MailPoet - en to vi translation catalogue (245 entries)

en: (%1$s votes)
vi: (%1$s phiếu bầu)

en: ... or duplicate one below to copy its design.
vi: ... hoặc nhân đôi 1 trong những email bên dưới

en: 15 minutes
vi: 15 phút

en: << Back
vi: << Trở lại

en: Activate now
vi: Kích hoạt ngay bây giờ

en: Add List
vi: Thêm danh sách

en: Add Subscriber
vi: Thêm người đăng ký

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
vi: Thêm một lựa chọn trên trang thanh toán cho khách hàng của bạn để đăng ký nhận bản tin MailPoet .

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
vi: Thêm một ô checkbox trên mẫu đăng ký của plugin này để người dùng mới nằm trong một danh sách lựa chọn của bạn

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
vi: Thêm một trường mới vào các khung thông tin để khách truy cập có thể đăng ký nhận thông tin từ bạn.

en: Added
vi: Đã thêm

en: All
vi: Tất cả

en: All Newsletters
vi: Tất cả Newsletters

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
vi: Bạn có chắc là đã chọn đúng cổng? Bạn có thể để trống nếu bạn không biết chính xác

en: Author:
vi: Tác giả

en: Auto Newsletters
vi: Newsletter tự động

en: Bulk Actions
vi: Các hành động

en: Cancel
vi: Hủy

en: Cancel Upload
vi: Hủy tải lên

en: Categories:
vi: Danh mục

en: Check again what you're trying to import.
vi: Kiểm tra lại những gì bạn đang cố gắng nhập vào

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
vi: Kiểm tra hộp thư của bạn để xác nhận việc đăng ký.

en: Choose files to upload
vi: Chọn file để tải lên

en: Click here to subscribe
vi: Nhấn ở đây để đăng ký

en: Click here to unsubscribe
vi: Nhấn ở đây để hủy đăng ký

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Confirm Reinstallation
vi: Xác nhận cài đặt lại

en: Content
vi: Nội dung

en: Copy
vi: Sao chép

en: Copy of
vi: Sao chép của

en: Coupons
vi: Mã giảm giá

en: Create a new email
vi: Tạo một email mới

en: Day
vi: Ngày

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
vi: Gởi email cho khách hàng một cách tự động dựa trên sản phẩm khách hàng vừa mua. Đây là phần mở rộng trả phí dành cho WooCommerce

en: Dismiss
vi: Ẩn

en: Display labels in inputs
vi: Hiển thị nhãn ở text điền email

en: Download
vi: Tải về

en: Downloads: %1$s
vi: Tải về: %1$s

en: Drop files here
vi: Kéo tập tin vào đây

en: Edit Lists
vi: Chỉnh sửa danh sách

en: Edit lists
vi: Sửa tất cả danh sách

en: Edit your subscriber profile: %1$s
vi: Chỉnh sửa thông tin của bạn: %1$s

en: Edit your subscription
vi: Chỉnh sửa cài đặt đăng ký của bạn

en: Email content
vi: Nội dung email

en: Email notifications
vi: Email thông báo

en: Email subject
vi: Tiêu đề email

en: Error Saving newsletter...
vi: Lỗi khi lưu newsletter...

en: Error when inserting emails.
vi: Có lỗi khi thêm email

en: Error when inserting list.
vi: Có lỗi khi thêm danh sách.

en: Export
vi: Xuất dữ liệu

en: Export Subscribers
vi: Xuất danh sách người nhận tin

en: Export to CSV
vi: Xuất dữ liệu dạng CSV

en: Filter
vi: Lọc

en: First Name
vi: Tên

en: First name
vi: Tên

en: First step: main details
vi: Bước đầu: các chi tiết chính

en: Format
vi: Định dạng

en: From
vi: Có

en: Great, you'll never hear from us again!
vi: Bạn sẽ không nhận được thông tin từ chúng tôi nữa!

en: Hide this message
vi: Ẩn tin nhắn này

en: Hide!
vi: Ẩn!

en: IO error.
vi: Lỗi IO

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
vi: Nếu bạn muốn sử dụng địa chỉ Gmail, bạn cần gửi bằng Gmail. Kiểm tra <a id="tip-send-with" href="%s">cài đặt gửi đi</a>.

en: Image has been deleted.
vi: Hình ảnh vừa được xóa.

en: Image selection has been saved.
vi: Lựa chọn hình ảnh đã được lưu.

en: Image selection has not been saved.
vi: Lựa chọn hình ảnh không được lưu.

