Ul nivelin tënd spam. MailPoet mund të firmos të gjitha email-et tuaja me DKIM. [link]Lexo më shumë.[/link]

en: In Queue
sq: Në radhë

en: In a few minutes, you'll see the time of our last visit here.
sq: Në disa minuta, ju do të shihni kohën e vizitës sonë të fundit këtu.

en: In queue
sq: Në radhë

en: Include author
sq: Përfshi autorin

en: Include categories
sq: Përfshi kategoritë

en: Includes: %1$s
sq: Përmban: %1$s

en: Increase your subscribers
sq: Rrit abonentët tuaj

en: Industry
sq: industrie

en: Information is missing.
sq: Informacioni mungon.

en: Insert Subscription Form
sq: Vendosni formularin e të regjistruarve

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
sq: Fut [newsletter:total] për të treguar numrin e postimeve, [newsletter:post_title] për të treguar titullin e mesazhit të fundit dhe [newsletter:number] për të shfaqur numrin e çështjes.

en: Insert block here
sq: Vendos bllok këtu

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
sq: Vendos të dhëna dinamike mbi abonentët tuaj, newsletter-ën, datën e sotme, etj...

en: Insert form
sq: Vendos formular

en: Insert selected
sq: Vendos të zgjedhurat

en: Inserting selected articles...
sq: Duke vendosur artikujt e zgjedhur..

en: Install Themes
sq: Instalo Tema

en: Install from WordPress.org
sq: Instalo nga WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
sq: Duke instaluar shtojcën Premium të Newsletter-it të MailPoet

en: Installing MailPoet Premium Version
sq: Duke Instaluar Versionin Premium të MailPoet

en: Investigate your top subscribers
sq: Heto mbi abonentët tuaj më të mirë

en: Is this field mandatory?
sq: A është kjo fushë e detyrueshme?

en: Issue number
sq: Numri botimit

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
sq: Ajo nuk punon gjithmonë ashtu siç e dëshirojmë, apo jo? Ne kemi një [link]website asistence të dedikuar[/link] me dokumentacionin dhe një sistem biletash.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
sq: Ngjan sikur widget-i juaj të jetë fshirë nga Wordpress [link]widgets area[/link].

en: It's free, and has proven popular with our users.
sq: Është pa pagesë dhe është shumë popullor në përdoruesit tanë.

en: January
sq: Janar

en: July
sq: Korrik

en: June
sq: Qeshor

en: Keep this plugin essentially free
sq: Mbaje këtë shtojcë të thjeshtë dhe pa paguar

en: Key
sq: çelës

en: Label:
sq: Etiketa

en: Last
sq: I/E Fundit

en: Last 180 days
sq: 180 ditët e fundit

en: Last 30 days
sq: 30 ditët e fundit

en: Last 365 days
sq: 365 ditët e fundit

en: Last 7 days
sq: 7 ditët e fundit

en: Last 90 days
sq: 90 ditët e fundit

en: Last Name
sq: Mbiemër

en: Last click
sq: E klikuara e fundit

en: Last month
sq: Muaji i fundit

en: Last name
sq: Mbiemër

en: Last open
sq: E hapura e fundit

en: Last updated: %1$s
sq: Përditësimet e fundit: %1$s

en: Last visit was %1$s minute ago.
sq: Vizita e fundit ishte %1$s minut më parë.

en: Last visit was %1$s minutes ago.
sq: Vizita e fundit ishte %1$s minuta më parë.

en: Last visit was a few seconds ago.
sq: Vizita e fundit ishte pak sekonda më parë.

en: Latest batch was sent %1$s ago.
sq: Grupi i fundit është dërguar %1$s më parë.

en: Latest content already sent.
sq: Përmbajtja e fundit ështe dërguar tashmë.

en: Latest post title
sq: Titujt e postimeve të fundit

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
sq: Leaky Paywall është shtojcë Premium të vendosësh përmbajtjet tuaja pas një paywall. Kjo shtesë manaxon abonimet e klientëve të tu.

en: Learn more.
sq: Mëso më shumë.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
sq: Lëre këtë opsion në Po. Vetëm një pjesë shërbimesh SMTP nuk nevojiten për autentikimin.

en: Let subscribers select their lists:
sq: Lejo abonentët të zgjedhin listat e tyre:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
sq: Ler shtojcën të fshi <strong>adresat e pavlefshëme dhe të refuzuara</strong> automatikisht. [link]Shiko udhëzimin.[/link]

en: Let us configure it
sq: Na lejo ta konfigurojmë

en: Letters only
sq: Vetëm shkronja

en: Line is empty
sq: Linja është bosh

en: Link to browser version
sq: Link në versionin për browserin

en: Links
sq: Link-e

en: List "%1$s" has been deleted.
sq: Lista "%1$s" është fshirë

en: List "%1$s" has been duplicated.
sq: Lista "%1$s" është dyfishuar.

en: List "%1$s" has been synchronised.
sq: Lista "%1$s" është sinkronizuar.

en: List created based on a newsletter segment.
sq: Lista e krijuar ështa bazuar në një segment të Newsletter-it.

en: List has been updated.
sq: Lista është përditësuar.

en: List of fields to export
sq: Lista e fushave për eksport

en: List of forms
sq: List formularësh

en: List selection
sq: Zgjedhja e listës

en: Lists
sq: Lista

en: Lists and Subscribers
sq: Listat dhe Abonentët

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
sq: Listat në të cilat abonenti ishte abonuar.

en: Loading more Results...
sq: Duke ngarkuar më shumë Rezultate...

en: Loading results...
sq: Duke karikuar rezultatet...

en: Loading...
sq: Në ngarkim...

en: Local time is <code>%1$s</code>
sq: Ora locale është <code>%1$s</code>

en: Login
sq: Hyrje

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
sq: Jeni duke kërkuar për një metodë më të shpejtë për të dërguar? [link]Lexo më shumë[/link] për dërgimin me një SMTP profesionale.

en: Looking for answers? Why such and such campaign worked so well? Which is your most efficient subscription form? Get a clear picture with our brand new stats dashboard! [link]Get the stats dashboard in Premium.[/link]
sq: Po kërkoni përgjigje? Përse këto fushata kan punuar aq mirë? Kush është formulari më funksionali? Merr një pasqyrim më të qartë me panelin tonë të ri! [link]Merr panelin e statistikave në Premium.[/link]

en: Love kittens?
sq: Të pëlqejnë kotelet?

en: MailPoet Subscription Form
sq: Formulari Abonimit të MailPoet

en: MailPoet Version
sq: Versioni i MailPoet

en: MailPoet Version:
sq: Versioni i MailPoet:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
sq: MailPoet nuk mund të riinstalohet sepse dosja juaj <em>wp-content/uploads/wysija</em> duhet të jetë e shkruajtëshme. Ndrysho lejet tuaja dhe riinstalo.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
sq: MailPoet shtë riinstaluar me sukses duke përdorur të njëjtin version. Cilësimet dhe të dhënat janë shuar tashmë.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
sq: MailPoet është shuar. Faqja juaj tashmë është pastruar nga MailPoet.

en: MailPoet page
sq: Faqja e MailPoet

en: MailPoet says:
sq: MailPoet thot:

en: MailPoet.com can visit your site every 15 minutes, just like a "cron job", to make sure your emails are being sent on time.
sq: MailPoet.com mund të vizitoj faqen tuaj çdo 15 minuta, si një "Cron Job",  për t'u sigurar që email-et tuaja të jenë dërguar në kohë.

en: Mailbox Full
sq: Kutia postare Plotë

en: Mailbox not available
sq: Kutia postare nuk është në dispozicion

en: March
sq: Mars

en: Match data
sq: Konfronto të dhënat

en: Maximum of posts to show
sq: Numri maksimal i postimeve të treguara

en: Maximum upload file size: %d%s
sq: Madhësia maksimale e karikimit: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
sq: Madhësia maksimale e mundur e file-it: %d%s.

en: May
sq: Maj

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sq: Tejkaluat memorien. Provoni një file më të vogël

en: Message delayed
sq: Mesazh i vonuar

en: Method set by the network admin.
sq: Metod e zgjedhur nga administratori i rrjetit.

en: Modified On
sq: Modifikuar më

en: Modify
sq: Modifiko

en: Module
sq: Moduli

en: Monday
sq: E hënë

en: Monitor everything with more stats
sq: Kontrllo gjithshka me më shumë statistika

en: Month
sq: Muaj

en: Month (January, February,...)
sq: Muaj (Janar, Shkurt,...)

en: Monthly
sq: Mujore

en: Monthly routine starts in:
sq: Rutina mujore nis më:

en: Moreover, MailPoet checks every 15 minutes your site, <strong>just like a "cron" job</strong>, to make sure your emails are being sent on time. No setup involved!
sq: Për më tepër, MailPoet kontrollon çdo 15 minuta faqen tuaj <strong>si një "cron" job</strong>,  të sigurohet që email-et e juaja të dërgohen në kohë. Nuk nevojitet menazhimi!

en: Move to list
sq: Lëviz në listë

en: Multisite ready.
sq: Përputhshme me multisite.

en: My first list
sq: Lista ime e parë

en: My rating: %1$s
sq: Votat e mia: %1$s

en: N/A
sq: P/D

en: Name
sq: Emri

en: Name & email of yourself or your company.
sq: Emri dhe email-i juaj ose i kmpanisë tuaj.