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Import
vi: Nhập dữ liệu

en: Insert form
vi: Chèn form

en: Install Themes
vi: Cài đặt giao diện

en: Install from WordPress.org
vi: Cài đặt từ WordPress.org

en: Last 180 days
vi: 180 ngày trước

en: Last 30 days
vi: 30 ngày trước

en: Last 365 days
vi: 365 ngày trước

en: Last 7 days
vi: 7 ngày trước

en: Last 90 days
vi: 90 ngày trước

en: Last Name
vi: Họ

en: Last month
vi: Tháng trước

en: Last name
vi: Họ

en: Last updated: %1$s
vi: Cập nhật lần cuối: %1$s

en: Latest content already sent.
vi: Nộ dung mới nhất đã được gởi đi.

en: Learn more.
vi: Tìm hiểu thêm.

en: Line is empty
vi: Dòng này trống

en: Lists
vi: Danh sách

en: Lists and Subscribers
vi: Danh sách và những người đăng ký

en: Loading...
vi: Đang tải...

en: Login
vi: Tài khoản

en: MailPoet says:
vi: MailPoet nói rằng:

en: Maximum upload file size: %d%s
vi: Kích thước tập tin được tải lên: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
vi: Kích thước tập tin được tải lên: %d%s.

en: Modified On
vi: Chỉnh sửa vào

en: Month
vi: Tháng

en: My rating: %1$s
vi: Đánh giá của tôi: %1$s

en: Name
vi: Tên

en: Newsletter can't be deleted.
vi: Không thể xóa Newsletter

en: Newsletter deleted.
vi: Đã xóa Newsletter

en: Next step
vi: Bước kế tiếp

en: No
vi: Có

en: Oops! You're already subscribed.
vi: Oops! Email này đã đăng ký nhận tin.

en: Open, clicks, unsubscribed
vi: Mở, click, ngừng nhận tin

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Pick a date
vi: Chọn ngày

en: Please enter first name
vi: Vui lòng điền tên

en: Please enter last name
vi: Vui lòng điền họ

en: Please select an article.
vi: Làm ơn lựa chọn một bài viết.

en: Premium
vi: Trả phí

en: Preview page
vi: Trang trước

en: Purchase
vi: Bán hàng

en: Rates
vi: Đánh giá

en: Read More
vi: Đọc tiếp

en: Read more
vi: Đọc thêm

en: Read more.
vi: Đọc tiếp

en: Refresh the page you current are!
vi: Tải lại trang bạn đang xem!

en: Registration is disabled on this site.
vi: Đăng ký đã bị khóa trên trang này.

en: Reinstall
vi: Cài đặt lại

en: Reinstall MailPoet?
vi: Cài đặt lại MailPoet?

en: Request successful
vi: Yêu cầu thành công

en: Return to MailPoet
vi: Quay trở lại MailPoet

en: Save
vi: Lưu

en: Save & close
vi: Lưu và đóng

en: Save as draft and close
vi: Lưu dạng nháp và đóng

en: Save changes
vi: Lưu thay đổi

en: Save settings
vi: Lưu thiết lập

en: Saved.
vi: Đã lưu

en: Saving form...
vi: Đang lưu form...

en: Saving newsletter...
vi: Đang lưu newsletter...

en: Search newsletters
vi: Tìm kiếm newsletters

en: Security Problem
vi: Vần đề bảo mật

en: Security error.
vi: Lỗi bảo mật.

en: Send
vi: Gửi

en: Send later
vi: Gửi sau

en: Send...
vi: Gửi...

en: Sender of notifications
vi: Người gửi thông báo

en: Sending
vi: Đang gửi

en: Sending has resumed.
vi: Mail đã gửi bình thường.

en: Sending is now paused.
vi: Đang tạm dừng gửi mail.

en: Sending preview...
vi: Đang gửi xem thử...

en: Sent
vi: Đã gửi

en: Sent On
vi: Gửi vào

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Share your data
vi: Chia sẽ  thông tin của bạn

en: Show all themes
vi: Hiển thị tất cả giao diện

en: Size:
vi: Kích thước:

en: Spam test results
vi: Kết quả test Spam

en: Standard Newsletters
vi: Newsletters bình thường

en: Stats : %1$s
vi: Thống kê : %1$s

en: Status
vi: Trạng thái

en: Step %1$s
vi: Bước %1$s

en: Step 1:
vi: Bước 1:

en: Step 2:
vi: Bước 2:

en: Step 3:
vi: Bước 3:

en: Step 4:
vi: Bước 4:

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Subscribe to our Newsletter
vi: Đăng ký để nhận bản tin của chúng tôi.

en: Subscribe!
vi: Đăng ký nhận tin!

en: Subscribed
vi: Đã đăng ký

en: Subscribed on
vi: Đăng ký nhận tin vào

en: Subscriber
vi: Người đăng ký

en: Subscriber has been saved.
vi: Người theo dõi đã được lưu.

en: Subscriber has not been saved.
vi: Người theo dõi chưa được lưu.

en: Subscribers
vi: Đăng ký

en: Subscribers per page:
vi: Số người đăng ký hiển thị trên 1 trang

en: Subscription confirmation
vi: Xác nhận đăng ký nhận tin

en: Successfully connected to %1$s
vi: Đã kết nối thành công đến %1$s

en: Thanks!
vi: Cám ơn!