en: Need help?
sq: Ke nevojë për ndihmë?

en: Network's Default Sending Method
sq: Metoda e parapërcaktuar e dërgimit

en: Network's Method
sq: Metoda e rrjetit

en: Never opened or clicked
sq: Asnjeherë të hapura ose klikuara

en: New Form
sq: Formular i ri

en: New form
sq: Formular i Ri

en: New list
sq: Lsitë e re

en: New subscriber to %1$s
sq: Abonent i ri në %1$s

en: News from us, the team
sq: Lajme nga ne, grupi

en: Newsletter Images
sq: Imazhe Newsletter

en: Newsletter Subject
sq: Subjekti i Newsletter-it

en: Newsletter can't be deleted.
sq: Newsletter smund të fshiet.

en: Newsletter deleted.
sq: Newsletter e fshirë

en: Newsletter has been saved as a draft.
sq: Newsletter-i është ruajtur si projekt.

en: Newsletter has been saved.
sq: Newsletter është shpëtuar.

en: Newsletter has been scheduled.
sq: Newsletter-i është planifikuar

en: Newsletter profile has been updated.
sq: Profili i newsletter-it është përditësuar.

en: Newsletter successfully created.
sq: Keni krijuar me sukses Newsletter-in.

en: Newsletters
sq: Newsletter-at

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
sq: Newletter-at janë dërguar tashmë. Newsletter-i juaj i fundit do të dërgohet më pas.

en: Next &gt;
sq: Faqja tjetër &gt;

en: Next send out in %1$s
sq: Dërgimi i ardhshëm pas %1$s

en: Next send out on %1$s
sq: Dërgimi i ardhshëm më %1$s

en: Next step
sq: Hapi i ardhshëm

en: Next try in %s minutes.
sq: Tentativi ardhshëm në %s minuta

en: No
sq: Jo

en: No Results were found
sq: Nuk është gjetur asnjë rezultat

en: No email sent.
sq: Asnjë email e dërguar.

en: No list specified
sq: Asnjë listë e specifikuar

en: No more limits of 2000 subscribers
sq: Jo më limite të 2000 abonentëve

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
sq: Asnjë abonent është gjetur, mundet të jetë fshirë.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
sq: Jo faleminderit! Kam mjaftueshëm vizitor në faqen time. Vizitat e tyre do të aktivizojnë në mënyrë automatike Corn-in e MailPoet.

en: No, thanks!
sq: Jo, faleminderit!

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
sq: Asnjë nga email-et e radhitura nuk është dërguar?  Aktivizo këtë opsion.

en: Not Configured!
sq: E Pa Konfiguruar!

en: Not active.
sq: Jo aktive.

en: Not good at matching colors? Don't worry, we work with top notch designers to provide you plenty of themes, the newest are Premium exclusives. [link]Get more themes in Premium.[/link]
sq: Nuk jeni të mirë në përputhen e ngjyrave? Mos u shqetësoni, ne punojmë me designers të nivelit të lartë për të ju dhënë mjaft tema, më të rejat janë eksluzive Premium. [link]Merrni më shumë tema në Premium.[/link]

en: Not sent
sq: Të pa dërguara

en: Not sent yet.
sq: Ende pa dërguar.

en: Note:
sq: Shënim:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
sq: Shënim: Shih çfar abonenti ka shikuar dhe klikuar me [link]versionin Premium.[/link]

en: Nothing
sq: Asgjë

en: November
sq: Nëntor

en: Number of lines:
sq: Numër linjash:

en: Numbers only
sq: Vetëm numrat

en: October
sq: Tetor

en: Ok, I've set it up
sq: OK, e programova

en: Once a week
sq: Një herë në javë

en: Once every 28 days
sq: çdo 28 ditë

en: Once every fifteen minutes
sq: çdo pesëmbëdhjetë minuta

en: Once every five minutes
sq: çdo pesë minuta

en: Once every minute
sq: Një çdo minutë

en: Once every ten minutes
sq: çdo dhjetë minuta

en: Once every thirty minutes
sq: çdo 30 minuta

en: Once every two hours
sq: çdo dy orë

en: Once every two minutes
sq: çdo dy minuta

en: One configuration for all sites
sq: Një konfigurim për të gjitha faqet.

en: One email has been sent. | %d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
sq[0]: Është dërguar një email.
sq[1]: %d email-e janë dërguar abonentëve të pa verificuar.

en: One less subscriber to %1$s
sq: Një abonent më pak në %1$s

en: One quick question...
sq: Një pyetje e shpejtë...

en: Oops! There are no newsletters to display.
sq: Ops! Nuk keni newsletter për të treguar.

en: Oops! We can't connect to MailPoet's server right now. We might be down or you're behind a proxy or firewall.
sq: Sa keq! Nuk mund të lidhemi me serverin e MailPoet tani. Mund të jemi jashtlinje ose ju jeni pas një firewall ose proxy.

en: Oops! We could not add you!
sq: Oops! Nuk mundëm të shtonim!

en: Oops! You're already subscribed.
sq: Oops! Jeni abonuar tashmë.

en: Open rate (based on received newsletters)
sq: Frekuenca e hapjeve (bazuar në newsletter-at e marrura)

en: Open, clicks, unsubscribed
sq: Të hapura, të klikuara, të çregjistruar

en: Opened
sq: E hapur

en: Opened & Clicked
sq: Të hapura dhe të Klikuara

en: Opened & Unsubscribed
sq: Të hapura dhe të çregjistruara

en: Opened date
sq: Data e Hapjes

en: Opened newsletters
sq: Newsletter të hapura

en: Opened only
sq: Vetëm të hapura

en: Opens
sq: Hapje

en: Opps! Something goes wrong while activating Mailpoet cron.
sq: Sa keq! Diçka ka shkuar keq në aktivizimin e Cron të MailPoet.

en: Opps! Something goes wrong while deactivating Mailpoet cron.
sq: Sa keq! Diçka ka shkuar keq në çaktivizimin e Cron të MailPoet.

en: Opps, something goes wrong.
sq: Sa keq, diçka ka shkuar gabim.

en: Or ask your webmaster for help!
sq: Ose kërkojini ndihmë webmaster-it tuaj!

en: Order:
sq: Rend:

en: Ordering
sq: Duke renditur

en: Our international and friendly team will help you optimize your settings in details, and make sure you're all good to go. We answer questions under 10h on average. Pretty fast!
sq: Ekipi ynë ndërkombëtar dhe miqësore do t'ju ndihmojë të zgjedhësh parametrat tuaj në detaje, dhe sigurohet që jeni gati për të shkuar. Ne përgjigjigjemi pyetjeve në 10 orë mesatarisht. Goxha shpejt!

en: Our toolbar doesn't load?
sq: Toolbari jonë nuk karikohet?

en: POP3 without imap extension
sq: POP3 pa zgjtje IMAP

en: Page %1$s
sq: Faqja %1$s

en: Page does not exist.
sq: Faqja nuk ekziston.

en: Page is not accessible.
sq: Faqja nuk është e arritshëme.

en: Pages
sq: Faqe

en: Password
sq: Fjalkalim

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
sq: Kalo këtë shortcode në një faqe të treguar një listë newsletter-ash të kaluara.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
sq: Kalo këtë shortcode të shohësh numrin e abonentëve të vërtetuar në një post ose faqe.

en: Pause
sq: Pushim

en: Paused
sq: Ndaluar

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
sq: Numri i telefonit, (+,-,#,(,) dhe hapsira të lejuara)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
sq: Photoshop file janë të mundëshëm si pjesë e [link]mundësive Premium[/link].

en: Pick a date
sq: Zgjidh një datë

en: Pick a list
sq: Zgjidh një listë

en: Pick one or many lists
sq: Zgjidh një ose shumë lista

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
sq: Zgjidh listat që dëshironi të importojë këto abonentë.

en: Pick your prefered configuration?
sq: Zgjidh konfigurimin tënd të preferuar?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
sq: Kontaktoni hostin tuaj ose administratorin e serverit ta rregulloj.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
sq: Fshi <%= chars %> shkronja<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
sq: Vendos <%= chars %> më shumë shkronja<%= plural %>

en: Please enter first name
sq: Vendosni Emrin

en: Please enter last name
sq: Vendosni mbiemrin

en: Please make a selection first!
sq: Ju lutemi të bëjë një përzgjedhje të parë!

en: Please select a newsletter.
sq: Ju lutem zgjidhni Newsletter-in

en: Please select an article.
sq: Zgjidhni një artikull.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sq: Provoni ta ngarkoni këtë file me %1$s browser uploader %2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
sq: Përditësoni Wordpress-in tuaj në versionin e fundit për të patur sistemin karikues të fundit.

en: Please verify your link to this page.
sq: Verifikoni link-et tuaja në këtë faqe.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
sq: Kontrolloni konfigurmin e postës tuaj dhe sigurohuni që mund të dërgoni nj provë të kësaj email.

en: Port
sq: Porta

en: Position your mouse over the image to the left.
sq: Vendos mouse-in tuaj mbi imazhin në të majtë

en: Post Notifications
sq: Njoftim postimesh

en: Post Selection
sq: Postoni përzgjidhjen

en: Post type
sq: Lloj postimi

en: Posts
sq: Postime

en: Preceded by:
sq: Paraprirë nga:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
sq: Liçenca Premium nuk ekziston për faqen tuaj. Blije [link]këtu[/link].

en: Premium users get visited every 5 minutes.
sq: Përdoruesit premium kontorllohen çdo 5 minuta.

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
sq: Përodoruesit Premium përfitojnë 20% me këtë kupon: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
sq: Përdoruesit Premium përfitojnë 20% me këtë kupon: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
sq: Përdoruesit Premium kursejnë 25% me këtë kupon: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
sq: Versioni Premium është i vlfshëm per faqen tuaj.

en: Preselect today's date:
sq: Parazgjidh datën e sotme:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
sq: Pengo njerëzit që të abonohen pa dëshirë, kjo do të garantojë të mbani lista të pastërta.

en: Preview
sq: Inspektim

en: Preview in new tab
sq: Inspektim në skedë të re

en: Preview page
sq: Faqe paraparje

en: Preview without images
sq: Vrojto pa imazhe

en: Process bounce handling now!
sq: Përpuno proçesin përsëritës tani!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
sq: Proçec i përditësuar për të shmangur humbje lidhjeje.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
sq: Proçes i përditësuar për të shmangur një afat kohor.

en: Purchase
sq: Bli

en: Purchase the premium version.
sq: Bli versionin premium.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
sq: Vendos një formular në një fushë në krye ose në fund të faqes tuaj, ose në një zonë në artikujt tuaj me shtojcën falas të GetConversion. Lidhu me MailPoet me këtë shtojcë.<br/></br>Merr një ulje prej 30% të versionit Premium të shtojcës së tyre duke klikuar <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">këtu</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
sq: Vendos një formular popup abonimi, fund-faqe ose rrëshqitëse anësore të shtosh abonentë me këtë shtojcë Premium.

en: Queue is empty!
sq: Radha është bosh!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
sq: Krijo me shpejtësi një formular regjistrimi në newsletter-in tuaj të MailPoet duke përdorur fuqinë dhe fleksibilitetin që Ninja Forms ofron.

en: Radio buttons
sq: Butona radio

en: Random text or HTML
sq: Tekst i rastësishëm ose HTML

en: Random text or instructions
sq: Tekst të rastësishëm apo udhëzime

en: Rate
sq: Frekuenca

en: Rates
sq: Përqindjet

en: Reach their inboxes
sq: Arri inbox-et e tyre

en: Read More
sq: Lexo më shumë

en: Read documentation
sq: Lexo dokumentacionin

en: Read more
sq: Lexo më shumë

en: Read more.
sq: Lexo më shumë.

en: Read online.
sq: Lexo në linjë.

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
sq: Lexo dokumentin tonë të thjeshtë të [link]termeve dhe konditave.[/link]

en: Refresh the page you current are!
sq: Përditëso faqen ku ndodhesh tani!

en: Registration is disabled on this site.
sq: Regjistrimi është i bllokuar në këtë faqe web

en: Reinstall
sq: Riinstalo

en: Reinstall MailPoet?
sq: Riinstalo MailPoet?

en: Reinstall from scratch
sq: Riinstalo nga fillimi

en: Reinstall now...
sq: Riinstalo tani...

en: Remove
sq: Hiq lidhjen

en: Remove from all lists
sq: Fshi nga të gjitha listat

en: Remove from list
sq: Fshi nga lista

en: Remove from the queue
sq: Hiq nga radha

en: Remove image
sq: Hiq imazhin

en: Remove link
sq: Hiq link-un

en: Remove text
sq: Hiq tekstin

en: Remove the 2000 subscribers limit of the free version, and send to as many subscribers as you wish. [link]Get rid of that limit![/link]
sq: Hiq limitin e 2000 abonentëve të versionit pa pagesë, dhe dërgo sa më shumë abonentëve që dëshiron. [link]Hiqe qafe këtë limit![/link]

en: Renew my license now.
sq: Ripërtëri liçencën time tani.

en: Renew now.
sq: Përditëso tani.

en: Reply-to
sq: Përgjigju

en: Reply-to name & email
sq: Adresa email e përgjigjes

en: Request successful
sq: Kërkesë e suksesshme

en: Resend confirmation email
sq: Ridërgo email vërtetimi

en: Resume
sq: Rifillo

en: Return to MailPoet
sq: Kthehu tek MailPoet

en: Roles and permissions
sq: Rolet dhe lejet

en: SMTP Hostname
sq: Emri Hostit SMTP

en: SMTP port
sq: Porta SMTP

en: SPF and DKIM
sq: SPF dhe DKIM

en: Saturday
sq: E Shtunë

en: Save
sq: Shpëto

en: Save & close
sq: Shpëto dhe mbyll

en: Save and reactivate
sq: Shpëto dhe riaktivizo

en: Save as draft and close
sq: Shpëto si projekt dhe mbyll

en: Save changes
sq: Shpëto ndryshimet

en: Save settings
sq: Ruaj cilësimet

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
sq: Shpëtuar! Shto këtë formular në [link_widget]një widget[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
sq: Shpëtuar! Ndryshimet janë aktive në Widget-in tuaj.

en: Saved.
sq: Shpëtuar.

en: Saving default style...
sq: Në ruajtje të stilit të parapërcaktuar...

en: Saving form...
sq: Duke ruajtur formularin...

en: Saving newsletter...
sq: Duke shpëtuar newsletter-in...

en: Schedule
sq: Planifiko

en: Schedule it
sq: Planifikoje

en: Scheduled
sq: Planifikuar

en: Scheduled to be sent in %1$s
sq: Planifikuar të dërgohen pas %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
sq: Planifikuar të dërgohen me %1$s

en: Search
sq: Kërko

en: Search newsletters
sq: Kërko newsletter

en: Search recipients
sq: Kërko marrësa

en: Search subscribers
sq: Kërko Abonentë

en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

en: Second step:  "%1$s"
sq: Hapi i dytë: "%1$s"

en: Secure connection
sq: Lidhje e sigurtë

en: Secure connection(SSL)
sq: Lidhje e sigurtë (SSL)

en: Security Problem
sq: Problem Sigurie

en: Security error.
sq: Gabim sigurie.

en: Security failure during request
sq: Dështimi i Sigurisë gjatë kërkesës

en: See detailed stats
sq: Shih detajet e statistikave

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
sq: Shih më të mirat newsletter, më të mirët abonentë, më të mirët link, më të mirat lista dhe dominët më të mirë në një ekran. Mund t'ja kalosh newsletter-ave tuaja të mëparshme?

en: Segment of %1$s
sq: Segmenti i %1$s

en: Select
sq: Zgjidh

en: Select Files
sq: Zgjidh File-t

en: Select a field type:
sq: Zgjidh llojin e fushës:

en: Select a form:
sq: Zgjidh një formular:

en: Select all %1$s subscribers.
sq: Zgjidh të gjithë %1$s abonentët.

en: Select at least 1 subscriber!
sq: Zgjidh të paktën 1 abonent!

en: Select list(s):
sq: Zgjidh listën(-tat)

en: Select the list you want to add:
sq: Zgjidh listën që dëshiron të shtoshë:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
sq: Zgjidh faqen për të shikuar profilin e adbonentit.

en: Select your industry.
sq: Zgjidhni sektorin tuaj.

en: Select...
sq: Zgjidh...

en: Selection options
sq: Mundësitë e përzgjedhjeve

en: Self-signed certificates
sq: çertifikata Self-signed

en: Send
sq: Dërgo

en: Send Process
sq: Proçes dërgimi

en: Send a test mail
sq: Dërgo një email test

en: Send at a higher frequency
sq: Dërgo me një frekuencë më të lartë

en: Send immediately.
sq: Dërgo menjëherë.

en: Send later
sq: Dërgo më vonë

en: Send like a PRO and keep your server's sending reputation HIGH. Thanks to our advanced list cleaning tool, you can finally avoid sending to old or invalid email addresses. [link]Keep your list clean with Premium.[/link]
sq: Dërgo si një Profesionist dhe mbaje reputacionin e nivelit të serverit tuaj të Lartë. Fal strumentit tonë të avanacuar për pastrim, mund të mbrohesh së dërguari email-eve të vjetra ose të pa vlefshëme tashmë. [link]Mbaje listën tënde të pastër me versionin Premium.[/link]

en: Send preview
sq: Dërgo

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
sq: Dërgo me SMTP profesionale, një zgjedhje fantastike per lista të mëdha dhe të vogla. Kemi negociuar oferta promovuese me disa provider për ju.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
sq: Dërgo vetvetes tënde disa email-e test për të verifikuar cila metod punon më mirë me serverin tuaj.

en: Send...
sq: Dërgo...

en: Sender
sq: Dërgues

en: Sender of notifications
sq: Dërguesi i njoftimeve

en: Sending
sq: Duke dërguar

en: Sending a test email
sq: Dërgim i një email provë

en: Sending batch of emails...
sq: Duke dërguar grupin e email-eve..

en: Sending has resumed.
sq: Dërgimi ka rinisur.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
sq: Dërgo sapo dikush të abonohet në listën %1$s

en: Sending is now paused.
sq: Dërgimi është i ndaluar.

en: Sending per event
sq: Dërgim për ngjarje

en: Sending preview...
sq: Në dërgim të shikimit paraprak...