en: The theme you selected could not be loaded.
vi: Không thể tải theme bạn vừa chọn.

en: There are %1$s messages in your mailbox
vi: Có %1$s tin nhắn trong hòm thư của bạn

en: There are no posts corresponding to that search.
vi: Không tìm thấy kết quả tìm kiếm phù hợp.

en: This field contains no values
vi: Trường này không chứa giá trị

en: Tips for you, or your customers
vi: Mẹo cho bạn, hoặc cho khách hàng của bạn

en: Title:
vi: Tiêu đề:

en: Total of subscribers
vi: Tổng số người đăng ký

en: Unconfirmed
vi: Chưa xác nhận

en: Unsubscribe
vi: Hủy đăng ký

en: Unsubscribe link
vi: Liên kết hủy đăng ký

en: Unsubscribed
vi: Hủy đăng ký

en: Update
vi: Cập nhật

en: Update Plugin
vi: Cập nhật Plugin

en: Upload
vi: Tải lên

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
vi: không

en: User has been updated.
vi: Người theo dõi đã được cập nhật.

en: View all
vi: Xem tất cả

en: View all lists
vi: Xem tất cả danh sách

en: View all themes by %1$s
vi: Xem tất cả giao diện bởi %1$s

en: View subscribers
vi: Hiển thị những người đăng ký

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
vi: Bạn không thể tìm thấy địa chỉ giá trị nào trong 10 hàng đầu.

en: Welcome Page!
vi: Chào mừng bạn !

en: What's new?
vi: Có gì mới?

en: Who can manage subscribers?
vi: Ai là người quản lý người đăng ký?

en: Year
vi: Năm

en: Yes
vi: Không

en: You are already unsubscribed.
vi: Bạn đã hủy đăng ký

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
vi: Có nhầm lẫn gì ở đây? [link]Hoàn tác việc hủy đăng ký của bạn[/link].

en: You're import file is not valid.
vi: Bạn đã nhập vào file không chuẩn

en: You've been subscribed!
vi: Bạn đã đăng ký!

en: You've subscribed to: %1$s
vi: Bạn đã đăng ký theo dõi trang: %1$s

en: You've successfully subscribed.
vi: Bạn đã đăng ký nhận tin thành công.

en: You've unsubscribed!
vi: Bạn đã bỏ đăng ký!

en: Your company's address
vi: Địa chỉ công ty của bạn

en: Your email could not be saved
vi: Email của bạn lưu không thành công

en: Your email has been saved
vi: Email của  bạn đã lưu

en: Your email preview has been sent to %1$s
vi: Email xem trước của bạn đã được gửi tới %1$s

en: Your form could not be saved.
vi: Mẫu của bạn đã không thể lưu.

en: Your form has been saved.
vi: Mẫu của bạn đã được lưu.

en: Your lists
vi: Danh sách của bạn

en: Your request has failed
vi: Yêu cầu của bạn đã thất bại

en: Your settings are saved.
vi: Các thiết lập của bạn đã được lưu.

en: Your vote could not be recorded.
vi: Phiếu bầu của bạn không được ghi nhớ.

en: Your vote has been recorded.
vi: Phiếu bầu của bạn đã được ghi nhớ.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
vi: Bạn đã được thêm vào danh sách của chúng tôi! Bạn sẽ nhận được thông báo mới từ chúng tôi trong thời gian sớm.

en: and the footer?
vi: thêm vào cuối trang ?

en: day(s)
vi: ngày

en: day(s) after.
vi: ngày sau.

en: every 10 minutes
vi: mỗi 10 phút

en: every 15 minutes
vi: mỗi 15 phút

en: every 2 hours
vi: mỗi 2 giờ

en: every 2 minutes
vi: mỗi 2 phút

en: every 30 minutes
vi: mỗi 30 phút

en: every 5 minutes
vi: mỗi 5 phút

en: every hour
vi: mỗi giờ

en: every minute
vi: mỗi phút

en: has been activated.
vi: đã được kích hoạt

en: has been de-activated.
vi: đã được hủy hoạt động.

en: hey, click on this text!
vi: chào, hãy bấm vào đây !

en: hour(s)
vi: giờ

en: hour(s) after.
vi: giờ sau.

en: iframe version
vi: phiên bản iframe

en: immediately
vi: ngay lập tức

en: immediately.
vi: ngay lập tức.

en: medium
vi: vừa

en: monthly every...
vi: mỗi hàng tháng...

en: monthly on the...
vi: hàng tháng vào...

en: no
vi: không

en: of
vi: không

en: once a day at...
vi: Hàng ngày vào ...

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
vi: Nâng cao

[ctx: settings tab title]
en: Basics
vi: Căn bản

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
vi: Gửi Với...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
vi: Xác nhận đăng ký

en: small
vi: nhỏ

en: unsubscribed
vi: hủy đăng ký

en: week(s)
vi: tuần

en: week(s) after.
vi: tuần sau.

en: weekly on...
vi: hàng tuần vào...