en: Sending routine starts in:
sq: Dërgimi rutinë nis më:

en: Sending suspended.
sq: Dërgimi është pezulluar.

en: Sendmail path
sq: Rruga Sendmail

en: Sent
sq: Dërguar

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
sq: Dërgohet %2$s pasi një përdorues i ri është shtuar në faqen tuaj si %1$s.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
sq: Dërgo %2$s sapo dikush të abonohet në listën %1$s

en: Sent On
sq: Dërguar më

en: Sent daily at %1$s.
sq: Dërguar çdo ditë në %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
sq: Dërgohet menjëherë sapo një përoduers i ri është shtuar në faqen tuaj si %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
sq: Dërgo çdo muaj %1$s %2$s në %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
sq: Dërgohet çdo muaj %1$s në %2$s

en: Sent on
sq: Dërguar më

en: Sent to %1$s out of %2$s
sq: Dërguar %1$s në %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
sq: Dërguar %1$s abonentë.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
sq: Dërgohet çdo javë %1$s në %2$s

en: September
sq: Shtator

en: Server side cron setup
sq: Konfigurimini i Cron nga Serveri

en: Set as default style.
sq: Shpëtoje si stil i parpërcaktuar.

en: Set up [link]your own cron job[/link] instead.
sq: Krijo [link]corn job-in tuaj[/link] në të kundërt.

en: Settings
sq: Konfigurimet

en: Share anonymous data
sq: Nda të dhëna në mënyrë anonime

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
sq: Nda të dhëna në mënyrë anonime dhe na ndihmo të përmirësojmë shtojcën. [link]Lexo më shumë[/link].

en: Share your data
sq: Ndaj të dhënat e tua

en: Shortcode to display total number of subscribers
sq: Shortcode për të treguar numërin e të abonuarve

en: Show
sq: Trego

en: Show all months
sq: Trego të gjith muajt

en: Show all themes
sq: Trego të gjitha temat

en: Show display options
sq: Trego opsionet e shikimit

en: Show divider between posts
sq: Trego ndarësit ndërmjet postimeve

en: Single Site
sq: Faqe e Vetme

en: Size:
sq: Përmasa:

en: Skip the queue, go straight to our priority inbox. [link]Get faster support with Premium.[/link]
sq: Kaloni radhat, shko përpara në kutin tonë të postës prioritare. [link]Merr ndihmë të shpejtë me Premium.[/link]

en: Social Bookmark Selection
sq: Përzgjedhja e shënimeve sociale

en: Social bookmarks
sq: Link-e të Rjeteve Sociale

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
sq: Keni kaluar hapsirën e magazinimit tuaj (%s MB).

en: Sort by
sq: Renditur sipas

en: Spam filters love DKIM
sq: Filtrat anti-spam e duan DKIM

en: Spam test results
sq: Rezultatet e provës për Spam

en: Split subscribers into %1$s pages.
sq: Nda abonentët në %1$s faqe.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
sq: Në email-in tuaj ndodhen karaktere katrore dhe/ose të çuditëshme? Zgjidh kodimin për gjuhën tuaj.

en: Standard Newsletters
sq: Newsletter standart

en: Standard newsletter
sq: Newsletter standart

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Stats
sq: Statistikat

en: Stats : %1$s
sq: Statistikat: %1$s

en: Stats dashboard
sq: Tabela statistikave

en: Stats of clicked links for each newsletter
sq: Statistikat e link-eve të klikuar për çdo newsletter

en: Status
sq: Gjendje

en: Stay up to date! Subscribe to our newsletters
sq: Mos humb të rejat e fundit! Abonohu në newsletter-in tonë

en: Step %1$s
sq: Hapi %1$s

en: Step 1:
sq: Hapi 1:

en: Step 2:
sq: Hapi 2:

en: Step 3:
sq: Hapi 3:

en: Step 4:
sq: Hapi 4:

en: Still having doubts about our product and our team of 9? No stress, we're confident enough to give you 30 days to try it out. We'll refund you in an instant if you are not happy. [link]Become Premium now without stress.[/link]
sq: Keni akoma pasiguri mbi produktin tonë dhe ekipin tonë të 9 personave? Asnjë problem, jemi të sigurtë mjaftueshëm të ju japim 30 ditë ta provoni. Do t-ju kthejmë paratë me një herë nëse nuk do të jeni të kënaqur. [link]Bëhu Premium tani pa u shqetësuar.[/link]

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
sq: Ndalo regjistrimet robotët fallco me WangGuard, një shërbim filtrimi dhe shtojcë pa pagesë.

en: Styles
sq: Stile

en: Styles could not be saved
sq: Stilet nuk do mund të shpëtohen

en: Styles have been saved
sq: Stilet janë shpëtuar

en: Subject
sq: Subjekti

en: Subject line
sq: Subjekti

en: Submit
sq: Dërgo

en: Subscribe in comments
sq: Abonohu në komentet

en: Subscribe in registration form
sq: Abonohu në formularin e regjistrimit

en: Subscribe to our Newsletter
sq: Abonohu në Newsletter-in tonë

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
sq: Abonohu në newsletter-in tonë dhe bashkohu me  [total_subscribers] abonentët tanë.

en: Subscribe to our newsletters
sq: Reghistrohu në newsletter-in tonë

en: Subscribe!
sq: Abonohu!

en: Subscribed
sq: Abonuar

en: Subscribed on
sq: Abonuar më

en: Subscribed since
sq: I abonuar që nga

en: Subscriber
sq: Abonent

en: Subscriber Status
sq: Gjëndja e Abonentëve

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
sq: Abonenti ekziston tashmë. [link]Kliko të redaktosh[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
sq: Abonenti është ndryshuar. [link]Ndrysho akoma[/link].

en: Subscriber has been saved.
sq: Abonenti është shpëtuar.

en: Subscriber has not been modified.
sq: Abonenti nuk është ndryshuar.

en: Subscriber has not been saved.
sq: Abonenti nuk është shpëtuar

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
sq: Abonenti nuk është gjetur : <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
sq: Abonenti ka hapur %1$s of %2$s email

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
sq: Abonentët kanë hapur %1$s of %2$s email-e

en: Subscriber profile page
sq: Faqja e profilit të abonentit

en: Subscriber stats
sq: Statistikat e abonentit

en: Subscribers
sq: Abonentë

en: Subscribers can choose from these lists :
sq: Abonentët mund të zgjedhin nga këto lista:

en: Subscribers can edit their profile
sq: Abonentët mund të redaktojnë profilin e tyre

en: Subscribers in no list
sq: Abonentë në asnjë listë

en: Subscribers per page:
sq: Abonentë për faqe:

en: Subscribers to show per page:
sq: Abonentë të treguar për faqe:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
sq: Të abonuarit duhet të aktivizojmë abonimin e tyre me email në mënyrë që të marrin Newsletter-in tuaj. Kjo është e rekomanduar.

en: Subscription MailPoet
sq: Abonim në MailPoet

en: Subscription confirmation
sq: Konfirmim abonimi

en: Subscription date
sq: Data e Abonimit

en: Subscription form for your newsletters.
sq: Formulari abonimit në newsletter-in tuaj.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
sq: Abonim pa JavaScrip është çaktivizuar.

en: Subscriptions by form
sq: Abonime nga formulari

en: Subscriptions by list
sq: Abonime nga lista

en: Success message:
sq: Mesazhi konfirmimit:

en: Successfully connected to %1$s
sq: I lidhur me sukses me %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
sq: Dërguar me sukses tek <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
sq: E Dielë

en: Tags: %1$s
sq: Etiketat: %1$s

en: Take it easy, the plugin does the rest.
sq: Qetësohu, shtojca do të bëj pjesën tjetër.

en: Test email successfully sent to %s
sq: Enail test e dërguar me sukses në %s

en: Test method
sq: Metod test

en: Test the statistics page.
sq: Testo faqen e statistikave

en: Text
sq: Tekst

en: Text Area
sq: Hapsirë teksti

en: Text Input
sq: Input teksti

en: Text of "Unsubscribe" link
sq: Teksti i link-ut të "çregjistrimit"

en: Thanks!
sq: Faleminderit!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
sq: Faleminderit! Më ço në MailPoet tani.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
sq: Vlera e <strong>formularit email</strong> që keni vendosur (%1$s)  nuk është adresë e vlefshme

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
sq: Vlera <strong>përgjigju</strong> email-it që keni vënë (%1$s) nuk adress email e vlefshme.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
sq: Përdoruesin MySQL me të cilin keni konfiguruar faqen tuaj të WordPress-it (wp-config.php) nuk ka privilegje mjaftueshëm për të KRIUJAR tabela MySQL. Ndërroni këtë përdorues vetë ose kontaktoni administratorin e faqes tuaj për të përfdunduar instalimin e MailPoet. gabime mysql:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
sq: Zgjatimi PHP në OpenSSL nuk është aktivizuar në serverin tuaj. Pyetni host-in tuaj për të mundësuar atë në qoftë se ju dëshironi të përdorni një lidhje SSL.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
sq: Proçesi Dërgimit u ndalua sepse ka shumë gabime.

en: The Sweeter Experience of our Premium
sq: Përvoja më ëmbël e Premium-it tonë

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
sq: kjo adresë do të vendoset në fundin e faqes së newsletter-it tuaj. Kjo do të ndihmojë të kalosh filtrat spam.

en: The authors have done a pretty awesome job.
sq: Autorët kanë bërë një punë të mrekullueshme.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
sq: Adresa email e refuzimeve "%1$s" mund të shkaktojë problemin. Lëreni fushën bosh dhe provoni përsëri.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
sq: Të dhënat që po tentoni të importoni nuk ngjajnë të jenë në formatin CSV (Comma Separated Values).

en: The email ID %s is not published
sq: ID e email-it %s nuk është publikuar

en: The email is not valid!
sq: Email-i nuk është i vlefshëm!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
sq: Rrjeshti i parë i file-it CSV duhet të jetë kolonë titull: "email","mbiemër","emër".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
sq: Gjëja e parë që abonentët tuaj shohin. Jini kreativ dhe rrisni normat tuaja të hyrjeve!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
sq: Dosja "%1$s" nuk është e shkruajtshme, ju lutem të ndryshoni të drejtat e hyrjes në këtë dosje në mënyrë që MailPoet mund vetë organizohet si duhet.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
sq: Dosja "%1$s" nuk është e shkeuajtëshme, ndrroni të drejtat e hyrjes në këtë dosje që MailPoet të mund të konfiguroj vetveten në mënyrë korrekte.

en: The form named "%1$s" has been created.
sq: Formulari i quajtur "%1$s" është krijuar.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
sq: Formulari i quajtur "%1$s" është fshirë.

en: The free version blocks the sending of your newsletters when you have 2000 confirmed subscribers. The Premium removes this limit.
sq: Versioni pa pagesë bllokon dërgimet e newsletter-it tuaj kur arrini limitin e 2000 abonentëve të verifikuar. Versioni Premium heq këtë limit.

en: The kitten is just to fill the blank space. He looks hungry, no? We love kittens.
sq: Kotelja është thjeshtë për të mbushur hapsirat boshe. Duket si me uri, apo jo? Ne i duam kotelet.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
sq: Grupi i fundit i email-eve do të nis dërgimin në mënyrë automatike pas pak minutash.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
sq: Listë e krijuar automatikisht për importin e abonentëve të shtojcës : "%1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
sq: Kjo listë është krijuaj automatikisht në intalimin e MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
sq: Lista nuk ekziston ose nuk mund të fshihet.

en: The list does not exists or cannot be synched.
sq: Lista nuk ekziston ose nuk mund të sinkronizohet.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
sq: Lista ekzisuese në "%1$s" është importuar automatikisht.

en: The list has been deleted.
sq: Lista është fshirë.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
sq: Lista e ngjitur është shumë e madhe për browser-in.<strong> Provo të karikosh një file.</strong>

en: The magic is happening...
sq: Magjia po ndodh...

en: The newsletter doesn't exist.
sq: Newsletter-i nuk ekziston.

en: The newsletter has been duplicated.
sq: Newsletter-i është dyfishuar.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
sq: Newsletter-i do të çaktivizohet, do t'ju duhet të ri-aktivizoni atë një herë që ju jeni duke e redaktuar. Dëshironi të vazhdoni?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
sq: Postimet e mëposhtme jan vendosur me widget-in %sAutomatic latest content%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
sq: Rrjeshti i dytë i file-it CSV duhet të jetë një grup vlerash : "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
sq: Segmenti nuk mund të çregjistrohet nga një listë [IMPORT].

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
sq: Segmenti është hequr nga radhët e kësaj newsletter.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
sq: Segmenti është çregjistruar nga të gjitha listat.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
sq: Segmenti është çregjistruar mga lista "%1$s".

en: The selected value is already matched to another column.
sq: Vlera e zgjedhur përputhet me një kolonë tjetër.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
sq: Zgjidhje më e thjeshtë për lista të vogle. Hosti juaj vendos një limit ditor email-eve.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
sq: Lista e abonentve që do të përdoret për këtë fushatë.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
sq: Tema %1$s u instalua në faqen tuaj.

en: The theme is available in Premium version only. [link]12 good reasons to upgrade.[/link]
sq: Kjo temë është e mundëshme vetëm në versionin Premium. [link]12 arsye të mira përse të përmirësosh.[/link]

en: The theme you selected could not be loaded.
sq: Tema që keni zgjedhur nuk mund të karikohet.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
sq: Dy rrjeshtat e para të file-it që ke karikuar janë:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
sq: Browseri juaj nuk mund të karikoj file. Duhet të përdorini <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">app native për device-in tuaj</a>.

en: Theme %1$s could not be deleted.
sq: Tema %1$s nuk u mund të fshihet.

en: Theme %1$s has been deleted.
sq: Tema %1$s është fshirë.

en: Themes
sq: Tema

en: Then paste your list here
sq: Pastaj kalo listën tuaj këtu

en: There are %1$s messages in your mailbox
sq: Ka %1$s mesazhe në mailbox-in tuaj

en: There are %1$s pending email(s)
sq: Ka %1$s email(e) në pritje

en: There are no bounced messages to process right now!
sq: Nuk ka mesazhe të refuzuara për të proçesuar tani!

en: There are no list to send to.
sq: Nuk keni lista për tu dërguar.

en: There are no messages
sq: Nuk keni mesazhe

en: There are no newsletters.
sq: Nuk ka Newsletter.

en: There are no posts corresponding to that search.
sq: Nuk ka postime që korespondojnë me kërkimin

en: There are plenty of reasons for bounces. Configure what to do in each scenario.
sq: Ka shumë arsye për refuzimet. Konfiguro çfar të bëni për çdo skenar.

en: There is a problem! Mailpoet.com couldn't visit your site, because:
sq: Ndodhi një problem! MailPoet.com nuk mundi të vizitoj faqen tuaj spese:

en: There is no plugin to import from.
sq: Nuk ka plugin për të importuar.

en: There is no subject or body in this email
sq: Email-i nuk ka subjekt ose trup

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
sq: Duhet të keni një shtojcë të 3-të aktive ose një temë që shkojnë në konflikt me ndërfaqen tonë. [link]Lexo më shumë.[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
sq: Mund të ketë ndonjë problem me listën që po importon.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sq: Ka një gabim konfigurimi. Kontaktoni administratorin e serverit.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
sq: Nuk ka liçencë për "%1$s". Nëqoft se jeni Premium, shto këtë adresë në [link]account manager[/link] tënd.

en: There's no stats to load!
sq: Nuk ka statistika për të karikuar!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
sq: Këto tabela nuk mund të krijohen në instalimin: %1$s

en: Third party
sq: Pjesë të treta

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
sq: Kjo shtojcë Premium lejon të shtosh formular MailPoet në shumë vënde dhe në Facebook.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
sq: Kjo shtojcë Premium ju lejon të shtoni një formular MailPoet në një popup.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
sq: Kjo shtojcë Premium ju lejon të vendosni një formular simpatik nën kryen e faqes. Asgjë më shumë, asgjë më pak.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
sq: Kjo lejon të modifikosh kodin HTML të hapsirave të tekstit në editorin vizual.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
sq: Kjo ndryshon shkrimin për t'u çregjistruar nga neewsletter-i në fundin e faqes së saj.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
sq: Kjo metodë punon në 95&#37; e serverave

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
sq: Ky funksion nuk mund të punojë për shkak se funksioni i "Komenteve" të shtojcës JetPack është e aktivizuar.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
sq: Kjo karakteristikë kërkon Inline Frames. Ju keni iframes me aftësi të kufizuara ose browseri juaj nuk përmban ato.

en: This field contains no values
sq: Kjo fushë nuk ka vlera

en: This field does not exist
sq: Kjo hapsirë nuk ekziston

en: This file is empty. Please try another.
sq: Ky file është bosh. Provoni një tjtër.

en: This file is not an image. Please try another.
sq: Ky file nuk është imazh. Provoni një tjetër

en: This file type is not allowed. Please try another.
sq: Ky file nuk lejohet. Provoni një tjetër.

en: This form adds subscribers to these lists:
sq: Ky formular shton abonues në këto lista:

en: This form does not exist
sq: Ky formular nuk ekziston

en: This form does not exist.
sq: Ky formular nuk ekziston

en: This form has already been deleted.
sq: Ky formular tashmë është fshirë

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
sq: Kjo shtojcë pa pagesë ju lejon të vizatoni dhe të vendosni një formular në krye apo në fund të një postimi.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
sq: Kjo shtojcë pa pagesë ju lejon të vendosni një formular në një popup, kaq është.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
sq: Ky imazh mund të jetë në një artikull. Dëshironi ta fshini sidoqoftë?

en: This is fast!
sq: Kjo është e shpejtë!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sq: Ky është me i madhë se përmasat maksimale. Provnoi një tjetër.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
sq: Kjo është versioni pa pagesë i një më të fuqishëmi version Premium.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
sq: Kjy është subjekti i email-it. Jini kreativ pasi ajo është gjëja e parë që abonentë tuaj do të shohin.

en: This method works on 5&#37; of servers
sq: Kjo metodë punon në 5&#37; e serverave

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
sq: Duhet të jetë në stilin e CSV ose thjesht kaloje nga Gmail, Hotmail ose Yahoo. Shih [link]shembuj në faqen tonë ndihmëse[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
sq: Guhet të jetë në stilin CSV. Shih [link]shembuj në faqen tonë ndihmëse[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
sq: Kjo fushë do të mbushet me imazhe nga postimet tuaja në WordPress

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
sq: kjo tabelë do të mbushet me imazhet nga newsletter-at tuaj të tanishme dhe të mëpara.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
sq: Ky tekst shihet kur klientet bllokojnë imazhet në email-in e tyre, gjë që ndodh shumicën e kohës.

en: Thursday
sq: E Enjte

en: Time remaining: %1$s
sq: Koha e mbetur: %1$s

en: Tip
sq: Sugjerim

en: Tips for you, or your customers
sq: Këshilla për ju, ose për klientët tuaj

en: Title alignment
sq: Dretjtimi i titullit

en: Title format
sq: Formati i titullit

en: Title position
sq: Pozicioni i titullit

en: Title:
sq: Titull:

en: Titles & text
sq: Tituj dhe tekste

en: To
sq: Për

en: To edit, simply click on this block of text.
sq: Për të redaktuar. thjesht kliko mbi këtë bllok teksti.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
sq: Për të rifilluar dërgo [link]Kalo në Premium tani![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
sq: Vendos email-in tënd poshtë për abonim në newsletter. Një email konfirmimi do t'ju dërgohet!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
sq: Tek cila adresë duhet të shkojnë të gjithë email-ët e refuzuara? Get versionin [lidhje] Premium [/ link] për të trajtuar automatikisht këto. Merrni [link]versionin Premium[/link] të trajtoni automatikisht këto.

en: Today you have sent %1$s emails
sq: Sot keni dërguar %1$s email-e

en: Today's statistics
sq: Statikat e Sotme

en: Toggle Geeky Options
sq: Trego/Fshih Opsionet për Ekspertët

en: Top auto-responders
sq: Auto-përgjigjësit më të mirë

en: Top domains
sq: Dominet më të mira

en: Top links
sq: Linkët më të mirë

en: Top newsletters
sq: Top newsletter

en: Top subscribers
sq: Abonentët më të mirë

en: Total clicks
sq: Total klikimesh

en: Total number of posts or pages
sq: Numri total i postimeve ose faqeve

en: Total of %1$s clicks:
sq: Totale %1$s klikimesh:

en: Total of batch
sq: Totali

en: Total of subscribers
sq: Totali i abonentëve

en: Track your readers within Google Analytics
sq: Ndiq lexuesit tuaj me Google Analytics

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
sq: Provoje, na kanë impresionuar versionet pa pagesë.

en: Tuesday
sq: E Martë

en: Twice daily
sq: Dy herë në ditë

en: Type name of your new list
sq: Shkruaj emrin e listës së re

en: Type of date:
sq: Lloji i datës

en: Un-clicked
sq: Të pa klikuarat

en: Unconfirmed
sq: I pa vërtetuar

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
sq: Abonentët e pa konifirmuar do të marrin newsletter nga tani e tutje pa nevojën për të aktivizuat abonimin e tyre.

en: Unique clicks
sq: Klikime të vetme

en: Unlimited Sites
sq: Faqe Pa limit

en: Unlisted
sq: Palistuar

en: Unopened
sq: E pahapur

en: Unsubscribe
sq: ç'regjistrohu

en: Unsubscribe from all lists
sq: çregjistrohu nga të gjitha listat

en: Unsubscribe from list: %1$s
sq: çregjistrhu nga lista : %1$s

en: Unsubscribe link
sq: Link çregjistrimi

en: Unsubscribe page
sq: Faqja e çregjistrimit

en: Unsubscribe the user
sq: çregjistro përdoruesin

en: Unsubscribe the user and add him to the list "%1$s"
sq: çregjistro përdoruesin dhe shtoje në listën "%1$s"

en: Unsubscribed
sq: ç'regjistruar

en: Unsubscribed on %1$s
sq: çregjistruar në %1$s

en: Unsubscribes
sq: Të çregjistruar

en: Update
sq: Përditëso

en: Update Plugin
sq: Përditëso Shtojcën

en: Update list
sq: Përditëso listën

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
sq: Procedura për freskimin e version MailPoet "%1$s" dështoi!

en: Upgrade DKIM key
sq: Përditëso çelsin DKIM

en: Upload
sq: Kariko

en: Upload Theme (.zip)
sq: Ngarko Temën (.zip)

en: Upload a file
sq: Kariko një file

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
sq: Gabim karikimi, file %1$s ështe shumë i madhë! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
sq: Ngarkimi dështoi.

en: Upload stopped.
sq: Ngarkim i ndaluar.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
sq: ose

en: Use `view_in_browser_link` instead.
sq: Përdor `view_in_browser_link` më mirë.

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
sq: Përdor një email nga domini juaj, p.sh. <strong>info@%s</strong> për të mos përfunduar në dosjen spam ose për të mos u bllokuar.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
sq: Përdor të njëjtën metod që përdor per faqen tuaj të WP.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
sq: Përdor këtë URL në Cron Job-in tuaj: [cron_url]

en: User choice: %s
sq: Zgjedhja e përdoruesit: %s

en: User has been inserted.
sq: Përdoruesi është vendosur.

en: User has been updated.
sq: Përdoruesi është përditësuar.

en: User has not been inserted.
sq: Përdoruesi nuk është vendosur.

en: User has not been updated.
sq: Përdoruesi unk është përditësuar.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
sq: Përdoruesit ende mund të ndryshojë adresën ku përgjigjen të adresuar për newsletter-in tuaj. Administratorët e rrjetit ende mund të modifikojnë metodën e  dërgimit për çdo faqe.

en: Valid until %s
sq: E vlefshëme deri më %s

en: Validate for:
sq: E vlefshme për:

en: Value
sq: Vlerë

en: Verify that the date in blue matches the original one.
sq: Verifiko që data në blu të përputhet me origjinalin.

en: Verify what your subscribers do once you drove them onto your site and improve your retention rate. [link]Track your readers with GA in Premium.[/link]
sq: Verifiko çfar bëjnë abonentët tuaj një herë që janë në faqen tuaj dhe përmirëso shkallën mbajtëse. [link]Ndiq lexuesit tuaj me GA në Premium.[/link]

en: Verify your license again.
sq: Vërteto liçencën tënde përsëri.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
sq: Shumë e fuqishmë, më një ndërfaqe përdoruesi të çuditëshme.

en: View
sq: Shiko

en: View all
sq: Shih të gjitha

en: View all lists
sq: Shiko të gjitha listat

en: View all themes by %1$s
sq: Shiko të gjitha Temat nga %1$s

en: View author's website
sq: Shiko faqen e autorit

en: View by lists
sq: Shih sipas listës

en: View details.
sq: Shiko detajet.

en: View full screenshot
sq: Shiko screenshot të plotë

en: View in browser link
sq: Shiko në Browser

en: View newsletter
sq: Shiko Newsletter

en: View setup instructions
sq: Shih parimet e konfigurimit

en: View stats & edit
sq: Shiko statistikat dhe redaktoi

en: View stats or edit
sq: Shih statistikat ose redakto

en: View subscribers
sq: Shih abonentët

en: View your score
sq: Shikoni rezultatin tuaj

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
sq: Vizitorët që paraqesin një koment për një post mund të klikojnë mbi checkbox që të regjistrohen.

en: Visual
sq: Vizual

en: Waiting for the first visit of your cron job!
sq: Në pritje të vizitës së parë të cron job-it tuaj!

en: Waiting for the first visit!
sq: Në pritje të vizitës së parë!

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
sq: Dëshironi të rifilloni gjithshka? Kjo do të fshi Mailpoet dhe të riinstaloj përsëri.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
sq: Kujdes! Nëse ju riinstaloni këtë temë të gjitha file-t që janë në dosje :/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s do të mbishkruhen. Jeni te sigurte qe doni te riinstaloni?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
sq: Nuk mundët të instalojmë temën tuaj. Duket se nuk është në format të vlefshëm.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
sq: Nuk kemi gjetur asnjë adresë të vlefshme në 10 rrjeshtat e para.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
sq: Kemi dokumentacion dhe një sistem ticket në [link]support.mailpoet.com[/link]. Përgjigjemi branda 24 orësh.

en: We have 3 different licences available to fit your needs:
sq: Kemi 3 lloje të ndryshme liçencash për të përmbushur ç'do lloj nevoje tuajën.

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
sq: Kemi mbajtur të gjitha email-et e pa dorëzuara në radhë, kështu që ju do të jeni në gjendje të rifilloni procesin e dërgimit më vonë.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
sq: Ne e dimë shumë pak për përdoruesit tanë. Jemi në kërkim të [link]dhënash anonime[/link] për të ndërtuar një shtojcën më të mirë. Faleminderit, ju tashmë po ndani!

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
sq: Ne dimë shumë pak për përdoruesit tanë. Jemi në kërkim [link] dhënat anonime [/link] për të ndërtuar një plugin më të mirë. [ajaxlink] Po, numëromë mua në të! [/ajaxlink]

en: We love stars...
sq: I duam yjet....

en: We received %1$s messages from the user %2$s
sq: Keni %1$s mesazh nga %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
sq: Të rekomandojmë këtë shtojcë si alternativë e mirë e WPML për faqet e tua në shumë gjuhë. Është e thjeshtë, e lehtë dhe e lë thelbin e faqes tënde ta pa prekur. Çdo gjuhë ka faqen e saj në instalimin e Wordpress multisite. Punon shumë mirë me MailPoet.

en: We send a monthly newsletter with the following:
sq: Ne dërgojmë një newsletter mujore si vijon:

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
sq: Ju këshillojmë të krijoni një Cron Job. [link]Lexo më shumë[/link] në support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
sq: Nuk ishim në gjendje të kontaktonim API, faqja mund të jetë poshtë. Ju lutemi të provoni përsëri më vonë.

en: Website
sq: Faqe Interneti

en: Wednesday
sq: E Mërkurë

en: Weekly
sq: Javore

en: Weekly routine starts in:
sq: Rutina javore nis më:

en: Welcome Page!
sq: Faqja e Mirseardhjes!

en: Welcome to %1$s
sq: Mirë se vini në %1$s

en: What You Can Do
sq: Çfar mund të bësh

en: What type of newsletter is this?
sq: ç'lloj newsletter është kjo?

en: What we’re working on
sq: Për çfar po punojmë

en: What's new?
sq: Çkemi të reja?

en: When a new WordPress user is added to your site...
sq: Kur një përdorues i ri WordPress shtohet në faqen tuaj...

en: When failed permanently
sq: Kur dështon përgjithmonë

en: When mailbox is full
sq: Kur kutia postare është poltë

en: When mailbox is not available
sq: Kur kutia postare nuk është në dispozicion

en: When message is delayed
sq: Kur mesazhi është i vonuar

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
sq: Kur ngrihet sistemit përsëritës, ju duhet të keni adresa të ndryshme për përsëritje email dhe përcjelje për të adresuar

en: When someone subscribes
sq: Kur dikush abonohet

en: When someone subscribes to the list...
sq: Kur dikush abonohet në listën...

en: When someone unsubscribes
sq: Kur dikush çregjistrohet

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
sq: Kur abonentët klikojnë në linkun e vërtetimit, ata do të drejtohen në faqen e zgjedhur nga ju.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
sq: Kur refuzimi është e pazakontë dhe ne nuk jemi të sigurt se çfarë të bëjmë, dërgo në:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
sq: Kur abonentët do të shtypin "përgjigju" kjo është adresa ku do të arrinë email-et e tyre

en: When there's new content...
sq: Kur ka përmbajtje të re...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
sq: Kur ju jeni me flamur si një spammer përcill mesazhin e refuzuar në

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
sq: Kur keni nevojë për të konfirmuar abonimin, dërgo në:

en: When...
sq: Kur....

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
sq: Cilin ekstrakt përdor? [link]Lexo më shumë[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
sq: Kush mund të ndryshoj cilësimet e MailPoet?

en: Who can create newsletters?
sq: Kush mund të krijoj Newsletter?

en: Who can manage subscribers?
sq: Kush mund të menaxhoj abonentët?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
sq: Kush mund të shohi sitlet e tabelave në redaktuesin vizual?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
sq: Kush mund të shohi temat e tabelave në redaktuesin vizual?

en: Who can view the statistics page?
sq: Kush mund të shikojë faqen e statistikave?

en: Widget Settings
sq: Parametrat e Widget-it

en: With this segment
sq: Me këtë segment

en: WordPress Posts' Images
sq: Imazhe të Artikujve të WordPress

en: WordPress Users
sq: Përodruesit e Wordpress-it

en: WordPress post
sq: Postim Wordpress-i

en: WordPress user display name
sq: Emri i përdoruesit të WordPress-it

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
sq: Wow! Faleminderit që je pjes e komunitetit prej kaq shumë kohe.

en: Year
sq: Viti

en: Year, month
sq: Vit, muaj

en: Year, month, day
sq: Vit, muaj, ditë

en: Yes
sq: po

en: Yes, add me to your mailing list.
sq: Po, më shto në listën tënde te email-eve.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
sq: Sa Keq! Skemi gjetur asnjë abonent.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
sq: Sa keq! Të redaktosh një formular, duhet të keni së paku 1 listë.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
sq: Sa keq. Jeni afër limitit të %1$s abonentëve për versionin pa pagesë të MailPoet. Përmirsoni në [link]Premium[/link] të dërgoni pa limite, dhe më shumë.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
sq: Sa keq! Browseri juaj nuk mund të jet i vjetër. Tërhiq të fundit [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff],[linkie]Internet Explorer[/linkie] ose [linksafari] Safari [/linksafari]. Të duket se punon? [link_ignore]Mos Prano[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
sq: Sa keq. Ju jeni më tej se limiti i 2000 abonentëve për versionin pa pagesë të MailPoet (%1$s in total). Dërgimi është i kufizuar tani. Përmirsoni versionin tuaj në [link]premium[/link] të dërgoni pa limite.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
sq: Jeni duke fshirë temën : %1$s. Dëshironi vërtetë të bëni këtë?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
sq: Jeni gati të dërgoni këtë Newsletter. Ju lutem konfirmoni.

en: You are already subscribed to : %1$s
sq: Ju jeni abonent tashmë për : %1$s

en: You are already subscribed.
sq: Jeni abonuar tashmë.

en: You are already unsubscribed.
sq: Jeni ç'regjistruar tashmë.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
sq: Mund të shtoni këtë domin në [link]account manager[/link] tënd.

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
sq: Ju mund të ndryshoni adresëm email dhe emrin e dërguesit të parapërcaktuar për newletter-it tuaj. Ky opsion është përdorur edhe për aktivizimin e email-eve dhe njoftimeve Admin (në Bazë).

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
sq: Mund të shtosh thjesht këtë formular në temën tënde  [link]zona Widget[/link].

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
sq: Mund të përdorësh dhe %1$slink në socialët%2$s si këto:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
sq: Ju mund të shtoni vetëm një widget kur të hartoni një njoftim postimi dërguar menjëherë pasi një artikull është botuar

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
sq: Mund të zgjedhësh vetëm <%= chars %> elemente<%= plural %>

en: You can start by watching this video by one of our users.
sq: Mund të nisësh duke shikuar këtë video të një nga përdoruesve tanë.

en: You cannot use the DKIM signature option...
sq: Nuk mund të përdorësh opcionin firmë DKIM...

en: You have attempted to queue too many files.
sq: Ju keni tentuar të thurni shumë file.

en: You have been a MailPoet user for %s.
sq: Jeni përdorues i MailPoet prej %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
sq: Keni vërejtje për këto statistika? [link]Na kontaktoni[/link] direkt të na tregoni.

en: You have to select at least 1 list
sq: Duhet të zgjidhni sëpaku 1 list.

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
sq: Keni gabuar? [link]Prish ç'regjistrimin[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
sq: Ju mund të keni për të Aktivizuar opsionin <i>Self-signed certificates</ i>

en: You may only upload 1 file.
sq: Mund të karikoni vetëm 1 file.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
sq: Duhet të aktivizioni shtojcën Premium të MailPoet.

en: You need to select a type for this field
sq: Duhet të zgjidhni një lloj për këtë fushë

en: You need to select at least one list.
sq: Duhet të zgjidhni sëpaku një list.

en: You need to specify a name for this field
sq: Duhet të specifikoni një emër për këtë hapsirë

en: You need to specify a value for your checkbox
sq: Duhet të specifikoni një vlerë për checkbox-in tuaj

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
sq: Është spcifikuar një fjalkalim SMTP por nuk është aktiv vërtetimi, aktivizo vërtetimin e SMTP.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
sq: Ju përditësuat! Është sikur të kemi një vegël të re, por më të mirë.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
sq: Duhet të njohësh CSS të vizatosh atë sipas dëshirës tënde.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
sq: Do të duhet të përditësosh DNS tuaj nëqoftë se do të bësh upgrade.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
sq: Jeni organizuar! Keni dërguar me sukses me Gmail.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
sq: Jeni pothuajse. Kliko këtë [link]link[/link] për të aktivizuar liçencës e sapo blerë.

en: You're import file is not valid.
sq: File juaj i importuar nuk është i vlefshëm.

en: You're on an intranet. You'll need to set your own cron job.
sq: Ndodheni në një intranet, Do t'ju duhet të krijoni një cron job tuajin.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
sq: Po përdorni një çelës të vjetër DKIM i cili nuk mbështetet më nga Gmail.

en: You've been subscribed!
sq: Jeni abonuar!

en: You've subscribed to: %1$s
sq: Jeni abonuar në: %1$s

en: You've successfully subscribed.
sq: Jeni abonuar me sukses.

en: You've unsubscribed!
sq: Jeni ç'regjistruar!

en: You've updated to %1$s
sq: Ju përditësuat në %1$s

en: Your .htaccess, firewall or server is blocking our IP (%1$s).
sq: .htacess jauj, firewall-i apo serveri është duke bllokuar IP tonë (%1$s).

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
sq: Google Campaign-i yt pranon vetëm shkronja latine, numra, hapsira dhe vija!

en: Your MailPoet Premium license has expired.
sq: Liçenca jote Premium MailPoet ka skaduar.

en: Your MailPoet Premium license is expiring in %s day(s).
sq: Liçenca jote Premium MailPoet do të skadoj n %s dit(ë).

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
sq: MailPoet-i juaj erdhi me një newsletter shembull. Do ta shohësh kur të mbyllësh faqen e miseardhjes. Redakto të nisësh ta përdorësh.

en: Your Premium is activated.
sq: Premiumi juaj është aktivizuar.

en: Your Premium licence has expired.
sq: Liçenca juaj Premium ka skaduar.

en: Your SPF record
sq: Të dhënat tuaja të SPF

en: Your auto newsletter has been activated.
sq: Newsletter-i juaj automatike është aktivizuar.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
sq: Lista e Re është në pritje abonentësh

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
sq: Browseri juaj ka disa limite karikimi file-sh të mëdha me karikuesin multi-file. Përdorni karikuesin e browserit për file më të mëdha se 100MB.

en: Your company's address
sq: Adresa e kompanisë suaj

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
sq: Linku juaj i konfirmimit ka skaduar, regjistrohuni përsëri.

en: Your cron job is working!
sq: Cron job-i juaj punon!

en: Your daily newsletter stats
sq: Statistikat ditore të newsletter-it tuaj

en: Your email could not be saved
sq: Email-i juaj nuk është mundur të shpëtohet

en: Your email has been saved
sq: Email-i juaj është shpëtuar

en: Your email preview has been sent to %1$s
sq: Vrojtimi i email-it tuaj është dërguar në %1$s

en: Your form could not be saved.
sq: Formulari juaj nuk u mund të shpëtohet.

en: Your form has been saved.
sq: Formulari juaj është shpëtuar.

en: Your latest newsletter is being sent.
sq: Newsletter juaj i fundit është duke u dërguar.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
sq: Liçenca jote nuk lejon më shumë domine. Përmirso nga [link]account manager[/link].

en: Your lists
sq: Listat tuaja

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
sq: Localhost juaj ndoshta nuk ka mail server. Për të verifikuar, ju lutem dilni dhe klikoni mbi "Keni humbur fjalëkalimin?" link në faqen e login. Ju ka ardhur email ricaktim fjalëkalimi nga WordPress-i juaj?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
sq: Faqja juaj akoma nuk është treguar?  Trego një faqe Jemi Duke Ardhur me një formular për të regjistruar email-et me këtë sjtojcë Premium.

en: Your own website
sq: Faqja Juaj e internetit

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
sq: Kërkesa juaj nuk mund prodhoj rezultate. Modifiko filtrat!

en: Your request has failed
sq: Kërkesa juaj ka dështuar

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
sq: Vetitë tuaja të dërgimit ([settings]) nuk mund të dërgojnë aq shpejt për [number] abonentë. Do të keni vonesa. [link]Lexo më shumë[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
sq: Serveri juaj me sa duket nuk pranon të dërgojë më shumë email-e.

en: Your server cannot run MailPoet.
sq: Serveri juaj nuk lejon përdorimin e MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
sq: Serveri juaj nuk përmban shkëmbime remote.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
sq: Në serveri tuaj mungon një ose shumë funksione të rëndësishme PHP për të drejtuar si duhet : %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
sq: Konfigurimi i serverit tuaj nuk lejon përfundimin e instalimit të MailPoet!

en: Your settings are saved.
sq: Konfigurimi është shpëtuar.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
sq: Abonenti yt duhet të zgjedhë së paku 2 opsione

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
sq: Versionoi Juaj i PHP nuk është përditësuar. Nëse nuk e përditësoni së shpejti, versioni i ri e MailPoet nuk do të funksionojë.

en: Your vote could not be recorded.
sq: Votimi juaj nuk është ruajtur.

en: Your vote has been recorded.
sq: Votimi juaj është ruajtur.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
sq: Hosti juaj ka limite. Ne këshillojmë 70 email-e në orë për siguri. [link]Zbulo më shumë[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
sq: Faqja juaj nuk ka një liçencë! Logohu në [link]menaxherin e llogarisë[/link] për të patur një liçencë për këtë faqe.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
sq: Puon. Mund ta mbushni hënën me email-e.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
sq: Më në fund, ju kemi shtuar në listën tonë. Do t'na dëgjoni së shpejti.

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
sq: [link]Fshihe[/link] këtë lajm.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
sq: [link]Udhëzues[/link] për të krijuar temën tuaj.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
sq: [link]Lexo të mësosh se si mund të përditësohet versioni i PHP.[/link]

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
sq: [link]Lexo më shumë në support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
sq: [link]Trego më shumë detaje.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
sq: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] dhe [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versione janë të mundëshme.

en: [send_method] works with MailPoet
sq: [send_method] punon me MailPoet

en: above content
sq: mbi përmbajtjen

en: above text block and image
sq: mbi hapsirën e tekstit dhe imazhit

en: after %1$s try | after %1$s tries
sq[0]: pas %1$s përpekje
sq[1]: pas %1$s përpjekjesh

en: alternate left & right
sq: alternuar majtas dhe djathtas

en: and the footer?
sq: dhe këmba?

en: any role
sq: çdo funksion

en: below content
sq: nën përmbajtjen

en: bounced
sq: i/e refuzuar

en: business
sq: punë

en: center
sq: qëndër

en: clicked
sq: i/e klikuar

en: day(s)
sq: dit(ë)

en: day(s) after.
sq: dit(ë) më vonë

en: drop content here
sq: lësho përmbajtjen këtu

en: e.g.:smtp.mydomain.com
sq: p.sh.:smtp.dominiim.com

en: education
sq: edukim

en: emails
sq: email-e

en: empty
sq: bosh

en: every 10 minutes
sq: çdo 10 minuta

en: every 15 minutes
sq: çdo 15 minuta

en: every 2 hours
sq: çdo 2 orë

en: every 2 minutes
sq: çdo 2 minuta

en: every 30 minutes
sq: çdo 30 minuta

en: every 5 minutes
sq: çdo 5 minuta

en: every hour
sq: çdo orë

en: every minute
sq: çdo minutë

en: excerpt
sq: ekstrakt

en: food
sq: ushqim

en: full post
sq: postimi i tërë

en: go back to Step 1
sq: shko mbrapa në Hapin 1

en: go to page
sq: shko tek faqja

en: government
sq: administratë

en: has been activated.
sq: është aktivizuar.

en: has been de-activated.
sq: ëhtë ç'aktivizuar.

en: heading 1
sq: kreu i faqes 1

en: heading 2
sq: kreu i faqes 2

en: heading 3
sq: kreu i faqes 3

en: health and sports
sq: shëndet dhe sport

en: hey, click on this text!
sq: ej, kliko mbi këtë text!

en: hour(s)
sq: or(ë)

en: hour(s) after.
sq: or(ë) më vonë

en: if there's new content
sq: nëse ka përmbajtje të re

en: iframe version
sq: versioni iframe

en: immediately
sq: në çast

en: immediately.
sq: në çast.

en: in any WordPress role
sq: në çdo rol të WordPress

en: in text block
sq: në hapsirën e tekstit

en: insurance
sq: sigurime

en: left
sq: majtas

en: manufacturing
sq: prodhim

en: marketing and media
sq: marketing dhe media

en: medium
sq: mesatare

en: monthly every...
sq: mujore çdo...

en: monthly on the...
sq: mujore në...

en: moved to the trash.
sq: çuar në koshin e plehrave.

en: new subscriber
sq: abonent i ti

en: new subscribers
sq: abonentë të ri

en: newest
sq: të rejat

en: no
sq: jo

en: no image
sq: hiq imazhin

en: of
sq: i/e

en: of %1$s
sq: të %1$s

en: oldest
sq: të vjetërat

en: once a day at...
sq: një herë në ditë në...

en: opened
sq: i/e hapur

en: or simply [link]go back to design[/link].
sq: ose [link]kthehu prapa tek projekti[/link].

en: other
sq: tjetër

en: per year
sq: për vit

en: photography
sq: fotografi

en: play with this image
sq: luaj me këtë imazh

en: real estate
sq: shtëpi pushimi

en: religious
sq: fetare

en: right
sq: djathtas

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
sq: shiko link-et me [link]liçencë Premium[/link].

en: selected
sq: i/të zgjedhur

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
sq: Shtesa

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
sq: Të përparuara

[ctx: settings tab title]
en: Basics
sq: Thelbësorët

[ctx: settings tab title]
en: Forms
sq: Formularet

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
sq: Dërgo Me..

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
sq: Vërtetimi abonimit

en: show as list
sq: trego si listë

en: show message
sq: trego mesazh

en: small
sq: i/e vogël

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
sq: abonentët do të marrin  "%1$s" pas importimit.

en: technology
sq: teknologjike

en: title only
sq: vetëm titull

en: total max upload file size : %1$s
sq: Përmasa totale e ngarkimit të file-ve: %1$s

en: travel
sq: udhëtime

en: undelivered
sq: i/e padorëzuar

en: underline
sq: nënvizim

en: unopened
sq: i/e pahapur

en: unsubscribed
sq: i/e ç'regjistruar

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
sq: nuk është aktivizuar spese kërkon <strong><a href="%s">%s</a></strong> të instalohet dhe të aktivizohet i pari.

en: week(s)
sq: jav(ë)

en: week(s) after.
sq: jav(ë) më vonë

en: weekly on...
sq: javore në...

en: which you have pasted
sq: cilat ju keni ngjitur

en: yes
sq: po

en: you can send as fast as every 15 minutes since Mailpoet guarantees Premium users can send this fast.
sq: ju mund të dërgoni çdo 15 minuta derisa MailPoet të garantojë përdoruesit Premium të dërgojnë aq shpejt.
